Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Victoria Doronina/uk

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Victoria Doronina and the translation is 100% complete.

Вікторія Дороніна

Вікторія Дороніна (Victoria)

Victoria (talk meta edits global user summary CA  AE)

Інформація про кандидата
 
Кадр із рекламного відео Вікімедіа
 • Особова інформація:
  • Ім'я, прізвище: Вікторія Дороніна
  • Місце проживання: Манчестер, Великобританія
  • Знання мов: Російська, білоруська, українська
 • Учасник руху:
  • Бере участь у проєктах Фонду Вікімедіа з: 2007
  • Активно бере участь у проєктах: Російська Вікіпедія, Англійська Вікіпедія, Commons, Російський Вікісловник
Твердження (не більше 450 слів) Я родом з Білорусі, колишньої частини СРСР, а тепер - останньої

диктатури в Європі. Я закінчила Білоруський державний університет і захистила кандидатську дисертацію з молекулярної біології в Единбурзі (Великобританія). Нині я працюю технічним фахівцем на педагогічному факультеті Манчестерського міського університету (Великобританія).

Я почала редагувати Вікіпедію російською мовою (РуВікі) в 2006 році і швидко стала активним адміністратором. Я двічі була членом Арбітражного комітету і є посередником з вірмено-азербайджанської та ЛГБТ+ тематик. Фактично, я була одним з ініціаторів системи посередництва, яка й досі є актуальною. У мене є невеликий внесок в англійську Вікіпедію, Вікідані, Вікісховище, російський Вікісловник.

Я знаю редакторів української, польської та білоруської Вікіпедій. Я брала участь у створенні Російського відділення WMF (Wikimedia RU), хоча у мене немає ніякої офіційної ролі, бо я не є громадянкою Росії. Я була стипендіаткою спільноти Вікімедіа: писала історію російської Вікіпедії і працювала в Комітеті по грантам.

Коли в 2019 році Путін пригрозив замінити російську Вікіпедію проурядовою енциклопедією, я дала інтерв'ю опозиційному телеканалу. Я передбачила, що з цього нічого не вийде, що гроші будуть просто вкрадені. І досі російська Вікіпедія з її 1,7 мільйонами статей, як і раніше, доступна всім російськомовним людям.

Нинішня рада директорів добре підтримує існуючу інфраструктуру і покращує комфортність роботи редакторів. Однак, як і в разі будь-якого зрілого руху, існує проблема із залученням і утриманням нових редакторів, особливо якщо вони належать до груп меншин.

Потрібно виправити: Рух Вікімедіа був новатором, що успішно кинув виклик та здобув перемогу над рутинерами, такими як традиційні енциклопедії та академічна наука - у ролі поширення знань серед населення. На жаль, новатори стали новими рутинерами. Нові рутинери - майже виключно літні люди з Глобальної Півночі.

Думаю, що є способи допомогти цим новим редакторам. Такі проекти, як GLAM і Wikmedian-in-residence, відмінно підходять для досвідчених редакторів. Проте проекти, які існують, слід доповнити середньостроковими програмами для нових редакторів, бо одноденних хакатонів недостатньо. Всі ми знаємо, що одного дня навчання недостатньо для того, щоб впевнено редагувати статті. Так само неможливо, як говорити іноземною мовою після «інтенсивного курсу».

Я вважаю, що в разі обрання я зможу зробити позитивний внесок в WMF.

Три пріоритети в Раді Забезпечити незалежний нагляд за існуючою діяльністю.

Розробити довгострокову стратегію щодо еволюції та відтворенню руху.

Просувати рух Вікімедіа на глобальному Півдні і серед меншин.

Три пріоритети Стратегії Руху Підтримувати високу якість існуючого контенту і розширювати його.

Знайти нові засоби збереження існуючих редакторів і залучення нових.

Думати про майбутнє, наприклад про поширення руху на нові медіа.

перевірка перевірку виконано
Відповідність критеріям:   перевірено
перевірено: Matanya (talk) 20:41, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Ідентифікація:   перевірено
Підтверджено: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:13, 29 June 2021 (UTC)[reply]
Форма оцінки повіреного
Форма оцінки повіреного
Років досвіду
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Досвід у Вікімедіа Кандидат є відданим дописувачем руху Вікімедіа. До враховуваного внеску належать: внесок до проєктів Вікімедіа, членство в організації чи афіліаті Вікімедіа, діяльність як організатора у русі Вікімедіа, участь в організіації-партнері руху Вікімедіа

10+ років:
з 2006 р. - Редактор російської Вікіпедії, ім’я користувача Мстиславль, пізніше Вікторія
2009, 2012 - член Арбітражного комітету російської Вікіпедії

Досвід у Раді. Кандидат має досвід роботи у раді повірених/директорів чи іншому подібному керівному органі національної чи глобальної організації (неприбуткової, комерційної чи урядової)

___

Керівний досвід. Кандидат має досвід роботи на керівному рівні в організації, відділі чи проєкті співмірного (або більшого) з Фондом Вікімедіа розміру, складності та масштабу.

Підтримуючи Wikipedia RU, керувала науковою групою до 10 чоловік

Експертні знання в галузі. Кандидат має досвід роботи або значного волонтерства у галузі, релевантній до роботи Фонду і Ради. Такі галузі визначаються щорічно і можуть включати галузі на зразок: розбудова глобального руху та організацію спільноти, платформні технології рівня компаній та/або розробка продукту, публічна політика і право, сектор знань (наприклад, наукове середовище/GLAM/освіта), права людини і соціальна справедливість, відкритий інтернет/вільне і відкрите програмне забезпечення, організаційна стратегія та менеджмент, фінанси і фінансовий нагляд, збір коштів для неприбуткових організацій, людські ресурси, управління радою.

2012 - Член Комітету з надання грантів Вікімедіа
2011 - Член спільноти Вікімедіа
2010 - Презентація на конференції Вікімедіа

Різноманіття: Минуле Кандидат належить або походить з групи, що історично зазнала дискримінації та недопредставленості у владних структурах (що пов'язано з, наприклад, гендером, расою, етнічністю, неповносправністю, ідентичністю LGBTQ+, соціальним прошарком, економічним статусом, кастою).

Я білоруска / єврейка з патріархальної держави (СРСР / Білорусь), мої батьки були фабричними робітниками, але пізніше в житті закінчили університет

Різноманіття: Географія Кандидат привнесе різноманіття до загальної географічної різноманітності Ради повірених завдяки проживанню у певних географічних регіонах

Моя батьківщина - Білорусь, і я дуже тісно пов'язана з російськомовним світом (Росія + пострадянський простір + світова діаспора), живу в Англії

Різноманіття: Мова Рідна мова кандидата відмінна від англійської

Російська, білоруська, українська

Різноманіття: Досвід політичної системи Кандидат має значний досвід проживання і/або роботи з поширення знань у не-демократичному, підцензурному або репресивному контексті.

Я жила в СРСР, на цей час беру участь у білоруському діаспорному русі, що підтримує протести проти білоруського диктатора Лукашенко