Abstraktní Wikipedie/Aktualizace/2022-03-04

This page is a translated version of the page Abstract Wikipedia/Updates/2022-03-04 and the translation is 100% complete.
Aktualizace Abstraktní Wikipedie Translate

Abstraktní Wikipedie prostřednictvím e-mailového seznamu Abstraktní Wikipedie na IRC Wikifunkce na Telegramu Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na Twitteru Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na YouTube Webové stránky Wikifunkcí Translate

Aktualizace fáze, Návrh zobrazení funkce, Smoke testování

Možná jste si všimli, že jsme několik posledních týdnů neposílali aktualizace. Vzhledem k událostem ve světě jsme je považovali za nepodstatné a rozhodli jsme se mlčet. Mezitím jsme dál pracovali na Wikifuncích. Pro tento týden vám přinášíme krátkou aktualizaci našich aktivit. Brzy plánujeme obnovit normální týdenní aktuality.

Vývojové práce pokračují. Současná fáze η se ukázala být naší zdaleka nejdelší fází, ale konečně jsme začali vidět cílovou čáru. Mělo to několik důvodů, jedním z nich bylo, že jsme během této doby skutečně značně rozšířili tým, a jak víme z Bájného měsíce člověka, přijetí větší kapacity také vyžaduje čas - ale teď očekáváme, že to povede ke zvýšení rychlosti vývoje směrem vpřed. Pokrok můžete sledovat na Phase η nástěnce ve Phabricatoru.

Pracujeme také na plánování následující fáze tak, abychom se, doufejme, vyhnuli prodloužené práci, jako byla ta, která právě končí. Naši počáteční práci na rozdělení této etapy si můžete prohlédnout v tasku v Phabricatoru.

Práce na designu nabírají na obrátkách a v posledních dnech jsme s některými z vás provedli řadu uživatelských testů návrhu, jak bude zobrazení funkce fungovat a jak se s ním bude pracovat. Velmi brzy zveřejníme výsledky výzkumu UX, návrhy a další podklady k této práci. Zůstaňte naladěni! Jako vždy, pokud máte zájem o účast v budoucích uživatelských testech, napište prosím Aishwaryi a sdělte jí jazyky, ve kterých se vyznáte, a vlastní odhad svých případných programátorských dovedností (a ano, hledáme zejména lidi bez programátorských dovedností).

Všimli jsme si, že bychom měli zlepšit pokrytí kódu v jednotkových testech a zavést automatické end-to-end testy. Pracujeme na plánu, jak tuto situaci zlepšit, což nám v budoucnu umožní vyvíjet kód s větší jistotou. Nyní máme automatické zveřejňování pokrytí kódu pro tři z našich pěti code base a na dalších dvou pracujeme: WikiLambda PHP a Vue, a schémata, utility a definice code bases jsou pokryty a brzy by měly přijít na řadu back-endové služby orchestrátoru a evaluátoru. Jedním z hlavních problémů je, že prostředí pro kontinuální integraci a testování Wikimedia není příliš nastaveno pro architekturu, jako je ta naše, kde se back-endová služba pro vyhodnocování funkcí a wiki vyvíjejí paralelně a obě mají pohyblivé části. Jak již bylo řečeno, pracujeme na plánu, jak tuto situaci lépe zvládnout.

Prozatím jsme zveřejnili první návrh našeho manuálu smoke testovacího protokolu, který také poskytuje představu o možnostech, které jsou v současné době k dispozici.