Feminismus a folklór 2021

This page is a translated version of the page Feminism and Folklore 2021 and the translation is 100% complete.
 • Hlavní stránka
 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • Domovská stránka na Commons
Vítejte na stránkách Feminismus a folklor!


Feminismus a folklór je mezinárodní soutěž, organizovaná Wikipedií každoročně v únoru a březnu, aby pomohla dokumentovat lidovou kulturu a roli žen ve folklóru v různých částech světa. Tento projekt je wikipedická edice fotografické kampaně Wiki Loves Folklore (WLF), která je organizovana na Wikimedia Commons k dokumentování tradic na celém světě.

Základním cílem soutěže je vytvoření sbírky článků dokumentujících kulturní diverzitu lidstva na encyklopedii Wikipedie a na dalších projektech Wikimedia Foundation. Letos se zaměřujeme na lidovou kulturu po celé Zemi, se zvláštním důrazem na roli žen, v čemž spolupracujeme s dalšími spřízněnými skupinami napříč světem.

Od roku 2019 pořádáme vícejazyčnou soutěž Wikipedie a rozhodli jsme se umístit projekt na meta, která umožňuje spolupráci mezi wiki, mezi jazyky a mezi projekty, abychom podpořili skutečný aspekt našeho globálního hnutí wikilove. Poskytnuté články musí odpovídat tématu, což znamená, že většina uživatelů bude moci najít několik témat blízkých tématu, ať už jde o festivaly, tance, kuchyni, oděvy nebo každodenní rutinu s důrazem na lidovou kulturu dané oblasti. Můžete si vybrat článek z našeho pracovního seznamu nebo si vybrat vlastní téma za předpokladu, že souvisí s hlavním tématem a zaměřuje se na odstraňování rozdílů mezi pohlavími. Nehmotné kulturní dědictví má pro různé skupiny různý význam, proto se zaměřuje na rozšíření obsahu, pomáhá při mezikulturním dialogu a podporuje vzájemný respekt k jiným způsobům života. Přináší také poznatky o kulturní rozmanitosti pro využití uživateli.

Témata

Letošní soutěž Feminismus a folklór se zaměřuje na feminismus, životopisy žen a související témata v lidové kultuře.

Folklór kolem světa, včetně lidových slavností a festivalů, lidových tanců a muziky, lidových aktivit a her, lidové kuchyně, oděvů, pohádek, divadelních her, lidového umění, náboženství a mytologie, atd.

Ženy ve folklóru - téma zahrnuje ženské i queer osobnosti ve folklóru, lidové kultuře "(lidové umělkyně, tanečnice, hudebnice, sportovkyně v lidových hrách a sportech, ženy v mytologii, ženské bojovnice a válečnice, čarodějnice a hony na čarodějnice, pohádky a mnohá další témata)".

Časová osa

1. února 2021 00:01 UTC - 31. března 2021 11:59 UTC

Pravidla

Rozšířený nebo nový článek musí mít minimálně 3000 bytů. Nesmí jít o strojový překlad. Článek musí být rozšířen nebo vytvořen mezi 1. únorem a 31. březnem t.r. Tématem článku musí být feminismus a folklór. Článek nesmí porušovat autorská práva ani pravidla o encyklopedické významnosti a musí obsahovat reference vyžadované pravidly Wikipedie. Je preferováno, aby místní koordinující osoby tuto kampaň nastavily na nástroji Fountain. Pokud místní koordinující nenastaví nástroj Fountain, výsledky včetně seznamu článků musí být publikovány na výsledkové stránce tohoto projektu Mediawiki. V případě potřeby asistence kontaktujte koordinující na e-mailu: ...

Ceny

Ceny pro nejlepší přispívající (za nejvíce článků):

 • 1. cena: 1 americký dolar
 • 2. cena: 1 americký dolar
 • 3. cena: 1 americký dolar
 • Cena útěchy pro 15 nejlepších: 1 americký dolar každé/mu

Oznámení poroty

Vyplňte prosím práci poroty a vyhlaste výsledky do 15. dubna, jinak vaše komunita nebude způsobilá k získání cen.