Affiliate-selected Board seats/2016/Nominations/Nataliia Tymkiv/uk

This page is a translated version of the page Affiliate-selected Board seats/2016/Nominations/Nataliia Tymkiv and the translation is 100% complete.

Ім'я, прізвище:

Nataliia Tymkiv/antanana
Наталія Тимків

Ім'я користувача Вікімедіа:

antanana

Питання для всіх кандидатів; Питання лише до цього кандидата, які не стосуються інших кандидатів

Програма кандидата

Я хочу в першу чергу працювати над трьома основними речами:

  1. Фонд Вікімедіа має бути кращим. Є проблеми з прозорістю, збої у спілкуванні, відсутність ясної стратегії, робота Правління не така ефективна, як могла би бути тощо. Ми маємо розробити політики, встановити ясні правила і слідувати ним. Або змінити їх, якщо вони не працюють. Фонд розглядається як модель поведінки і має виконувати власні політики і настанови (Настанови візуальної ідентичності стверджують, що не можна розміщувати кульку Вікіпедії на 'кольоровому, текстурованому тлі чи на зображенні'... Незначне питання? Можливо. Але питання тут, питання там. Мертві правила визнані проблемою у проекті Розвитку Спроможностей Спільноти (CCD). І Фонд є частиною Спільноти). Правління має стати більш підзвітним, і відмінності у поглядах і перспективах мають бути перевагою. Додатково, не забуваймо, що працівники Фонду також є важливою зацікавленою стороною, тому Правління має також надати їм умови для ефективної роботи.
  2. Підтримка спільнот. Як активний член спільноти (а я активна не тільки локально) я знаю, що є проблеми в тому, що Фонд Вікімедіа не чує потреб спільноти, а також є велика необхідність Фонду Вікімедіа пояснювати свої власні потреби та пояснювати "чому так і так" спільноті. Майже кожна організація в русі (включаючи Фонд Вікімедіа) має ці проблеми, тому що ми працюємо не як єдина спільнота, наша робота різна, але ми маємо знати про ці питання і вміти їх пояснювати. Ми маємо розуміти, що реакція спільнот не є швидкою. Якщо ми хочемо впровадити щось швидко, ми має робити це повільно та акуратно. Ми повинні задати питання, задати купу питань, отримати відповіді, попрацювати над ними, запитати ще, залучати людей до обговорення, а не в суперечки. APG/PEG є прекрасними прикладами процесу: подається запит на грант, на розгляд якого зазвичай іде 30 днів і на обробку 30-60 днів. Це робиться так, тому що ми хочемо почути доводи за і проти, тому що ми знаємо, що волонтери які переглядають, відповідають та запитують знову, потребують більше часу на це. Ефективна взаємодія спільноти є добре зрозумілим завданням, і Фонд Вікімедіа має необхідні знання для того, щоб виконувати це завдання як треба. Але ці знання, тим не менш, не впливають на рішення в тій мірі, в якій мали б, що призводить до суперечок, розчарування та недовіри.
  3. Підтримка афіліатів. Афіліати руху Вікімедіа є важливими партнерами Фонду Вікімедіа. Щоб працювати краще вони мають стати кращими. А для цього вони мають розвиватися, ділитися досвідом. Я вже згадувала проект Розвитку Спроможностей Спільноти вище, і я переконана, що ми повинні багато працювати над ним, оскільки ми (як рух) складаємось з різних частин з різними навичками та досвідом. Нам є чого навчитися один від одного. І щоб зробити це ми маємо знати наші слабкі і сильні сторони щоб стати кращими. І Фонд Вікімедіа має відігравати ключову роль в цьому, як навчаючись в афіліатів, так і допомагаючи їм в навчанні.

Резюме

Я виросла в Івано-Франківську на Західній Україні. Я маю ступінь магістра в галузі управління записами і інформаційній діяльності та другу освіту в якості магістра державного управління. Під час мого навчання в університеті, я почала працювати в компанії, яка виробляла мінеральну питну воду. Через три роки я стала виконавчим директором дочірньої фірми з 30 співробітників, яка займалась виробництвом, продажем і постачанням води в пляшках. Потім я протягом року працювала головним бухгалтером в будівельній компанії. Згодом я переїхала в Київ. З 2010 року я працюю в Інституті Медіа Права, провідній українській громадській організації, яка займається питаннями інформаційного права та захисту прав людини. Я почала там працювати на посаді фінансового менеджера, а останні два роки я займаю посаду фінансового директора рівня C.

Я зареєструвалась в Вікіпедії в 2009 році, але на початку мене лякала перспектива, що кожний може бачити мої редагування і ці редагування залишаться назавжди. Деякий час я не була активною в Вікіпедії. Я повернулась до редагування лише в квітні 2011 року після того, як я відкрила для себе поезію Леоніда Тереховича, і вирішила, що він достойний того, щоб про нього була написана стаття в Вікіпедії, а не тільки в моєму персональному блозі. Через невеликий час я отримала статус патрульного і я пам'ятаю моє розчарування, коли отримала декілька голосів лише через те, що я дівчина ('розумні дівчатка такі рідкісні птахи!'). Я знаю, що це називається 'позитивною дискримінацією', але мені це не подобається. Я хотіла мати право бути 'звичайною' та щоб до мене відносились об'єктивно. Я стала адміністратором української Вікіпедії в листопаді 2012 року і продовжую брати активну участь в моїй спільноті (іноді навіть більш активно, наприклад завершивши 100вікіднів).

В грудні 2012 я вступила в Вікімедіа Україна, а через невеликий час була обрана членом Ради і з тих пір залишаюся в Раді Вікімедіа Україна. Мене обрали скарбником і я взяла на себе обов'язки (або, точніше, зробила їх практично з нуля) фінансової звітності, бухгалтерії та інших фінансових питань. Це було не складно, оскільки я була (і зараз є) відповідальною за заявки на гранти і звіти щодо них на моєму основному місці роботи. Наступного року мої колеги по Раді довірили мені управління організацією, і я отримала більш складні завдання в вигляді покращення прозорості та управління, розвитку впливу наших проектів та багатьох інших завдань зростаючої організації. За трохи більше трьох років нам вдалося багато чого досягти та зробити Вікімедіа Україна набагато кращою організацією, з успішним переходом на фінансування за щорічними грантами, трьома найманими працівниками, бездоганними стосунками зі спонсорами та партнерами (як всередині руху, так і поза ним) та, звісно, нашими чудовими волонтерами. Ми також розробили багато гарних проектів, в більшості яких я приймала участь, від організації зустрічі Вікімедіа центральної та східної Європи (CEE) до проведення Місяця Азії в українській Вікіпедії.

Відповідність критеріям

Я повністю відповідаю критеріям довіреної особи Фонду Вікімедіа.

Підтримка

Відповідно до рішення Ради Вікімедіа Естонія від 1 березня 2016, ми підтримуємо кандидатуру нашої неперевершеної регіональної партнерки Наталії Тимків з Вікімедіа Україна до Ради повірених Фонду Вікімедіа.

Наше рішення основане на якостях, які вона продемонструвала під час її активної участі в співробітництві у Вікімедіа Центральної та Східної Європи, та на нашій переконаності, що ці якості допоможуть їй відповідати поточним високим очікуванням від членів Ради повірених у цей перехідний період.

Серед якостей, які Вікімедіа Естонія цінує в Наталії Тимків:

  • Гарні навички комунікації — їй завжди вдавалось спілкуватися ефективно відстоюючи свою думку, і в той же час бути уважною до думок інших. Це також допоможе їй запобігати та вирішувати можливі конфлікти. Вона завжди вміла приділяти увагу деталям, коли потрібно, та узагальнювати де це можливо. Ми віримо, що її здібності стануть дуже корисними для інтересів Фонду Вікімедіа, а також його спільнот та відділів, та, що найголовніше, для зв'язків між ними.
  • Навички та досвід онлайн і оффлайн — вона активний і досвідчений член Ради Вікімедіа Україна та один з провідних лідерів в Вікімедіа центральної та східної Європи. В той же час, вона продовжує бути активною онлайн і в неї понад 70 000 редагувань в різних вікіпроектах починаючи з 2011 року. Вона знає чим живе спільнота та як керувати організацією Вікімедіа - навичка, яку повинен мати кожен член Ради повірених Фонду Вікімедіа.
  • Стратегічне мислення — під час її роботи у Вікімедіа Україна, як і в Вікімедіа центральної та східної Європи, вона завжди могла сфокусуватись на цілковитій картині та вносила стратегічні тези в дискусії, в яких їх не вистачало. Ми переконані, що стратегічне мислення є важливою якістю в керівництві будь-якої організації та що воно допоможе значно покращити користь від її роботи в Раді повірених Фонду Вікімедіа.

В підсумку, Вікімедіа Естонія переконана, що наша підтримка кандидатури Наталії Тимків є дуже доречною і що вона буде не тільки цінним доповненням до Ради повірених Фонду Вікімедіа, але й гарним представником Вікімедіа Естонія і інших відділів Фонду Вікімедіа.

1 березня 2016
Рада Вікімедіа Естонія
Підписано користувачем
--Daniel Charms (talk) 06:25, 2 March 2016 (UTC)[reply]

Шановні колеги,

Правління Вікімедіа Україна раде висловити рішучу підтримку кандидатури Наталії Тимків (Користувач:Antanana) на виборну афіліатами посаду в Раді повірених Фонду Вікімедіа. Ми віримо, що її навички, якості і самовідданість зроблять її цінним активом для всієї спільноти Вікімедіа і допоможуть взятися за вирішення викликів, які постануть перед нашим рухом протягом наступних трьох років.

Член правління Вікімедіа Україна з 2012 року (а недавно — наш заступник голови правління і скарбник з 2016 року), Наталія Тимків провела трансформацію нашої організації. Вона була ключовою особою в питаннях впровадження найкращих практик управління і чіткого процесу планування, покращення прозорості і значного підсилення впливу нашої діяльності. Вона виявилася сильним і працьовитим членом ради, готова посвятити чимало часу на цю роботу і очолити Раду в подоланні складних викликів, від розробки нашої фінансової звітності з нуля ще в 2012 році, до нашої професіоналізації і наймання трьох нових працівників 2016 року. Ми переконані, що її здатність вносити зміни і проводити успішні трансформації допоможуть їй досягти успіху як членові Ради.

Наталія Тимків також зробила значний внесок у міжнародну співпрацю в русі Вікімедіа. Зокрема, вона зіграла важливу роль у координації зусиль і збільшенню впливу групи Вікімедіа Центральна та Східна Європа (CEE). Вона є також членом Комітету з присудження невеликих грантів за річним планом, який працює з дуже різноманітними афіліатами. Вона відзначається як своєю здатністю навчатися з досвіду інших партнерів руху, так і вмінням ділитися цими уроками з ширшим рухом. Її добре знання потреб і викликів, що стоять як перед розвинутими спільнотами Вікімедіа, так і перед тими, що тільки починають формуватися, буде істотним для розвитку здорових взаємовідносин між Фондом Вікімедіа і його афіліатами.

Що ми також вважаємо надзвичайно важливим — то це те, що Наталія Тимків (Antanana) — дуже активна і віддана вікімедійка. Попри важку зайнятість справами регіонального відділення, вона завжди знаходить час на те, щоб зробити якийсь внесок у контент, зокрема, в українській Вікіпедії, де вона є адміністратором і власником бота. Вона завжди стежить за тим, щоб Вікімедіа Україна відкрито спілкувалася з волонтерською спільнотою і дослухалася до голосів вікімедійців. Ми віримо, що її досвід активної редакторки, яка знає, як спілкуватися зі спільнотою, буде істотним для відновлення довіри між Радою повірених і спільнотою.

Врешті-решт, ми цінуємо Антанану як дуже позитивну, конструктивну і дбайливу особу. Вона є чудовим командним гравцем і їй добре вдаються як впровадження нових ідей, так і зайняття самокритичної позиції. Вона має значний досвід роботи в неприбутковій сфері і знає, як підтримувати відмінні взаємовідносини із зацікавленими особами, від донорів до штатних співробітників.

Ми певні, що Наталія Тимків (Antanana) стане чудовою повіреною Ради Фонду Вікімедіа, і ми від щирого серця підтримуємо її кандидатуру.

Від імені Правління Вікімедіа Україна,
Ілля Корнійко,
Голова Правління
--Ilya (talk) 02:13, 4 March 2016 (UTC)[reply]