Категорија:Развој на МедијаВики

This page is a translated version of the page Category:MediaWiki Development and the translation is 100% complete.

Оваа категорија содржи страници за постојаниот развој на МедијаВики. Имајте предвид дека некои од содржините се во фаза на преместување на посебно документациско вики на MediaWiki.org, како дел од метапроектот за префрлање содржини на MediaWiki.org.

Subcategories

This category has the following 3 subcategories, out of 3 total.

F

R

Pages in category "Категорија:Развој на МедијаВики"

The following 2 pages are in this category, out of 2 total.