Суперзахист

This page is a translated version of the page Superprotect and the translation is 38% complete.
Outdated translations are marked like this.

10 серпня 2014 року Фонд Вікімедіа додав право на «суперзахист», надане глобальній групі користувачів «staff», яке може зробити сторінки недоступними для редагування навіть для адміністраторів, тим самим формуючи нову ієрархію, за якою адміністратори перестають бути найбільш довіреними користувачами наших вікіпроектів.

The technical feature was removed in November 2015, but the Wikimedia Foundation has not substantially addressed the reasoning that went into its deployment, or what conditions might prompt similar efforts in the future.

Перше застосування функції «суперзахисту» (в той же день) було спрямоване на запобігання використання адміністраторами німецької Вікіпедії сторінки MediaWiki:Common.js, де відбувалася війна адміністраторів («wheel war»), у яку було втягнуто два адміни та один співробітник WMF, і в якій адміни намагалися дезактивувати Медіапереглядач. Так само як англійська Вікіпедія та Вікісховище, німецька Вікіпедія вирішила зробити цю функцію вимкненою за замовчуванням: Фонд Вікімедіа 9 серпня 2014 року відхилив це рішення, тож спільнота обговорювала, як з цим бути.

Замість того, аби перемістити цю функцію назад у режим Бета, щоб користувачі могли за бажанням вмикати її, якщо вважатимуть її корисною, Фонд Вікімедіа провів силуване розгортання цього програмного забезпечення для усіх читачів, із погрозами позбавлення адмінправ адміністраторів англійської Вікіпедії, якщо вони протистоятимуть цьому розгортанню, та із запобіганням будь-якій зміні цього скрипта з боку адміністраторів німецької Вікіпедії.

27 серпня 2014 року Фонд Вікімедіа зняв суперзахист зі згаданої сторінки, однак залишив право на суперзахист та стан Медіапереглядача без змін.

5 листопада 2015 року Фонд Вікімедіа вилучив функцію суперзахисту з усіх вікі Фонду Вікімедіа.[1] Виконавчий директор Лайла Третіков повідомила:

Ми хотіли вилучити Суперзахист. Суперзахист став прецедентом недовіри, а тому він став тим, що для нас особливо важливо було вилучити, аби щонайменше повернутись до базового рівня наших взаємовідносин, при яких ми можемо працювати разом, при яких ми є єдиною спільнотою, щоб творити кращий процес. Для того, щоб впевнитись, що разом ми можемо рухатись швидше, щоб впевнитись, що кожен є частиною того процесу, кожен є частиною того спілкування, кожен, а не лише Фонд Вікімедіа.[1]

Щоб дізнатися більше:

(Edit this summary.)

Див. також

Media coverage

Blog coverage

Вікіпедія

Посилання