Affiliate-selected Board seats/2016/Nominations/Osmar Valdebenito/uk

This page is a translated version of the page Affiliate-selected Board seats/2016/Nominations/Osmar Valdebenito and the translation is 100% complete.

Ім'я, прізвище:

Osmar Valdebenito
Osmar Valdebenito
Осмар Вальдебеніто Ґ.

Ім'я користувача Вікімедіа

B1mbo

Питання для всіх кандидатів - Питання лише до цього кандидата, які не стосуються інших кандидатів

Програма кандидата

Цей раунд відбору членів Ради є відмінним і, безумовно, буде складнішим, ніж інші. Фонд Вікімедіа перебуває на роздоріжжі, а попереду вирішальні проблеми і можливості. Багато аспектів потрібно переробити і відновити: його працівники, його керівництво, його афіліати і, звичайно, усі волонтери, які будують цей рух і підтримують його живим.

Мало того, що Рада повірених повинна пройти через процес оцінки і вибору нового виконавчого директора — ситуація закликає нас переглянути і подумати ще раз про фактичне значення і роль Ради, і роль самого WMF. Елементарне і просте питання ще потребує відповіді: Яким має бути Фонд Вікімедіа? Помилковість припущення про те, що він повинен прагнути стати високотехнологічною корпорацією із Силіконової долини, було доведено низкою болісних подій.

Я вірю в рух Вікімедіа, який обслуговуєтья Фондом Вікімедіа, але центром якого не є Фонд. Фактично, справжній, реальний рух Вікімедіа не є зосереджений навколо Фонду, але є багатогранним об'єднанням людей та організацій, спільною метою яких є просування вільних, спільних та відкритих знань. Нам потрібно забезпечити офіційні двосторонні канали зв'язку з нашими спільнотами — звісно ж включаючи неафілійованих індивідальних редакторів та олнайн волонтерів, а також групи користувачів, тематичні організації та відділення, — щоб забезпечити працівників Фонду та його керівництво безцінною інформацією, а також передати повідомлення, проконсультуватися чи поінформувати. Є ситуації, які Рада мусить розглядати обережно та приватно, але вони повинні бути визначеними, аргументованими, і все ж про них треба повідомляти. Не можна більше жертвувати прозорістю та відкритістю в ім'я корпоративної культури. Принаймні, не можна у такому русі, як наш. Це також має бути справедливим для Ради WMF, керівництва та персоналу.

Я вважаю, що ми є спільнотою як рух, але також є і рухом спільнот, з якими треба рахуватися — у минулому рішення, дискусії та комунікація від Фонду Вікімедіа показали певне непорозуміння між спільнотою та тими, які можуть чи хочуть долучатися до обговорень, зазвичай тільки англійською та за допомогою дуже вузьких каналів (Wikimedia-l чи закриті групи Facebook). Нам потрібен Фонд, який є різноманітним, бо наш рух є надзвичайно різноманітним; Фонд, який включає в себе (і також чує!) наших волонтерів із країн, що розвиваються, і тих, які говорять іншими мовами, окрім англійської; Фонд, який очевидно намагається зменшити гендерний дисбаланс; фонд, який відкритий для сексуальної різноманітності; і я думаю, що я можу допомогти принести частину цієї різноманітності до складу Ради.

Я вважаю, що у мене є цінні якості для того, щоб допомогти Фонду в цей особливий час. У мене є досвід з усіх можливих сторін руху Вікімедіа (як редактор, як член відділення та його лідер, як ВД[виконавчого директора] іншого відділення і як члена FDC). Я взяв на себе відповідальність за Вікімедіа Аргентина після складного звільнення попереднього ВД і повинен був відповідати не тільки за адміністративну нормалізацію організації, але і за визначення із стратегією та майбутнє зростання, і я успішно очолив цей процес включення наступних працівників та подачу заявок на фінанси руху через складні річні плани. Моя формальна освіта, мій досвід роботи в приватних організаціях та, тепер, у навчальних закладах — відповідальність за допуск студентів в найбільшому державному вищому навчальному закладі Чилі — також добре узгоджуються з уміннями, очікуваними від члена Ради повірених Фонду Вікімедіа.

Правда, що Рада не повинна і не може взяти на себе операційну діяльність. Але фокусування уваги на стратегії також містить контроль за тим як ця стратегія втілюється. Я хочу, щоб Рада, замість того, щоб дозволяти персоналу аутсорсити всі процеси збору інформації та основні обговорення політик, розробила також свої власні канали зв'язку. Інформація з декількох, різних джерел має життєво важливе значення для ефективності Ради. Професіоналізм не слід розуміти в опозиції до відкритості. Я хочу, щоб Рада була представником нашого руху і, більше того, знала і поводилася так, як повинен поводитися представник. Я хочу Раду, яка підзвітна нашим спільнотам, і я пропоную свій досвід і зобов'язання цього досягти.

Резюме

Мені 28 років і я з Сантьяго, Чилі. Я інженером-технологом з дипломом магістра в області державної політики та управління. Зараз я працюю як головний співробітник із прийому в Університеті Чилі, основному державному університеті країни, реалізуючи політику збільшення різноманітності (особливо зі студентами з сімей з низькими доходами і студенток STEM курсів). Раніше, в приватному бізнесі, я також працював як менеджер проектів для аналітичної компанії, в тому числі працював із декількома приватними та громадськими організаціями в Латинській Америці.

Щодо Вікімедіа, то я став волонтером розділу Вікіпедії іспанською мовою із вересня 2004 року (40k + редагувань), там я був адміністратором-сисопом з 2006 року. Також я є сисопом іспаномовних Вікіджерел та іспаномовних Вікімандрів, активним учасником Вікісховища (12k + редагувань). У період між 2010 і 2012 роках, я працював у бібліотеці Чилійського національного конгресу над проектом публікації у Вікіджерелах оригінальних записів Конгресу за перші роки його діяльності (1810—1845) та історичної чилійської енциклопедії.

Я був засновником і першим президентом Вікімедіа Чилі в період між 2011 і 2012 роках, а потім у мене був шанс стати виконавчим директором Вікімедіа Аргентина в період із серпня 2012 по березень 2014 року, в період складної реорганізації, а також зростання. Я продовжую працювати з обома організаціями та іншими організаціями в Латинському та Іберо-американському регіонах через мережу Iberocoop; Я був обраний генеральним координатором мережі на зустрічі в листопаді 2014 року в Буенос-Айресі.

У 2011 році я був обраний членом Дорадчого комітету Ради повірених Фонду Вікімедіа, який оформив створення Комітету з розподілу коштів. У 2014 році я був обраний членом Комітету з розподілу коштів, де я працював протягом останніх двох років і мав можливість спостерігати, як афіліати Вікімедіа працювали і зростали.

Відповідність критеріям

Я повністю відповідаю критеріям довіреної особи Фонду Вікімедіа.

Підтримка

Зважаючи на обставини, в яких опинився рух, Вікімедіа Мексика вірить, що рух Вікімедіа потребує більшої розмаїтості — усіх її типів, ефективного лідерства й відкритості, а також підсиленого управління. Ми вбачаємо в Осмарі Вальдебеніто необхідні здібності, і ми, як організація, покладаємось на нього, сподіваючись, що він справить позитивний вплив на прийняття потрібних рішень для того, щоб привести рух до нової реальності. Ми знаємо, що в минулому Осмар успішно й ефективно справлявся з подібними викликами, і в нього є все, що потрібно для того, щоб зайняти посаду в Раді. Не лише для нашого регіонального відділення, а й для інших осіб та організацій Осмар був союзником і впевненим співрозмовником, і ми впевнені, що посеред цього виклику він із хорошим ефектом буде репрезентувати ті цінності, у які ми віримо. Рада правління Вікімедіа Мексика одноголосно пропонує й підтримує номінацію Осмара на посаду в Раді повірених Фонду Вікімедіа.

— Від імені ради Вікімедіа Мексика, --ProtoplasmaKid (WM-MX) (talk) 04:00, 3 March 2016 (UTC)

Організації Вікімедіа Аргентина було відомо про бажання Осмара зайняти посаду в Раді повірених ФВМ у цей переломний момент, і ми одноголосно підтвердили підтримку його кандидатури на нашому зібранні ради 27 лютого. Ми віримо, що профілі Осмара і Кристофа — це якраз ті два додаткові профілі, що потрібні для доповнення типажу повірених, яке необхідне Фонду Вікімедіа для повторного узгодження його діяльності з рухом, і для здійснення неминучих внутрішніх змін.

Ми досить давно знаємо Осмара — дехто з нас вже знав його як плідного й шанованого редактора й адміна іспанської Вікіпедії, інші зустрічали його на Вікіманії 2009, а ще інші познайомилися з ним пізніше, як із членом регіонального відділення, виконавчим директором, а також другом та порадником, на якого завжди можна покластися. Ми знаємо його з багатьох сторін, і ми знаємо, що він відзначається на багатьох рівнях, що буде справді цінною рисою, на яку Рада зможе розраховувати при виборі нового виконавчого директора, знову відновлюючи його роль візаві спільноти (ззовні) і персоналу (всередині), і проектуючи Фонд для майбутнього:

  • Осмар знає редакторську спільноту як дописувач Вікіпедії і декількох інших наших проекітв;
  • Осмар знає, що таке створення і управління афіліатом Вікімедіа із власного досвіду участі у Вікімедіа Чилі;
  • Осмар знає, що виконавчий директор має дати організації, з власного ж досвіду роботи з нами у Вікімедіа Аргентина;
  • Осмар має глибокі знання, що таке міжособистісні взаємини і менеджмент персоналу, не лише завдяки своїй роботі у Вікімедіа Аргентина — ми усвідомлюємо важливу відмінність масштабів, хоча є й істотні подібності, які теж враховуються, — але й завдяки своїй колишній та поточній роботі, де він керує важливими робочими командами;
  • Осмар знає, що означає (і чого це не означає) розвивати наші зусилля на так званому Глобальному Півдні, і він зв'язаний з афіліатами і волонтерами із дуже розмаїтих реальностей і географій;
  • Осмар знає спільноту афіліатів завдяки тому, що відвідував декілька міжнародних зібрань, починаючи з Вікіманії 2009, включно з WMCON, Iberoconf та іншими тематичними самітами.

Більш за все, і понад усі оті кваліфікації, кожен, хто мав можливість зустрітися з ним, знає, що він відповідальний і професіональний, він відкритий і невимушений, завжди спроможний потеревенити і обмінятися думками з іншими. Це ті риси, яких не повинен оминати жоден член Ради, якщо від нього очікується, що він підтримуватиме зв'язок із цією розмаїтою і тремтливою спільнотою спільнот. Ми знаємо, чого від нього чекати, і Рада потребує його найбільше.

— Від імені ради правління Вікімедіа Аргентина, Galio (talk) 04:04, 3 March 2016 (UTC)
  • Від імені Правління Вікімедіа Чилі, я висловлюю нашу підтримку кандидатурі Осмара, затверджену 3 березня 2016 року на засіданні Правління WMCL. --Warko (talk) 23:02, 3 March 2016 (UTC)[reply]