Affiliate-selected Board seats/2016/Nominations/Leigh Thelmadatter/uk

This page is a translated version of the page Affiliate-selected Board seats/2016/Nominations/Leigh Thelmadatter and the translation is 100% complete.

Ім'я, прізвище:

Picture of the candidate
Лі Енн Тельмадаттер

Ім'я користувача:

Thelmadatter

Запитання для всіх кандидатів; Запитання лише до цього кандидата, які не стосуються інших кандидатів

Програма кандидата

Попри те, що наша організація спрямована на освіту, у правлінні ще не було людей з досвідом навчання учнів/студентів у класі. Адміністративний досвід — це добре, і я довіку вдячна за адміністративну підтримку Wiki Learning, але деякі нещодавні події мені дуже нагадують те, з чим я стикалася як викладач, що використовує технології. Як я зазначила у Wikimedia-l, є велетенський розрив між тими, хто створює програмне забезпечення й подібні технології, і кінцевими користувачами. Попри десятиліття досліджень і досвіду, освітні установи, особливо гуманітарні ВНЗ, не можуть ефективно адаптуватися до техолонолій, прямо їх уникаючи або шукаючи магічну програму/пристрій, що вирішить усі проблеми факультету. З одного боку, проблема в тому, що програмісти так само обізнані з потребами професорів і студентів, як ми можемо писати код. З іншого боку, і це я бачу і в університетах, і в ФВМ, проблема у тому, що ми женемося за будь-якими технологічними вигадками і некритичній вірі у будь-які вихваляння, забуваючи про те, що технології служать місії. Багато університетів дарма витратили мільйони доларів лише для того, щоб опісля дізнатися, що придбане не відповідає їхнім потребам.

Пріоритетом правління і майбутнього виконавчого директора має бути дотримання місії перш за все, а не біг на рівні із сусідами в Кремнієвій долині. Це також означає, що пріоритет має надаватися тим, чия робота створює і підтримує Вікіпедію та сестринські проекти. Люд жертвують гроші Фонду не для того, щоб він створював ґаджети, вони роблять це задля вільної інформації, і так, це в першу чергу Вікіпедія. Я за вивчення нових технологій тою мірою, якою це цьому відповідає, особливо за закінчення роботи над Візуальним редактором, який уже став достатньо зручним, щоб бути корисним, але ще не ідеальний, і все ще треба зробити багато роботи зі стандартизації (наприклад, зробити так, щоб шаблони-картки можна було переносити між вікі різними мовами у проектах перекладу). Це не гламурна робота, але її треба виконати, щоб не почати гнити.

Я додаю своє ім'я до кандидатів від афіліатів, навіть попри те, що не належу до регіонального відділення чи тематичної групу. Тим не менше, я є одною з засновників групи користувачів Wiki Learning Tec de Monterrey, яка є одночасно афіліатом і освітньою програмою. Від початку нашої роботи у 2011 році ми розглядали різні можливості того, як професіонали в галузі освіти і студенти можуть/мають брати участь у Вікімедіа і глобальній вікімедійній спільноті. Я б хотіла продовжити над цим працювати, бо ми тільки почали відкривати, що групи користувачів можуть запропонувати руху, окрім того, що вони є «протовідділеннями» чи «прото-тематичними групами». Групи користувачів є групами людей, що зацікавлені у створенні внеску, але чия ситуація може не бути несприятливою для статусу регіонального відділення чи групи користувачів.

Резюме

Лі Тельмадаттер

Вікіпедистка з 2007 року

Залучена до F2F-діяльності Вікімедіа починаючи з 2009. Мій перший значний проект — залучення до Вікімедіа Museo de Arte Popular у рамках GLAM через проведення першого в Мексиці вікімарафону від Вікімедіа Мексика. З того часу і до 2011 мої інтереси зсувалися в напрямку Вікімедіа в освіті.

Я професор англійської як другої мови (ступіть магістра в Аризонському університеті) в at the Instituto Tecnológico y Estudios Superiores de Monterrey (Тек-де-Монтеррей), найбільшому приватному університеті Мексики. У нас 32 кампуси по всій Мексиці, що дає унікальну можливість поширювати діяльність Вікімедіа за межі Мехіко та ближніх міст-супутників.

У 2007 році я вперше навчала клас у Тех-де-Монтеррей (кампус Толука) з використанням Вікіпедії, до появи Освітньої програми Вікіпедії, але цей досвід не повторювався до початку роботи в кампусі Мехіко.

У 2011 році відбулася перша організаційна спроба у Тех-де-Монтеррей з групою студентів. Почали з 7 студентів.

У 2012 році вікімедійна діяльність стала варіантом виконання годин громадської, активної діяльності для студентів міжнародного бакалаврату. Презентація нашого експерименту з цим і роботи в класах, особливо перекладу статей, відбулася на Вікіманії у Вашингтоні.

У 2013 році Вікімедіа стає варіантом виконання для студентів громадських годин «servico social», обов'язкових для студентів бакалаврату в Мексиці. Кількість студентів зростає до близько 20+ за семестр.

У 2013 році студентська група реформується в освітню програму кампусу задля стабільності, під керівництвом моїм та Лурдес Епстейн. Розпочато складання заявки на створення кгрупи користувачів. Під назвою Wiki Learning програма добивається уваги від керівництва головного кампусу Тех-де-Монтеррей.

З 2013 року і дотепер Wiki Learning проводить презентації і тенінги для професорів та інших осіб на конференціях і семінарах.

У 2015 році Тех-де-Монтеррей впроваджує «Semana i» (І-тиждень) — тиждень для студентів, який вони можуть присвятити проекту замість відвідання занять. Групи студентів працювали над Вікімедіа у березні та серпня 2015 у трьох кампусах: Мехіко, штаті Мехіко та Санта-Фе. Наступний Semana i запланований на вересень 2016 і матиме чотири групи, що працюватимуть над різними проектами з різними викладачами.

Це не традиційне резюме не дарма. Я не займалася цією роботою сама і неможливо відділити мій внесок від роботи моїх колег. Ми широко документуємо все на Аутріч-вікі.

Відповідність критеріям

Wikimedia NYC запропонувала підтримати «нетрадиційний» кандидатів від афіліатів. Я вірю, що такі активні афілійовані групи користувачів, як наша, мають мати щонайменше ті ж права, що й регіональні відділення чи тематичні групи, що набагато менш активні.

Підтримка