Fundraising 2011/Karthik Letter/tr

Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

şehrimin kalbine bir terörist saldırısı olduğu gün, Vikipedi hayatımı değiştirdi.

2011 Mumbai bombalamaları uluslararası manşetlere çıktı ama krizin vurduğu an, ne olduğu hakkında hiçbir düzgün bilgi yoktu.

Yanıt arayan tek kişinin ben olmadığımı biliyordum. Fotoğraf çekmek için dışarı çıktım, fotoğrafları yapıştırdığım bir haritayı yükledim ve kaza ile ilgili Vikipedi maddesinin kaos hakkında insanları bilinçlendirmesinde yardımcı olduğuna emin oldum.

O zamandan beri, Vikipedi maddelerine binlerce değişiklikle katkıda bulundum. O günkü deneyimim fotoğraf gazeteciliği için tutkumu açığa çıkardı ve o patikayı o zamandan beridir takip ediyorum. Vikipedi'ye şükran duyuyorum ve yayınına nasıl devam edebildiğini öğrendiğimde, 250 rupe bağış yaparak üzerime düşeni gerçekleştirdim. Siz de bağışta bulunarak bu değerli kaynağı tüm dünya için erişilebilir kılacak mısınız? Vikipedi bizim dünyayı paylaşmamızı sağlıyor. Her ay 470 milyon farklı ziyaretçi ile, bilgi dağıtımı ve tüketim şeklimizde devrim gerçekleştirdi - bazen bir anda gerçekleşmekte.

Ve tüm bunları bedavaya gerçekleştiriyor - sıfır reklamla, 1,000 sunucudan ve 100 çalışandan daha azıyla

Bu inanılmaz. Google veya Facebook'a bir bakın. Yüz binlerce sunucu ve on binlerce çalışanları var.

Vikipedi'nin 5. popüler ve yayındaki en çok ziyaret edilen site olması mucize değil. Ve sizin benim gibi insanlardan her sene desteğe ihtiyaç duymaları da mucizevi değil.

5, 20, 50 $ veya Vikipedi'nin sizin için değeri ne kadarsa yardımda bulunacak mısınız?

Teşekkürler,

Karthik Nadar
Vikipedi yazarı