This page is a translated version of the page Social media/Permission and the translation is 100% complete.

Jeśli chcesz wykorzystywać zdjęcia (czy inne media) w serwisach społecznościowych, używaj materiałów w domenie publicznej lub dostępnych na licencji CC0. Jeśli chcesz skorzystać z materiałów dostępnych na innych otwartych licencjach, musisz najpierw poprosić ich autorów o zgodę. Jest to podyktowane restrykcyjnymi warunkami korzystania (Terms of Service) z serwisów takich jak Facebook, Twitter czy Instagram. Więcej możesz przeczytać tutaj.

Treść przykładowego pozwolenia, na przykład, na wykorzystanie zdjęć udostępnionych podczas konkursu Wiki Lubi Ziemię znajduje się poniżej. Poproś autorów, by mejla ze zgodą przesłali także na digitalmedia(_AT_)wikimedia.org, jeśli chcesz wykorzystać zdjęcie w profilach WMF:

Zgadzam się na wykorzystanie zdjęć wgranych przeze mnie w ramach konkursu Wiki Lubi Ziemię w serwisach Twitter, Facebook, Vkontakte, Instagram, Google+ etc.

Możesz także poprosić o zgodę na wykorzystanie konkretnego pliku:

Zgadzam się na wykorzystanie zdjęcia [wstaw link do zdjęcia] w serwisach Twitter, Facebook, Vkontakte, Instagram, Google+ etc.

Jeśli autorzy nie zgadzają się na wykorzystanie zdjęcia w serwisach społecznościowych, możesz poprosić o zgodę na wykorzystanie zdjęcia w niższej rozdzielczości:

Zgadzam się na wykorzystanie zdjęcia [wstaw link do zdjęcia] w rozdzielczości do 1024 x 385 pikseli na Twitterze, Facebooku, Vkontakte, Instagramie, Google+ etc.

Nie zapomnij zapytać o to, w jaki sposób autorzy chcą zostać podpisani. Może woleliby swoje prawdziwe nazwisko zamiast nazwy użytkownika