This page is a translated version of the page MediaWiki and the translation is 100% complete.

MediaWiki це програмне забезпечення вікі, випущене під ліцензією, GPL, яке використовується проектами Вікімедіа та іншими сайтами. Це — імплементація вікі — різновиду контентного веб-сайту, який кожен може вільно редагувати. Розробка цього ПЗ ведеться через Фабрикатор — наш примірник Фабрикатора Phacility.

Зверніть увагу: назву «MediaWiki» часто плутають із декількома іншими, схожими назвами; будь ласка, перегляньте глосарій, аби отримати пояснення щодо відмінностей у визначеннях таких понять.

MediaWiki 1.42.1 є останньою стабільною версією, і рекомендується для сторонніх користувачів. Ті, хто має свої власні сервери, повинні оновлювати програмне забезпечення заради безпеки. Спеціальна:Версія показує, на якій версії MediaWiki працює веб-сайт. Можете погратися в місцевій пісочниці, щоб побачити, як працює ця версія.

MediaWiki 1.42.1 доступна для завантаження з MediaWiki.org — веб-сайту, який є також відповідальним за документацію програмного забезпечення. MediaWiki 1.43.0-wmf.14 (fb46c87) зараз працює в усіх веб-сайтах Вікімедіа. Стороннім користувачам, мабуть, наразі не слід запускати альфа/бета-версії MediaWiki на публічно доступних серверах.

Загальні відомості

Розділ для технічних розробників

Різне

Технічні питання

Версії

Дивіться життєвий цикл версій для отримання інформації про підтримувані на даний час випуски MediaWiki.

Дамп бази даних

Якщо Ви хочете завантажити дампи бази даних статей Вікіпедії, перейдіть на сторінку Вікіпедія:Завантажити базу даних. Опис формату й полів бази даних можна переглянути на сторінці про структуру бази даних.

Щоб створити Ваш власний дамп локального сайту MediaWiki, можете скористатись скриптом dumpBackup.php, розташованим у категорії обслуговування у дереві Вашої інсталяції MediaWiki.

Приклад запуску повного резервного копіювання може виглядати так:

 php maintenance/dumpBackup.php --full > full.xml

Опції командного рядка для dumpBackup.php пояснюються шляхом запуску його без параметрів, тобто

 php maintenance/dumpBackup.php

Однак у його вихідному коді є деякі недокументовані опції.

Див. також

MediaWiki.org wiki has a page about this at: