Movement Charter/Drafting Committee/Announcement 2021 09 20/sk

This page is a translated version of the page Movement Charter/Drafting Committee/Announcement 2021 09 20 and the translation is 100% complete.

Výbor pre návrh charty pohybu - Komunitné voľby na obsadenie miest konajúce 11. - 24. októbra

Vážení kolegovia Wikimediáni,

Toto je aktualizácia ohľadom vývoja Charty hnutia. Výzvu pre kandidátov do návrhového výboru sa ukončila 14. septembra a teraz máme na výber skupinu kandidátov s rôznym zázemím.

15-členný výbor bude vybraný troma rôznými spôsobmi, a to:

  • 7 členov výboru sa zvolia prostredníctvom volieb v komunite projektov.
  • 6 členov výboru vybraných výberom pobočiek.
  • 2 členov výboru vymenuje Nadácia Wikimédia.
Komunity volí 7 členov
Toto oznámenie sa týka komunálnych volieb, ktoré sa budú konať v časovom období 2 týždňov, od 11. do 24. októbra. Tešíme sa na širokú účasť naprieč komunitami na vytvorení výboru, ktorý bude kurátorom prác na Charty pohybu. Výsledky volieb sa zverejnia 1. novembra.
Pobočky vyberú 6 členov
Súbežne s volebným procesom sa požiadali o účasť aj všetky pobočky: Všetky pobočky boli rozdelené do ôsmich geografických a jedného „tematického“ regiónu (pozrite si zoznam) a každý región si vyberie jednu osobu, ktorá bude pôsobiť ako vyberateľov pre ten región. Týchto 9 vyberateľov sa spojí a vyberie 6 členov výboru (z rovnakého súboru kandidátov). Výsledky výberu sa zverejnia 1. novembra.
Nadácia Wikimédie vymenuje 2 členov
Nadácia Wikimédie napokon do 1. novembra vymenuje dvoch členov výboru.

Všetky tri procesy sa skončia 1. novembra 2021, aby Návrhový výber pre Chartu hnutia už mohol začať pracovať.

Úplný obsah Charty hnutia, jeho úlohu a proces vytvorenia nájdete na Meta. Môžete nás tiež kedykoľvek kontaktovať prostredníctvom Telegramu alebo e-mailu (wikimedia2030 wikimedia.org).

S pozdravom,