Розвиток спроможностей спільноти/Комунікації

This page is a translated version of the page Community Capacity Development/Communications and the translation is 100% complete.


Зміст цієї сторінки в кількох словах: Обговорення викликів і можливих підходів для розвитку спроможності спільноти налагоджувати комунікації та зв'язки із ЗМІ


Опис

Комунікації та відносини зі ЗМІ ключають поширення обізнаності про рух Вікімедія, проекти та добровольців серед широкої публіки. Це може включати: поширення знань в публіці про рух Вікімедія та проекти, робота з пресою, активне пропонування сюжетів ЗМІ, участь в інтерв'ю, складання повідомлень, складання оголошень, виправлення неточносстей, відповідь (та розуміння коли не відповідати) на негативне висвітлення в ЗМІ, створення та просування соціальних медіа та блогів, і багато іншого.

Проблеми

  • Поширення обізнаності про рух Вікімедія: Більшість людей поза спільнотою Вікімедії не до кінця розуміють як працюють Вікіпедія та інші проекти чи що таке рух Вікімедія взагалі. Зазвичай, будь-які контакти з публікою починаються з роз'яснення основних засад роботи проектів та руху Вікімедія.
  • Робота з пресою: Організації Вікімедія та окремі члени спільноти мають взаємодії з традиційними ЗМІ, через будь-яку активну пропаганду (наприклад навмисно шукають увагу преси) або надання відповідей (наприклад відповідаючи на запит кореспондента). Деякі загальні проблеми всієї організації та окремих осіб, можуть включати в себе кілька загальних тем: як зацікавити кореспондента, виправити неточності чи як провести ефективне інтерв'ю. Також треба знати коли не залучати традиційні ЗМІ (наприклад коли відповідь на питання від ЗМІ краще написати електронною поштою, ніж давати інтерв'ю з цього приводу)
  • Ефективне використання соціальних медіа: Багато спільнот мають декілька форм соціальних медіа, які використовуються для як для пропаганди, так і для розвитку спільноти.
  • Недостаток ресурсів: Змістовні та легкодоступні ресурси такі як відповіді на часті запитання від ЗМІ, шаблони прес-релізів або обговорення специфічних тем іноді не існують чи сильно розкидані. Для окремих членів спільноти взаємодія з пресою в короткі терміни або вперше, відсутність цих основних ресурсів можуть зробити взаємодію з пресою більш складною.
  • Розвиток сильної та змістовної системи повідомлень: Спільнота Вікімедії складна та різноманітна, що значно ускладнює спільну координацію щодо системи повідомлень про події Вікімедії, оголошення, зміни та інші речі пов'язані з рухом Вікімедія.

Можливі розв'язання проблеми

Ці потенціальні розв'язання будуть фокусуватись на подоланні проблем в роботі руху Вікімедія в базових комунікаціях та відносинах зі ЗМІ. Для розв'язань більш складних проблем та потреб може бути корисним список розсилки Комунікаційного комітету.

  • Забезпечити загальними матеріалами членів спільноти зацікавлених в розвитку спроможності, наприклад список відповідей на часті запитання від преси; шаблони прес-релізів для всіх організацій Вікімедії, які використовуватимуться для оголошень про події пов'язані з рухом Вікімедія.
  • Розробити матеріал для тренувань та провести вишколи для членів спільноти з медіаекспертами для покращення навичок комунікації зі ЗМІ під час інтерв'ю, переписки, тощо.
  • Створити та регулярно оновлювати місця для обговорення тем пов'язаних з новинами про рух Вікімедія (наприклад політика публічності, випадки вандалізму, оголошення Вікімедії, тощо).

Форма можливого проекту по покращенню спроможностей

Проблема
недостаток досвіду відносин зі ЗМІ
Ціль
Навчити місцевих редакторів базовим навичкам спілкування зі ЗМІ
Відведений час
1-2 місяці
Засоби та ресурси
Фінансування Фондом Вікімедія вишколів (логістика, місце зутрічі, гонорар тренера); допомога Фонда Вікімедія в пошуку та найманні місцевого тренера; створення Фондом Вікімедія додаткових матеріалів для вишколів
Оцінки
Через 3-4 місяц після вишколу, оцінити комунікаційну активність спільноти, оцінити задоволеність спільноти

Ресурси

Внизу надано список ресурсів, який не є вичерпним. Будь ласка, додайте будь-які ресурси які ви вважаєте можуть бути корисними!

Інструкції

Знизу є приклади інструкцій по цій темі. Інші інструкції з комунікацій можна знайти в Бібліотеці інструкцій.

Додайте свої ідеї


Примітки


Interested communities

The Wikimedia Foundation is interested in assisting interested communities in developing communications and media relations capacities, for instance through mentorship or funding for local training.


Sign up below if you are interested in implementing this in your local community: