Election candidates 2006/Cimon Avaro/Pl

Cimon AvaroEdit

Kandydatura potwierdzona --Aphaia 14:12, 5 August 2006 (UTC)
ID wikipedysty Cimon Avaro
Prawdziwe imię i nazwisko Jussi-Ville Heiskanen
 
Miejscowość Helsinki, Finlandia
Wiek 40 ½ roku
Strona/y en:User:Cimon Avaro, fi:User:Cimon Avaro (główne, wiele innych które nie są uczęszczane)
Wikipedysta(ka) od 13 kwietnia 2003 (anonimowo kilka dni wcześniej)
Projekty w których biorę udział en-wikipedia, fi-wikipedia, en-wikiquote (małe edycje na scots-wikipedia, simple-wikipedia i dodawanie linków międzyjęzykowych do wielu innych wikipedii)
Języki projektów w których biorę udział fiński, angielski, scots
Linki do stron z edycjami wikipedysty(ki) En-wikipedia, Fi-wikipedia, En-Wikiquote, Meta
Krótka prezentacja  
Krytyczne
dla fundacji Wikimedii w najbliższym czasie będzie zbliżenie pomiędzy radą i społecznością w różnych projektach. W tym celu będę dokładał wszelkich starań, żeby być dostępny do maksimum moich możliwości przez IRC (gdzie siedzę prawie cały czas) i e-mail (cimon_avaro@yahoo.co.uk). Będę również aktywny na znaczących listach dyskusyjnych. Poza otrzymywaniem komentarzy i podejmowaniem w związku z nimi akcji, będę aktywnie działał w ramach mojej włąsnej inicjatywy jeden na jeden, mającej na celu zachęcanie ludzi, którzy wkładają dużo dobrej pracy w projekty i wydaje mi się, że mają misję do spełnienia.
Mój wkład
w Wikimedię był głównie w angielskojęzycznej Wikipedii, gdzie zaliczam do moich największych osiągnięć mój wkład do wytycznej nie gryź nowych użytkowników i do projektu Cleanup (w których otrzymałem dużą pomoc od Stevertigo i Angeli). Artukuły, które napisałem i edytowałem nie należą już do mnie, i za jakiś czas nie będą zawierać moich stwierdzeń, ale te dwa artykuły nie pojawiłyby się (przynajmniej nie tak wcześnie w stadium rewolucji projektu) gdybym nie podjął inicjatywy w tym kierunku.
W wyborach do Rady Powierniczej
Kandydowałem dwukrotnie do rady. Za pierwszym razem mój wkład polegał na zachęcaniu do utrzymywania dyskusji na poziomie i za pomocą delikanych perswazji próbowałem ograniczyć zgryźliwości pomiędzy kandydatami i skierować debatę na przyszłość wtedy nowozałożonej fundacji. Za drugim razem uznałem, że wpłynie to dobrze na fundację i jej struktury zarządzające, gdy pełniący funkce i ubiegający się o reelekcję będą mieć poważnych kontrkandydatów, pomimo że mieli oni pełne wsparcie społeczności. Tym razem, ponieważ pozycja jest otwarta, będę starał sie być wybrany, licząc na to, że wszyscy dobrzy kandydaci zdecydują się współstartować razem ze mną, i uczynią tą debatę ważną z punktu widzenia fundacji, człowieczeństwa, planety, i dalej.
W dłuższej persepktywie
Widzę przyszłość projektów Wikimedii rozprzestrzeniającą się na dekady, a nawet stulecia, i byłoby dobrze gdybyśmy o tym pamiętali. Wszystkie drobne potyczki wygładzane są przez inspekcję czasu w małe epizody na marginesie procesu ulepszania projektów do doskonałości. W najbliższych dekadach Wikimedia osiągnie nawet bardziej dominującą pozycję w internecie, i sposób w jakim będziemy tego dokonywać, wpłynie na całą sieć. Dotychczas nasz wpływ był zdecydowanie pozytywny, "making Internet not suck". Na przyszłość musimy współpracować z różnymi grupami które odwołują się do tych samych pryncypiów co my, jak EFF, FSF, Software Freedom Law Center i Creative Commons.
Z pytaniami kieruj się do User:Cimon Avaro/Candidacy_2006