Новини Вікімедіа, лютий 2015

This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, February 2015 and the translation is 100% complete.

Наводимо основні моменти з блогу Вікімедіа за лютий 2015 року, які висвітлюють окремі дії Фонду Вікімедіа та інші важливі події руху Вікімедіа.

 
Любов у 3D: Це математично обґрунтоване зображення серця є одним із багатьох способів, які репрезентують вираження любові на сайтах Вікімедіа.
Photo By Chiph588, CC0
.
До Дня святого Валентина ми попросити Вікімедійців поділитися з нами своїми улюбленими статтями чи зображеннями на тему любові та кохання у Вікіпедії та сестринських проектах. Разом, ми зібрали велику колекцію проникливих статей, зображень, відеофайлів, аудіофайлів, цитат та посилань на веб-сайти, що стосуються тих різноманітних способів, якими представлена любов у наших вікі: від платонічної до братерської, релігійної, чи романтичного кохання.

 
Авнер та Дарія закохалися одне в одного під час турне по Ізраїлю з іншими вікіпедистами. На знімку вони разом на горі Ейтан.
Photo by Deror Avi, CC-BY-SA 4.0

Вікіпедійці Авнер та Дарія закохалися одне в одного під час волонтерської роботи у Вікімедіа Ізраїль. Вже невдовзі після цього вони заручились – завдяки спільній жазі до знань. Їхня зворушлива історія кохання була опублікована в День св. Валентина.

 

Це – візуальна демонстрація основних зовнішніх сайтів, що посилаються на Вікіпедію. Ця візуалізація створена на основі загального об'єму посилань на усі мовні розділи Вікіпедії, з урахуванням усіх доменів верхнього рівня.
Graph by Gianluca Demartini, CC-BY-SA 4.0

Аби дізнатися більше про те, хто посилається на Вікіпедію, команда дослідників із Шеффілдського університету проаналізувала структуру посилань, що ведуть на сторінки Вікіпедії з різних зовнішніх сайтів, при чому особливу увагу дослідники звертали на те, які саме домени верхнього рівня домінують в об'ємі посилань на кожен окремий мовний розділ Вікіпедії.

Що таке Wikipedia Zero? Це коротеньке відео пояснює суть програми Wikipedia Zero всього за неповні дві хвилини. Ви також можете переглянути його тут, на Vimeo.com або тут, на YouTube.com.
Video by Victor Grigas (WMF), CC-BY-SA 3.0

Дізнайтеся, як по цілому світі оператори мобільного зв'язку відмовляються від збору плати за трафік за доступ до Вікіпедії. Перед вами — коротеньке відео, яке всього за неповні дві хвилини пояснює суть програми Wikipedia Zero.

 
Фонд Вікімедіа працює завдяки тому, що він об'єднує людей із багатьма різними точками зору, які допомагають вирішувати складні проблеми. Фонд Вікімедіа провів консультацію зі спільнотою, метою якої було обговорення подальшої стратегії руху.
Group photo of Wikimania 2014 participants by Ralf Roletschek, licensed under CC-BY-SA 3.0

Фонд Вікімедіа запросив учасників спільноти до участі в двотижневій консультації для обговорення майбутнього Вікімедіа. Ця онлайн-дискусія була дуже продуктивною і допоможе окреслити майбутнє Вікімедіа.

 
В рамках Місяця історії чорношкірих (Black History Month) у Вікіпедії було створено чимало статей про культуру чорношкірих на території Сполучених Штатів. Створення статей відбувалося протягом так званих «редакторських марфонів» («edit-a-thons»), таких як отой, що проходив під назвою «BlackLivesMatter» у Центрі Шомбурга в Нью-Йорку.
Photo by Terrence Jennings, CC BY-SA 4.0

Редакторські марафони проходили в Сполучених Штатах в лютому 2015 року, а їх ціллю було вшанування афроамериканської історії та заповнення мультикультурних прогалин у Вікіпедії. В результаті цих марафонів було створено чимало нових статей про культуру афроамериканців.

 
Тарілка кошарі — найпопулярнішої страви в Єгипті. Цей знімок був виконаний для конкурсу «Вікі любить африканську кухню» — фотоконкурсу на тему африканської їжі.
Photo by Dina Said, CC BY-SA 4.0

Фотоконкурс «Вікі любить Африку» на тему «Кухня» завершився 6 000-ми завантажень на Вікісховище. Перегляньте зображення-переможці, які були обрані журі.

Ендрю Шерман, інтерн з цифрових комунікацій, Фонд Вікімедіа