Круглі столи
Ця сторінка застаріла, але якщо її оновити, вона все одно може бути корисною. Будь ласка, допоможіть, виправивши, доповнивши та переглянувши текст до поточного стану. |
Круглі столи — це експериментальна програма, ціллю якої є підтримка розробки нових функцій для Вікіпедії через обговорення у невеликій, сфокусованій групі осіб, де діалог ведеться між представниками спільноти Вікіпедії та Фонду Вікімедіа.
Ця сторінка надає короткий огляд цієї програми, як це видно з параграфів нижче. Якщо Ви бажаєте отримати більше інформації, перейдіть за посиланнями нижче, та прочитайте доповіді з перших круглих столів.
Мета
Метою цієї експериментальної програми є створення кращого користувацького досвіду шляхом ефективної співпраці між командами розробників продуктів Вікімедіа та членів спільнот Вікіпедії та MediaWiki. Ми прагнемо обговорити перешкоди та можливості, переглянути нашу роботу в процесі — та отримати нові ідеї з усіх цих обговорень.
Пропозиція проведення таких круглих столів базується на передбаченні того, що зустрічі лицем до лиця, так само як і веб-трансляції та відеоконференції можуть перевершити канали виключно текстового спілкування у тому, що стосується вирішення складних проблем, завдяки можливості спілкуватися в реальному часі, з багатьма людьми водночас через широку смугу пропускання, висловлюючи найрізноманітніші точки зору.
Ми сподіваємося сполучити ці круглі столи із вже існуючими, текстовими каналами спілкування, такими як сторінки обговорення чи чати IRC, з метою обговорення з учасниками спільноти цілей наших продуктів та проблем, що іноді виникають; для цього буде використано певний набір режимів взаємодії. Ми сподіваємося, що в процесі все це надасть вікіпедистам багато можливостей для того, аби долучитися до роботи, спрямованої на розробку й вдосконалення нашого продукту.
Перші круглі столи
Тут зібрані доповіді із наших перших обговорень та зустрічей у форматі круглих столів у 2013 та 2014 рр:
- 2013-06-22: Круглий стіл 1 на тему залучення редакторів – офіс Фонду Вікімедіа, Сан-Франциско.
- 2013-07-10: Круглий стіл 2 на тему мультимедіа – Google Hangouts, онлайн.
- 2013-08-08: Круглий стіл 3 на тему мультимедіа – Вікіманія 2013, Гонконг.
- 2013-11-27: Круглий стіл 4 на тему мультимедіа – Google Hangouts, онлайн.
- 2013-12-04: Круглий стіл 5 на тему мультимедіа – Google Hangouts, онлайн.
- 2013-12-09: Зустріч для обговорення на тему мультимедіа – офіс Фонду Вікімедіа, Сан-Франциско.
- 2014-08-06: Круглий стіл 6 на тему Майстра завантаження – Вікіманія 2014, Лондон. (Слайди | Нотатки)
- 2014-08-07: Круглий стіл 7 на тему структурування даних – Вікіманія 2014, Лондон. (Слайди | Нотатки | Фото)
- 2014-08-07: Круглий стіл 8 на тему Медіапереглядача – Вікіманія 2014, Лондон. (Слайди | Нотатки)
- 2014-08-08: Круглий стіл спільноти 9 на тему мультимедіа – Вікіманія 2014, Лондон. (Фото)
- 2014-08-08: Огляд мультимедіа – Вікіманія 2014, Лондон. (Слайди | Нотатки | Фото)
- 2014-08-10: Круглий стіл 10 на тему мультимедіа – Вікіманія 2014, Лондон. (Слайди | Нотатки | Фото)
- 2014-08-10: Культура доброти – Вікіманія 2014, Лондон. (Слайди | Нотатки | Фото)
Перший круглий стіл на тему залучення нових редакторів був обговоренням лицем до лиця, що тривало цілий день у Сан-Франциско. Другий круглий стіл на тему мультимедіа проходив віртуально, через Google Hangouts, тоді як третій відбувся у форматі двогодинної розмови на Вікіманії у Гонконгу. Всі три підходи видалися по-своєму ефективними, і ми зараз оцінюємо всі «за» та «проти» кожного з цих методів співпраці.
Наступні круглі столи
Ми плануємо провести більше круглих столів та зустрічей у новому році. Наступні дати будуть опубліковані в цьому розділі на початку січня.
Ми також плануємо провести декілька чатів IRC, і оголосимо про їх проведення через наші списки розсилки на теми долучення нових редакторів та праці з мультимедіа, а також через оголошення на онлайн-каналах спільноти.
Ця сторінка буде розширена, коли ми дізнаємося більше про вплив цієї програми на процес розробки продукту та взаємодію зі спільнотою взагалі.
(Далі буде.)