העורך החזותי/ידיעון/2015/יוני

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2015/June and the translation is 100% complete.


מאז הידיעון הזה, צוות העריכה יצר ממשקים חדשים לכלי הקישור והציטוט, תיקן באגים רבים ושינה אלמנטים של עיצוב. חלק מהם השפיעו על משתמשי העורך החזותי במכשירים ניידים.דיווחי מצב נשלחים לאתר mediawiki.org. רשימת העבודה מאפריל עד יוני זמינה בפבריקטור.

העורך החזותי

הידעת?

בעת לחיצה על קישור בערך, תראו עכשיו יותר מידע:

צילום מסך שמציג את תפריט ההקשר של כלי הקישורים


כלי הקישורים עוצב מחדש:

צילום מסך של כלי הקישורים


יש לשוניות נפרדות לקישור לדפים פנימיים וחיצוניים.

במדריך למשתמש יש מידע נוסף על השימוש בעורך החזותי.

בדיקה של השפעת העורך החזותי על משתמשים חדשים בוויקיפדיה האנגלית סיימה את השלב הראשון שלה. בזמן הבדיקה, למחצית מהמשתמשים החדשים שנרשמו קיבלו הופעל העורך החזותי ולמחצית השנייה הוא לא הופעל.המטרה העיקרית היא ללמוד איזו קבוצה סביר יותר שתשמור עריכה ותעשה עריכות מועילות שאינן משוחזרות. התוצאות תפורסמנה באתר מטא בהמשך החודש.

שיפורים שנעשו לאחרונה

אפשרויות מילוי אוטומטי של הפניות לציטוטים זמינות בוויקיפדיות במספר שפות דרך שירות ציטואיד. ציטואיד לוקח URL או DOI למקור ומחזיר ציטוט ביבליוגרפי מלא ומעוצב. אם ציטואיד מופעל בוויקי שלך, אז עיצוב זרימת העבודה של הציטוטים השתנה במאי. כל הציטוטים מיוצרים עכשיו בכלי אחד.בתוך הכלי, בחרו את הלשונית שברצונכם להשתמש בה (⧼citoid-citeFromIDDialog-mode-auto⧽, ⧼citoid-citeFromIDDialog-mode-manual⧽, או ⧼citoid-citeFromIDDialog-mode-reuse⧽). כפתור הציטוט עכשיו מסומן במילה "⧼visualeditor-toolbar-cite-label⧽" ולא עם סמל הספר, ובחלון המילוי האוטומטי יש עכשיו תווית משמעותית יותר, "⧼Citoid-citeFromIDDialog-lookup-button⧽", לכפתור השליחה.

כלי הקישור עוצב מחדש בהתאם למשוב מעורכי ויקיפדיה ובדיקות משתמשים. עכשיו יש בו שני חלקים: אחד לקישורים לערכים ואחד לקישורים חיצוניים.בעת בחירת קישור, התפריט ההקשר הקופץ שלו מציג את שם הדף המקושר, תמונה ממוזערת מהדף המקושר, תיאור מוויקינתונים וסמלים מתאימים לדפי פירושונים, הפניות ודפים ריקים (כשזה מתאים). תוצאות החיפוש צומצמו לחמשת הדפים הראשונים. מספר באגים תוקנו, כולל הדגשה כהה שמופיע בתוצאה המתאימה הראשונה בכלי הקישור. (T98085)

הכלי יהוספת התווים המיוחדים משתמש עכשיו באותם התווים המיוחדים כמו עורך קוד הוויקי. מפעילי מערכת בכל ויקי יכולים ליצור מקטע מותאם לתווים נפוצים בראש הרשימה.נא לקרוא את ההוראות להתאמת הרשימה באתר at mediawiki.org. כמו־כן יש רמז צץ שמתאר כל תו בכלי התווים המיוחדים. (T70425)

מספר שיפורים נעשו לתבניות. כשתחפשו תבנית להוספה, רשימת התבניות תכלול גם תיאורים של תבניות. רשימת הפרמטרים בתוך חלון התבנית נשארת פתוחה אחרי הוספת פרמטר מהרשימה, כך שהמשתמשים אינם צריכים ללחוץ על "⧼visualeditor-dialog-transclusion-add-param⧽" בכל פעם שהם רוצים להוסיף פרמטר. (T95696) הצוות הוסיף מאפיין חדש לנתוני תבנית (TemplateData) בשם Example, לפרמטרי תבנית. המאפיין האופציונלי ובר־התרגום הזה יוצג כשיש טקסט שמתאר איך להשתמש בפרמטר הזה. (T53049)

העיצוב של הסרגל הראשי ושל מספר מרכיבים אחרים שוּנה מעט כדי להיות עקיב עם עיצוב מדיה־ויקי. בעיצוב וקטור, פריטים בתפריטים מופרדים חזותית בקווים אפורים חיוורים. כפתורים ותפריטים בסרגל הכלים מכילים עכשיו גם סמל וגם תווית טקסט ולא רק אחד מהשניים. העיצוב הזה משמש גם לכפתור ציטוט באתרים שבהם פועל שירות ציטואיד.

הצוות הוציא שיפור, שאנשים ביקשו מזמן, לטיפול בתמונות שאינן קיימות. אם תמונה שאינה קיימת מקושרת מערך, הוא מוצגת בעורך החזותי ואפשר לבחור, לערוך, להחליף או להסיר אותה.

בואו נעבוד יחד

  • שתפו את הרעיונות שלכם, ושאלו שאלות בדף mw:VisualEditor/Feedback.
  • פגישות מיון משימות שבועיות פתוחות למתנדבים, בדרך כלל בימי רביעי ב־12:00 (בצהריים) PDT (או 19:00 UTC). למדו איך להצטרף לפגישות האלה ואיך להציע באגים לטיפול בדף mw:VisualEditor/Weekly triage meetings. עם זאת, אין צורך להיות נוכחים בפגישות כדי להציע באג בתור "Q4 blocker". במקום זאת, לכו לפבריקטור ושייכו את הפרויקט VisualEditor Q4 blocker אל הבאג.
  • אם קהילת ויקימסע, ויקיספר, ויקיברסיטה או מיזם אחר בשפה שלכם רוצה שהעורך החזותי יהיה זמין לפי בררת המחדל לתורמים, נא ליצור קשר עם ג'יימס פורסטר.
  • אם אתם רוצים להפעיל את אפשרות הציטוטים האוטומטיים בוויקי שלכם, אנא שלחו בקשה לפרויקט Citoid בפבריקטור. נא לכלול קישורים ל־נתוני תבנית לתבניות הציטוט החשובות ביותר בוויקי שלכם.
  • הצוות מתכנן את מרתון התרגום השני על העורך החזותי לחודש יולי. אנא עקבו אחרי המשימה הזאת בפבריקטור לפרטים ועדכונים. הודעות יגיעו בעתן.

אתם יכולים לעשות או לבטל מינוי או לשנות את הדף שהידיעון הזה נשלח אליו באתר מטא. אם אינכם קוראים את זה עכשיו בשפה המועדפת עליכם, אנא עזרו לנו לתרגם! הירשמו לרשימת התפוצה Translators או צרו אתנו קשר ישיר כדי שנודיע לכם מתי הגיליון הבא מוכן לתרגום. תודה!

Elitre (WMF)