Круглі столи

This page is a translated version of the page Roundtables and the translation is 100% complete.
Панорама з круглого столу; автор — Леслі Том.

Круглі столи — це експериментальна програма, ціллю якої є підтримка розробки нових функцій для Вікіпедії через обговорення у невеликій, сфокусованій групі осіб, де діалог ведеться між представниками спільноти Вікіпедії та Фонду Вікімедіа.

Ця сторінка надає короткий огляд цієї програми, як це видно з параграфів нижче. Якщо Ви бажаєте отримати більше інформації, перейдіть за посиланнями нижче, та прочитайте доповіді з перших круглих столів.

Мета

Метою цієї експериментальної програми є створення кращого користувацького досвіду шляхом ефективної співпраці між командами розробників продуктів Вікімедіа та членів спільнот Вікіпедії та MediaWiki. Ми прагнемо обговорити перешкоди та можливості, переглянути нашу роботу в процесі — та отримати нові ідеї з усіх цих обговорень.

Пропозиція проведення таких круглих столів базується на передбаченні того, що зустрічі лицем до лиця, так само як і веб-трансляції та відеоконференції можуть перевершити канали виключно текстового спілкування у тому, що стосується вирішення складних проблем, завдяки можливості спілкуватися в реальному часі, з багатьма людьми водночас через широку смугу пропускання, висловлюючи найрізноманітніші точки зору.

Ми сподіваємося сполучити ці круглі столи із вже існуючими, текстовими каналами спілкування, такими як сторінки обговорення чи чати IRC, з метою обговорення з учасниками спільноти цілей наших продуктів та проблем, що іноді виникають; для цього буде використано певний набір режимів взаємодії. Ми сподіваємося, що в процесі все це надасть вікіпедистам багато можливостей для того, аби долучитися до роботи, спрямованої на розробку й вдосконалення нашого продукту.

Перші круглі столи

Тут зібрані доповіді із наших перших обговорень та зустрічей у форматі круглих столів у 2013 та 2014 рр:

Перший круглий стіл на тему залучення нових редакторів був обговоренням лицем до лиця, що тривало цілий день у Сан-Франциско. Другий круглий стіл на тему мультимедіа проходив віртуально, через Google Hangouts, тоді як третій відбувся у форматі двогодинної розмови на Вікіманії у Гонконгу. Всі три підходи видалися по-своєму ефективними, і ми зараз оцінюємо всі «за» та «проти» кожного з цих методів співпраці.

Наступні круглі столи

Ми плануємо провести більше круглих столів та зустрічей у новому році. Наступні дати будуть опубліковані в цьому розділі на початку січня.

Ми також плануємо провести декілька чатів IRC, і оголосимо про їх проведення через наші списки розсилки на теми долучення нових редакторів та праці з мультимедіа, а також через оголошення на онлайн-каналах спільноти.

Ця сторінка буде розширена, коли ми дізнаємося більше про вплив цієї програми на процес розробки продукту та взаємодію зі спільнотою взагалі.

(Далі буде.)