Посади в Раді, що обираються афіліатами/2019/Номінації/Порадник для груп користувачів
Подані настанови написані, щоб полегшити участь нових організацій, які не знайомі з подібними процесами і яким може бракувати досвіду у прийнятті певних важливих рішень. Пов'язана інфографіка має клікабельні посилання і також перекладувана, дякуємо за вашу допомогу з нею!
Ласкаво просимо до вашого першого процесу вибору посад до Ради повірених Фонду Вікімедіа, що обираються афіліатами (або ж ASBS). Згідно з поправкою до статуту від грудні 2018 року, усі афіліати у доброму стані, у тому числі вперше групи користувачів, можуть брати участь у майбутніх виборах двох членів Ради (див. ключові дати; більше інформації про відповідність критеріям у поточній Резолюції). Це короткий огляд того, що це для вас означає.
Ким є і ким не є повірені
Рада повірених Фонду Вікімедіа наглядає за організацією. Вона слідкує, щоб та продовжувала буди хорошим стюардом для інфраструктури, торгових марок та ресурсів, підтримуючи спільноти й афіліати, що з нею працюють. Її мета — досягти візії вільного доступу до всієї суми людських знань кожною людиною у світі. Рада призначає виконавчого директора Фонду і затверджує щорічні і стратегічні плани. Повірені не беруть участь у поточних операціях організації.
На відміну від більшості своїх афіліатів, Фонд Вікімедіа не має членства і за законом США виключне право затверджувати нових повірених належить самій Раді Фонду. Повірені повинні служити самій організації і, як вісім інших членів ради, двоє повірених, рекомендованих афіліатами, не є представниками тих, хто їх висунув. Ви можете дізнатися більше про те, що очікують від повірених упродовж їхнього трирічного терміну, у посібнику ради.
Де знайти загальну інформацію про ASBS 2019
Процес ASBS традиційно фасилітують декілька волонтерів, обраних самими афіліатами. Ви можете почитати деяку ключову інформацію на сторінці Посади в Раді, що обираються афіліатами/2019.
Групи користувачів: Поради щодо того, як залучити власних членів групи користувачів до вирішення, за кого голосувати
Вірогідно, добре буде почати із запитання самим собі, що у вас за група користувачів і як ви зазвичай приймаєте рішення, які мають для вас значення. Відповідь на ці запитання допоможе зрозуміти, як взяти участь у виборах, тому що процес має працювати для вас і ваших членів. Ось приклад рішення групи користувачів про участь у 2019.
Якщо ви не впевнені, добрим загальним підходом буде поглянути на такі кроки:
- Дати своїм членам знати, що відбувається такий процес, надайте невеликий огляд того, хто такі повірені Фонду, і вирішіть разом, чи участь у виборах — це гарне використання вашого колективного часу стосовно досягнення цілей вашої групи. Якщо відповідь «ні», тоді цілком нормально припинити читання на цьому :)
- Якщо відповідь вашої групи буде «так», ласкаво просимо на «другу сторінку» з такими кроками:
- Організуйте обговорення в часових рамках процесу, для спільної дискусії щодо таких питань:
- Погляньте на тих, хто зараз входить до Ради Фонду. Які навички, точки зору та компетенції вони з собою, на ваш погляд, приносять?
- Які навички, точки зору та компетенції ваша група хотіла б бачити у Раді Фонду?
- Хто з потенційних кандидатів виглядає на найкраще(і) додання до наявної Ради Фонду з огляду на навички, точки зору та компетенції, які ви хочете додати?
- Якщо ваша група не впевнена, чи профіль повіреного, якого б ви хотіли мати, співпадає з кандидатами, ви можете поговорити з іншими афіліатами, з якими контактували, про те, яких повірених хотіли б бачити ви і вони.
- Завжди можна висунути кандидата від себе! Якщо ви знаєте когось, хто буде чудовим доповненням до Ради, ви можете заохотити їх висунутися якнайшвидше, щоб дати іншим афіліатам час з ними познайомитися і поставити запитання, тощо.
- Якщо у вас немає номінанта на думці, ви все ще можете підтримати наявних кандидатів. Дивіться про це детальніше у Резолюції.
- Внутрішнє обговорення вашої групи користувачів про ці питання найімовірніше виглядатимуть так само, як і інші внутрішні обговорення, які у вас вже були. Єдина загальна порада — що воно має працювати для вас усіх. Тож дискусії можуть набувати багатьох форм на багатьох майданчиках і форматах, включно, але не обмежуючись такими:
- У вікі.
- Соціальні мережі; афіліати традиційно використовують широкий спектр (Telegram, IRC, Facebook, WhatsApp, Line, тощо) у різних форматах. Команда довіри і безпеки Фонду традиційно рекомендує для вікімедійних справ Signal.
- Віддалені дзвінки у Google Meet, Skype, etc.
- Особисті зустрічі для обговорення питань, особливо, якщо всі зацікавлені члени живуть неподалік.
- Списки розсилки, Google-групи тощо.
- Делегуйте і довірте основній чи другорядній контактній особі вашої групи переглянути питання і вирішити, за кого голосувати у процесі ASBS від імені групи, поки всі інші продовжать працювати над своїми питаннями.
- Яку б форму не прийняли ви і ваша група для досягнення внутрішньої згоди щодо того, якого повіреного ви хотіли б бачити і хто з кандидатів відповідає вашим уявленням, ви маєте зійтися на одному чи двох бажаних кандидатах і проранжувати їх відповідно. Якщо ви відчуваєте, що вам знадобиться додаткова допомога щодо загального прийняття рішень у групі, будь ласка, повідомте про це одразу! Дивіться також матеріали, подані нижче.
- Організуйте обговорення в часових рамках процесу, для спільної дискусії щодо таких питань:
- Проголосуйте згідно з загальними рекомендаціями на Меті про те, як це зробити, коли вони будуть опубліковані.
Додаткові ресурси
- Організаційна ефективність/Цента навчання/прийнятта рішень та управління, для усіх видів організацій, містить посилання на подальші матеріали
- Досягнення консенсусу в групі, авторка User:Rosiestep
- Досягнення консенсусу в організаційному розвитку, від User:Rosiestep