Stewards/Elections 2015/Introduction/sq

This page is a translated version of the page Stewards/Elections 2015/Introduction and the translation is 33% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Alemannisch • ‎Bahasa Indonesia • ‎Bahasa Melayu • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Kiswahili • ‎Lëtzebuergesch • ‎Nederlands • ‎Nordfriisk • ‎Scots • ‎Soomaaliga • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎Zazaki • ‎azərbaycanca • ‎bosanski • ‎brezhoneg • ‎català • ‎español • ‎français • ‎galego • ‎hrvatski • ‎italiano • ‎lietuvių • ‎occitan • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎română • ‎shqip • ‎suomi • ‎svenska • ‎Ελληνικά • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎српски / srpski • ‎українська • ‎հայերեն • ‎עברית • ‎العربية • ‎تۆرکجه • ‎فارسی • ‎مصرى • ‎ܐܪܡܝܐ • ‎नेपाली • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎தமிழ் • ‎සිංහල • ‎ქართული • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어

  • Kujdestarë të re janë zgjedhur afërsishtë një herë në vitë. Kujdestarë kryejnë detyrë teknike në të gjithë Wikimedia wikis bazuar nga konsensus komuniteti dhe nga politikë Kujdestarë* duke ndryshuar qasje e përdoruesit, duke vështruar informacionet e përdorësit në rast të abuzimit, e kështu me radhë (shiko detajet).
  • Candidate submissions are open from 15 janar 2015, 00:00 (UTC) until 28 janar 2015, 23:59 (UTC). Questions to the candidates can be submitted until the election concludes.
  • Votimi do filloj në 08 shkurt 2015, 18:00 (UTC) dhe të pëfundoj 28 shkurt 2015, 17:59 (UTC). Kanditat duhen të plotësojnë kriteret dhe të marrin të paktën 30 vota në favor me një 80% raport i mbështetur. Ju mund ndiçni rezultatet me statistika të mbledhura.