Artiklivõistlus: Nähtamatud naised, kuulmata lood

This page is a translated version of the page Contest:The women you have never met and the translation is 100% complete.
The women you have never met
5. märts - 9. aprill 2018

Tere tulemast Vikipeedia sisutalgutele Nähtamatud naised, kuulmata lood!

 • Mis? See on ettevõtmine, mille eesmärgiks on Vikipeediasse luua naisi käsitlevaid artikleid. 5. märtsist 9. aprillini toimub rahvusvaheline artiklivõistlus The Women You Have Never Met. Naiste ajaloo kuu raames toimuv ja Iberocoopi korraldatav üritus leidis esmakordselt aset aastatel 2015 ja 2016 ning selle tulemusena loodi 1700 artiklit. Võistluse põhieesmärkideks on:
  • Parandada Vikipeedias naistega seotud sisu. Mõistame selle all ühtlasi igasugust naisorganisatsioonide ja feministlike liikumistega seotud sisu, mis võiks kaasa aidata feminismi akadeemilisele käsitlemisele Vikipeedias.
  • Vikipeedia kvaliteedi parandamine sooperspektiivi rakendamise kaudu. Vikipeedia jaoks ei peaks oluline olema mitte üksnes kättesaadavaks tehtavate uute teadmiste hulk, vaid ka nende esitamisviis. Vikipeediat iseloomustab märgatav soolõhe, mis paljudel juhtudel taastoodab seksistlike mustreid. Nende mustrite taastootmine tähendab nende juurdumist tuhandetes projekti kasutajates.
  • Mõningaid juhiseid sooperspektiivi rakendamise kohta vikiartiklite toimetamisel leiab võistluse korraldajatele mõeldud juhiste lehel.
 • Millal? Artiklivõistlus algab 5. märtsil kell 00:01 ja lõpeb 9. aprillil kell 23:59 (CET UTC+01:00).
 • Kuidas? Punkte jagatakse naisi ja naiste organisatsioone ning feministlikke liikumisi puudutavate artiklite loomise või täiendamise eest.
 • Kes? Osaleda võivad kõik inimesed, keda huvitab Vikipeedias naisi käsitlevate artiklite toimetamine, täiendamine või tõlkimine. Osalemiseks on vaja ainult kasutajakontot. Osalemissoovi korral uurige esmalt välja, kes teie riigis võistlust korraldab. Infot selle kohta leiab lehelt osalejad. Kui sooviksite võistlusel osaleda, kuid teie riigi esindaja kontaktandmed puuduvad, võtke meiega ühendust aadressil de@wikimedia.org.ar
 • Miks? Võistlust korraldab Iberocoop. Üheks meie põhieesmärgiks on Vikipeedia soolõhe vähendamine. Seejuures ei ole sihiks mitte üksnes Vikipeedias esindatud naiste hulga suurendamine, vaid ka sisu kvaliteedi tagamine.
Contest details
Wikipedia:Translating Ibero-America
Juhised korraldajatele
Osalejad
Rahvusvaheline žürii
Osalejad
Abi
Kui teil on sisutalgute kohta küsimusi, võite neid esitada meie arutelulehel.