Розвиток спроможностей спільноти/Партнерство

This page is a translated version of the page Community Capacity Development/Partnerships and the translation is 91% complete.



Опис

Партнерством є будь-які відносини з невікімедійними організаціями чи особами які використовуються для виконання мети Вікімедії. В той час коли партнерства з організаціями більш поширене, партнерства з особоми може включати партнерства з тими, хто може пожертвувати свій захищений авторським правом контент (наприклад автори чи фотографи), та тими, хто може зробити свій вклад в мету Вікімедії (наприклад надання місця для діяльності Вікімедії, професійні вишколи для редакторів Вікімедії).

Проблеми

  • Необізнаність чи недовіра проектам Вікімедії. Однією з найбільших перешкод в розвитку партнерства може бути те, що партнер необізнаний з проектами Вікімедії або має упереджене негативне ставлення, засноване на дезінформації чи нерозумінні. Тому налагодження відносин з такими партнерами може бути складним чи дуже довгим, оскільки початкові розмови з такими партнерами витрачаються на подолання цих перешкод.
  • Визначення потенціальних партнерів та створення партнерського інтересу: Деякі спільноти визначають партнерів спираючись на окремі цілі (наприклад пожертвування контенту), а інші шукають партнерів для розвитку ключових відносин (наприклад робота з урядом для завоювання довіри). Залежно від намірів, існує багато потенційних партнерів, і визначення не тільки кращого партнера, але і кращого проекта для цього партнера може бути складним. Можуть знадобитися численні зустрічі щоб встановити відносини, так само як і зрозуміти специфічні інтереси партнера або пов'язані ініціативи.
  • Плани та виконання роботи:
    • Визначення правильних очікувань може бути складним, як з зі сторони культури, так і зі сторони логістики. Партнери в кінцевому рахунку повинні бути задоволені способом роботи проектів Вікімедії (наприклад хтось з іншої країни може видалити фото яке ви пожертвували через недостатню інформації авторське право). Крім того, партнери можуть очікувати більш простої термінології управління (наприклад "бюджети", "меморандум про взаєморозуміння") та дисциліни (наприклад чіткий відведений час, дедлайни та очікувані результати) відмінних від прийнятих в проектах Вікімедії.
    • Докладне вивчення наших потенційних партнерів є необхідним для успішного партнерства. Партнери мають свої власні погляди (в тому, як вони досягають своєї місії та цілей) і іноді з ними складно вести діалог про партнерство якщо недостатньо глибоко вивчити його термінологію та погляди. Так само як і партнерам іноді норми нашої спільноти здаються дивними чи складними для розуміння. Тому надзвичайно корисно вивчити норми та підходи наших потенційних партнерів. Це займає багато часу та терпіння, і нажаль, часто пропускається.

Можливі розв'язання проблеми

  • Визначення набору керівних принципів та обмежень: Це набір принципів який визначає характеристики гарного партнера (наприклад організація з такою самою чи схожою місією) та гарного партнерства (наприклад партнерство, яке є прозорим, має підтримку та в якому організації мають рівні права). Крім того, ці принципи повинні визначати коли організація (або особа) не може бути партнером (наприклад організація з протилежною місією).
  • Вибір правильної стратегії партнерства: Залучення або внесок партнера може залежати від декількох факторів, наприклад:
    • Тип партнера, його цілі та місія. Хоча це особливо важливо для партнерства з організаціями, розуміння цілей та мотивації потенціальних "особливих" партнерів є також важливим.
    • Внутрішній потенціал партнера, тобто кількість годин які робітники чи добровольці партнера можуть приділити партнерству. Такий потенціал буде визначати рівень залученості партнера в кожен запланований проект, від незначного залучення (наприклад надання місця для проведення події) до значного залучення (наприклад надання робітника для проекту).
    • Інтерес партнера та поточні ініціативи. Створення проектів які відповідають таким інтересам або ініціативам може бути гарним початком партнерства.
  • Прозорий процес залучення партнера і виконання роботи: Кожне партнерство має спільні складові, незалежно від конкретного проекту або теми. Деякими складовими можуть бути:
    • Вібір партнера та оцінка можливостей партнерства
    • Визначення необхідного рівня залучення
    • Участь ключових зацікавлених сторін у формуванні результатів та плануванні стратегії чи проекту плану
    • Планування та виконання партнерських домовленостей (офіційно і неофіційно)
    • Реалізація партнерства, включаючи координацію добровольців, учасників, тощо
    • Збір та документування відгуків, результатів і інформації; оцінки успіхів у досягненні цілей
    • Спілкування зі спільнотою та зацікавленими сторонами
    • Продовження або припинення партнерства

Форма можливого проекту по покращенню спроможностей

Проблема
Недостаток досвіду або впевненості у створенні партнерства
Ціль
Проведення і здійснення значної схваленої спільнотою співпраці з місцевим партнером
Основні кроки
  1. Визначити інтереси спільноти для встановлення типу партнерства
  2. Визначити потенційних партнерів
  3. Обговорити та спланувати партнерство після хорошої практики (див. Ресурси нижче)
  4. Залучитись підтримкою спільноти у пропонованому партнерстві
  5. Почати партнерство
  6. Оцінити партнерство
Відведений час
6-12 місяців
Засоби та ресурси
Наставництво Фонду Вікімедія в плануванні партнерства, проектів та оцінок; допомога Фонда Вікімедія в комунікаціях
Оцінки
Партнерство виконується зі згоди спільноти на процес та його результати. Результати партнерства оцінюються впевненістю та мотивацією лідера проекту та задоволеністю спільноти через опитування.

Ресурси

Внизу надано список ресурсів, який не є вичерпним. Будь ласка, додайте будь-які ресурси які ви вважаєте можуть бути корисними!

  • Проект плану щодо програми HighBeam в бібліотеці англійської Вікіпедії був документом, який заснував бібліотеку Вікіпедії з закладанням основних цілей, вигод, кроків та людей вперше залучених до партнерства.
  • Портал партнерства TurnItIn є ще більш складним прикладом вікідокументації для потенційного партнерства. Він включає зведені огляди та детальні описи, а також часті запитання та відповіді на потенційно прості заперечення.
  • Партнерство
  • Кооперація

Інструкції

Знизу є приклад інструкції по цій темі. Інші інструкції з партнерства можна знайти в Бібліотеці інструкцій.

Випадки застосування

  • (none yet)

Додайте свої ідеї

References


Interested communities

The Wikimedia Foundation is interested in assisting interested communities in developing partnership-building capacities, for instance through mentorship, project and evaluation design, or funding for local training.


Sign up below if you are interested in implementing this in your local community: