Training modules/Dealing with online harassment/slides/sharing-information-and-managing-expectations/hu
Kommunikáció: Az információ megosztása és a feltételezések kezelése
Habár kommunikációdban a fent leírtaknak megfelelően empátiát kell mutatnod, tartsd észben, hogy a kivizsgálás a te feladatod. A felek adatainak védelme és biztonsága miatt soha nem érdemes a jelentőt bevonni a kutatásba, de természetesen a lehető legtöbb részletet meg kell osztanod az áldozattal a további lépesekkel kapcsolatban.
Mit tegyél?
- Közöld az áldozattal vagy jelentővel a vizsgálat lefolytatásának menetét: ilyenkor a várható eredményeket kell közölnöd. Habár soha nem fogsz tudni pontos határidőt közölni, nagyjából meg kell határoznod a lezárás időpontját. Érdemes a bejelentővel közölni egy dátumot, amikor érdeklődhet.
- Figyelmeztesd a bejelentőt a lehetséges késésekre: vedd figyelembe, hogy mialatt te több eseten is dolgozol, a bejelentőnek ez az elsődleges ügye. A nem várt csend vagy az elakadt folyamat megijesztheti őt.
- Időben kérj el minden szükséges információt: a több emberre kiterjedő nyomozáskor minden késés számít – ezt ne növeld azzal, hogy bizonyos apró lépéseket (például kérdés feltevése) kihagysz.
Mit ne tegyél?
- Túl sok információ megosztása: még egyszer, a bejelentő az esetet érzelmi oldalról közelíti meg, és te esetleg szeretnél minden lehetséges részletet közölni vele. Vedd figyelembe, hogy a résztvevő feleket nem semleges és nem is bizalmi felek, és a vádlottat is megilleti az adatvédelmi jog.
- Be nem tartható ígéretek közlése: mialatt a bejelentőnek megígérheted, hogy „megakadályozom ezt a viselkedést” vagy „kedden válaszolok”, az ilyen közlendők visszaüthetnek, ha ígéretedet nem tudod betartani. Ismerd fel korlátaidat – mind időben, mind szerepben.