This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2016/Community consultation/Reach and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.Jednym z szerokich obszarów tematycznych, na których skupi się Wikimedia Foundation w najbliższym rocznym planie, jest zasięg: nasza zdolność do rozpowszechniania wiedzy wśród jak największej liczby ludzi. Jesteśmy przekonani, że to w tym obszarze Wikimedia Foundation może osiągnąć największe efekty.

Kiedy będziesz gotów/gotowa do udzielenia odpowiedzi, kliknij przycisk na dole strony.

Główne pytanie dotyczące zasięgu

Mimo że treści z projektów Wikimedia są w coraz większym stopniu wykorzystywane przez innych, ruch w samych projektach Wikimedia spada od 2013 roku. Jest to poważne wyzwanie, ponieważ coraz mniej ludzi będzie odwiedzać powiązane treści, korzystać z szansy przyłączenia się do projektu lub złożenia darowizny. Zmniejszanie zasięgu stanowi istotne ryzyko dla utrzymania znaczenia ruchu, jego stabilności i sposobu działania, a przez to dla naszej wspólnej wizji dotarcia do każdego człowieka.

Jaki jest, według Ciebie, najlepszy sposób, aby przyciągniąć ruch do naszych projektów, a równocześnie wspierać wolne zewnętrzne wykorzystanie treści?

Możliwe strategiczne koncepcje wspierania zasięgu

Poniżej przedstawiono wybrane koncepcje, jakie Wikimedia Foundation może przyjąć, aby wspierać zasięg. Przeczytaj te sześć propozycji i daj nam znać za pomocą "numeru" koncepcji, które dwie do trzech spośród nich najbardziej popierasz. Zapraszamy także do wyrażenia własnych pomysłów.

Koncepcja pierwsza

  • Zwiększenie częstości użycia oraz liczby użytkowników poprzez przystosowanie interfejsu do ich potrzeb (może to skutkować wprowadzeniem dodatkowych formatów treści, dostosowaniem wyszukiwarki, zwiększaniem zasięgu językowego itp.).

Koncepcja druga

  • Pogłębienie zrozumienia, jak i dlaczego użytkownicy dołączają i pozostają w naszych projektach, aby lepiej służyć ich potrzebom.

Koncepcja trzecia

  • Zrozumienie, w jaki sposób treści z projektów Wikimedia są wykorzystywane na zewnętrznych platformach, oraz wybadanie, jak zachęcić użytkowników tych treści do przejścia do projektów Wikimedia.

Koncepcja czwarta

  • Zwiększenie rozpoznawalności i wykorzystania projektów Wikimedia w dwóch krajach półkuli południowej.

Koncepcja piąta

  • Umożliwienie innym wykorzystania naszych treści i budowania własnych produktów poprzez ulepszenie i dokumentację naszych API (interfejsów programistycznych dla aplikacji).

Koncepcja szósta

  • Ulepszenie aplikacji mobilnych Wikipedii, aby zwiększyć ich wykorzystanie.

Zaproponuj koncepcję

  • Czy masz inny pomysł, który powinniśmy uwzględnić w priorytetach, aby wspomagać rozwój wiedzy? Daj nam znać!


  Thank you for contributing your thoughts to this consultation!