Template:Spam blacklist header/cs

This page is a translated version of the page Template:Spam blacklist header and the translation is 100% complete.
Zkratka:
WM:SPAM
WM:SBL
Přidružená stránka je používána rozšířením Spam Blacklist softwaru MediaWiki a sdružuje regulární výrazy, které nelze použít v URL na jakékoli stránce v projektech Wikimedia Foundation (stejně jako v mnoha jiných externích wikinách). Černou listinu spamu může upravit jakýkoli administrátor na Metě. Buď ručně nebo pomocí SBHandleru. Další informace o tom, k čemu je černá listina spamu a o zde použitých procesech, naleznete na zde.

Navrhovaná doplnění
Uveďte, prosím, důkazy o spamování na několika wiki. Spam, který ovlivňuje pouze jeden projekt, by měl být řešen prostřednictvím místní černé listiny daného projektu. Výjimky zahrnují škodlivé domény a služby přesměrování/zkracování adres URL. Následujte, prosím, tento formát. Po odeslání zprávy se, prosím, vraťte zpět. Mohly by se vyskytnout dotazy týkající se vaší žádosti.
Navrhovaná odebrání
Prosím, zkontrolujte naše seznamy žádostí, které se opakovaně odmítají. Obvykle neodebíráme domény z černé listiny spamu na základě žádosti majitelů stránek. Místo toho weby odebíráme z černé listiny, když jsou důvěryhodné, mnoho editorů žádá o použití zablokovaných odkazů kvůli jejich hodnotě na podporu našich projektů.

Obvykle neodstraňujeme domény ze seznamu zakázaných spamů v reakci na požadavky vlastníků stránek. Místo toho weby ze seznamu zakázaných stránek odstraníme, když jim důvěřujeme a redaktoři s velkým objemem požadují použití odkazů na černé listině, protože mají hodnotu pro podporu našich projektů. Zvažte, zda není vhodnější požádat o místní zrušení zablokování odkazů (whitelisting) na konkrétní wiki pro konkrétní použití - to je používáno velmi často.

Další diskuse
Odstraňování problémů a problémy - Pokud se na černé listině vyskytne chyba (tj. chyba regexu), která způsobuje problémy, uveďte to, prosím, zde.
Diskuse - Meta-diskuse týkající se fungování blacklistu a souvisejících stránek a komunikace mezi týmem rozšíření Spam Blacklist
#wikimedia-external-linkspřipojit se - IRC chat v reálném čase pro koordinaci činností souvisejících s údržbou černé listiny.
Whitelists
Neexistuje žádný globální whitelist (bílá listina), takže pokud hledáte na URL whitelistingu na wiki, pak se na tyto záležitosti zaměřte pomocí příslušné diskuse Mediawiki talk:Spam-whitelist na této wiki. Měli byste zvážit použití šablony {{edit protected}} nebo jejího místního ekvivalentu, abyste upozornili na vaši úpravu.

Prosím, podepište své příspěvky ~~~~ za vaším komentářem. Zůstane tak podpis a časové razítko, takže se konverzace snáze sledují.


Dokončené žádosti jsou označeny jako {{added}} (přidáno)/{{removed}} (odstraněno) nebo {{declined}} (odmítnuto) a obvykle jsou rychle archivovány. Přidání a odebírání je přihlášeno · aktuální protokol 2024/07.