This page is a translated version of the page Toolhub/About and the translation is 36% complete.
Outdated translations are marked like this.

Проект Toolhub є спробою каталогізувати різноманітні програмні засоби, що використовуються в русі Вікімедіа. Цей проект наразі очолює командою Хмарних Служб Вікімедіа. Дослідження та планування проекту почалося в січні 2018 року, з оцінкою початку робіт зі впровадження на другу половину 2018 року.

Передумови

Засоби використовують нашою спільнотою для багатьох різних цілей, включаючи швидке напівавтоматичне здійснення багатьох редагувань, подання даних про вікі-вміст і керування інформаційними заходами та конкурсами. Засоби заповнюють функційні прогалини, не покриті власне програмним забезпеченням Вікіпедії; без засобів наша робота була б набагато важчою. Були різні спроби каталогізувати все розмаїття засобів, використовуваних у спільноті, кожна з яких адресує різні аспекти засобів і їх користувачів. Перші три місяці 2018 року команда Хмарних Служб розслідувала 14 спроб каталогізації засобів (стільки, скільки ми могли знайти) і порівнювала їх на 23 різних можливостях і 24 різних атрибутах даних. Ми також опитували розробників засобів і дізнавалися про те, як засоби розроблялися та просувалися.

Як результат цього процесу, ми підготували попередній план того, як може виглядати корисний і вичерпний каталог засобів Вікімедіа. Нашим фондом буде Tool Directory Хея, яка описує понад 450 засобів через файли опису засобів, розміщені на Вікіпедіях і репозиторіях коду, які потім періодично скануються. Базуючись на своїх перемовинах зі членами спільноти, включаючи Конференцію Вікімедіа в Берліні, ми розвиватимемо модель даних, яку використовує Tool Directory Хея, щоби дозволити багатші описи засобів, включаючи нову систему анотацій, яка дозволить членам спільноти анотувати описи засобів додатковими полями метаданих. Звідси ми створюватимемо новий API для додавання та зміни цих даних, відкритий для використання розробниками для створення їхніх власних інтерпретацій і реміксів збірника даних Toolhub. Зрештою, Tool Directory Хея та Toolhub зіллються разом для створення єдиної авторитетної бази даних програмних засобів.

Для детальнішої інформації див. підсторінки варіантів використання, моделі даних і дорожньої карти.

Зворотний зв'язок

Ми запрошуємо вас залишити відгук на сторінці обговорення будь-якою мовою. Ви можете також надіслати приватний відгук на $email.

Оновлення

See Progress reports for more recent and detailed updates.