Fundraising 2011/Susan Letter/fa

Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

شاید گوگل نزدیک به یک میلیون سرور داشته باشد. یاهو چیزی در حدود ۱۳٬۰۰۰ کارمند دارد. ویکی‌پدیا تنها ۴۰۰ سرور و ۷۳ کارمند دارد.

ویکی‌پدیا پنجمین وبگاه پربازدید اینترنت است و ۴۵۴ میلیون نفر ماهانه از آن استفاده می‌کنند و همهٔ اینها تنها با کمک‌های مالی خوانندگانش ممکن شده‌است.

اگر از ویکی‌پدیا استفاده کرده باشید، می‌دانید که چقدر شگفت‌انگیز است که همهٔ این اطلاعات، بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در دسترستان باشد، و اینکه مجبور به خواندن آگهی‌ها یا تبلیغاتی که این طرف یا آن طرف مطالب فلاش می‌زندد نباشید. این یک تجربهٔ ناب است.

فکر می‌کنم آن‌هایی که از ویکی‌پدیا نفع زیادی می‌برند، و تمکن مالی نیز دارند، اگر بدانند که ویکی‌پدیا به کمک‌های مالی آن‌ها نیاز دارد، احتمالاً کمک حداقلی دو دلاری به آن را یک وظیفهٔ اخلاقی برای خود خواهند دانست.

نظرتان راجع به کمک دو دلاری همین امروز چیست؟ یا ۵ یا ۲۰ دلار

شگفت‌انگیزترین چیز در مورد ویکی‌پدیا آن است که نردهایی مانند من، که عاشق چیزهای عجیب و غریبی مثل شکم‌پایان (حلزون) هستند، دور هم جمع می‌شوند تا عشقشان را با دنیا به اشتراک بگذارند. این همان چیزی است که ویکی‌پدیا را تا این حد جادویی می‌کند - این باور ناگفته که در میان همهٔ ما وجود دارد از میلمان به آموزش دادن و پراکندن دانش نشأت می‌گیرد.

لطفاً همین امروز با مشارکتتان این باغ دانش را سبز و خرم نگه دارید.

سپاسگزارم،

سوزان هیوئیت
مؤلف ویکی‌پدیا