Affiliate-selected Board seats/2016/Nominations/Nataliia Tymkiv/he

This page is a translated version of the page Affiliate-selected Board seats/2016/Nominations/Nataliia Tymkiv and the translation is 97% complete.

שם:

Nataliia Tymkiv/antanana
נטליה טמקיב

שם משתמש ויקימדיה:

antanana

שאלות לכל המועמדים; שאלות למועמדת זו שאינן רלבנטיות לשאר המועמדים

הצהרת המועמדת

ברצוני לתעדף עבודה בשלושה נושאים עיקריים:

  1. הקרן צריכה להשתפר. יש בעיות שקיפות, כשלונות תקשורת, היעדר אסטרטגיה ברורה, חוסר יעילות בעבודת חבר הנאמנים, וכו'. עלינו לפתח נהלים, לקבוע כללים ברורים, ולפעול על פיהם. או לשנות אותם, אם אינם פועלים. הקרן נתפסת כדגם לחיקוי, ושומה עליה לציית לנהליה שלה: (הנחיות המיתוג החזותי קובעות שאין להציב את סמליל הגלובוס של ויקיפדיה על "רקע צבעוני, או על רקע תמונה או מרקם"... ענין פעוט? אולי. אבל ענין פעוט כאן, ענין פעוט שם... חוקי אות מתה מוזכרים כבעיה במיזם פיתוח יכולות קהילה (CCD). והקרן היא חלק מהקהילה.) חבר הנאמנים צריך להיות יותר אחראי מול הקהילה, וחילוקי דעות והשקפות שונות אמורים להיות נכס. בנוסף, אין לשכוח שסגל העובדים של הקרן אף הוא גורם משמעותי, וחבר הנאמנים חייב לדאוג שיינתנו להם תנאים לעבודה יעילה.
  2. תמיכה בקהילה. כפעילה בקהילה (ואני פעילה לא רק בקהילה שלי) אני יודעת שיש בעיה של האזנה מצד הקרן לצורכי הקהילה, אבל בה בעת יש גם צורך רב שהקרן תסביר את צרכיה שלה לקהילה, ותנמק את פעולותיה. כמעט כל ארגון בתנועה (לרבות הקרן) סובל מבעיות כאלה, מכיוון שכארגונים אנחנו פועלים בשונה מן הקהילה עצמה, כי משימותינו אחרות, אבל עלינו להכיר בבעיות ולעשות את המיטב לטפל בהן. עלינו להבין, למשל, שנדרש זמן לקהילה להגיב. כך שאם אנו רוצים ליישם משהו מהר, עלינו לעשות זאת לאט ובנועם. עלינו להציג שאלה, שאלות רבות, לקבל משוב, ליישם את המשוב, לשאול עוד, לערב אנשים בדיון, במקום במאבקים לאחר מעשה. תכניות המענקים APG/PEG הן דוגמאות מצוינות לתהליך נכון: בקשת מענק מוגשת, ונדרשים בדרך כלל "30 יום לבחינת הבקשה ו-30 עד 60 יום נוספים להעברת הכסף". זה נעשה באופן הזה מפני שאנו רוצים לשמוע מעלות וחסרונות, ומשום שאנו יודעים שמתנדבים זקוקים לזמן כדי לבחון, לשאול, להשיב, ולשאול שנית. עבודה יעילה עם הקהילה היא בעיה יחסית מובנת-היטב, ולקרן יש הנסיון והידע לעשות זאת היטב. עם זאת, לא נראה שהידע הזה בא לידי ביטוי בהחלטות הנהלה (ובלוחות הזמנים שהיא קוצבת) במידה נאותה, מה שגורם לאובדן אמון, אכזבות, וחיכוכים ידועים מראש.
  3. תמיכה בגופי התנועה המוכרים. גופי התנועה המוכרים הם שותפים חשובים של קרן ויקימדיה. כדי להגיע לתוצאות טובות יותר, עליהם להשתפר בעצם. ולשם כך, עליהם להתפתח, ולשתף נסיון. הזכרתי לעיל את מיזם פיתוח היכולות בקהילה (CCD), ואני מאמינה שיש לעבוד על כך בתשומת לב, שכן אנו (ברחבי התנועה) מתאפיינים בפערי נסיון ומיומנויות. טוב יהיה אם נלמד אלו מאלו. ולשם כך, עלינו לדעת מהם הפערים, ובמה אנו מצטיינים, ומה יש לשפר. על הקרן למלא תפקיד משמעותי בכך, הן בלמידה מגופי התנועה והן בסיוע להם ללמוד.

קורות חיים

גדלתי במחוז איבנו-פרנקיבסק במערב אוקראינה. השלמתי תואר שני בניהול רשומות ובפעילויות מידע, וכן תואר שני במנהל ציבורי. בעת לימודי באוניברסיטה עבדתי במפעל מים מינרליים, ולאחר שלוש שנים התמניתי מנכ"לית של חברה-בת שעסקה בייצור, מכירה, והפצה של בקבוקי מים, וניהלתי 30 עובדים. לאחר מכן עבדתי כחשבת ראשית של חברת בנייה. לאחר מכן עקרתי לקייב. מאז 2010 אני עובדת במכון למשפט ותקשורת, מוסד ללא כוונת רווח מוביל באוקראינה בתחום מדיניות תקשורת והגנה על זכויות האדם. ראשית שימשתי שם מנהלת כספים, ובשנתיים האחרונות אני מכהנת כסמנכ"לית הכספים של הארגון.

יצרתי חשבון בויקיפדיה בשנת 2009, אך חששתי מהעובדה שכולם יכולים לראות כל עריכה שאעשה, ושהעריכות תיזכרנה לנצח, גם אחרי שאסתלק. התחלתי לערוך רק בשנת 2011, לאחר שגיליתי את שירתו של לאוניד טרחוביץ', והחלטתי שהוא ראוי לערך בויקיפדיה, ולא רק להופיע בבלוג האישי שלי. עד מהרה קיבלתי הרשאת מנטרת, ואני זוכרת את תסכולי מכך שחלק מהצבעות התמיכה היו רק מפני שאני אשה (ו"בחורות נבונות נדירות כל כך!"). אני יודעת שזה נקרא "אפליה מתקנת", אבל מאוד אינני אוהבת זאת. רציתי את הזכות להיחשב "רגילה", וליחס נטול-פניות. נעשיתי מפעילת מערכת בויקיפדיה האוקראינית בשנת 2012, ועודני פעילה בקהילה שלי (לפעמים פעילה עד מאוד, כגון השלמת אתגר 100ימיויקי).

בדצמבר 2012 הצטרפתי לויקימדיה אוקראינה, ותוך זמן קצר נבחרתי לועד המנהל, בו אני מכהנת מאז. מוניתי גזברית הארגון, והייתי אחראית על (ופיתחתי כמעט מאפס את) יכולות הדיווח, החשבונאות, והעיסוק בכספים של הארגון. זה לא היה קשה, מכיוון שאני עובדת עם כספים, לרבות מענקים, בעבודתי היומיומית. שנה לאחר מכן הסמיכו אותי חברי לועד להנהיג את הארגון, ועמדתי בפני אתגרים מורכבים יותר, לרבות שיפור השקיפות והמנהל התקין, שיפור התוצאות של מיזמי הארגון, ואתגרים אחרים הקשורים בגדילה. תוך כשלוש שנים הצלחנו ביחד להגשים לא מעט, ולהפוך את ויקימדיה אוקראינה לארגון טוב יותר, לרבות מעבר מוצלח למימון דרך תכנית המענקים השנתית APG, שלושה עובדים בשכר, יחסים מצוינים עם תורמים ושותפים (בקרב תנועת ויקימדיה ומחוצה לה), וכמובן, עם המתנדבים המצוינים שלנו. כמו כן פיתחנו מיזמים שונים, ובכמעט כולם הייתי מעורבת בעצמי, החל מארגון ואירוח כנס ויקימדיה האיזורי של מזרח ומרכז אירופה (CEE) ועד קיום חודש אסיה בויקיפדיה אוקראינית.

זכאות

אני זכאית לשמש נאמנה בקרן ויקימדיה.

תמיכה

בהתאם להחלטת הועד המנהל של ויקימדיה אסטוניה מתאריך 1 במארס 2016, אנו ממליצים על נטליה טמקיב, שותפתנו האיזורית המצוינת, מויקימדיה אוקראינה, לכהונה בחבר הנאמנים של קרן ויקימדיה.

החלטתנו מבוססת על תכונות שהפגינה במהלך פעילותה במסגרת שיתוף הפעולה האזורי של ויקימדיה במזרח ובמרכז אירופה (CEE), ואנו מאמינים שתכונות אלו תסייענה לה להגשים את הציפיות הגבוהות הנוכחיות של קהילות וגופי התנועה מחברי חבר הנאמנים, בעת זו של שינוי.

בין התכונות שויקימדיה אסטוניה מעריכה בנטליה טמקיב:

  • כישורי תקשורת טובים: תמיד הצליחה לבטא את דעתה באופן יעיל, תוך התחשבות בדעותיהם של אחרים. כישורים אלו אף אפשרו לה למנוע או לפתור חיכוכים אפשריים. היא השכילה לשים לב לפרטים כשצריך, ולהכליל כשנדרש. אנו מאמינים שיכולותיה תשרתנה היטב את צורכי קרן ויקימדיה וגופי התנועה והקהילות, בראש ובראשונה, בתקשורת ביניהם.
  • כישורים ונסיון בויקי ומחוצה לו: היא חברת ועד מנהל מנוסה בויקימדיה אוקראינה, ומנהיגה בולטת בשיתוף הפעולה האזורי של מזרח ומרכז אירופה (CEE). בה בעת, היא שומרת על פעילות בויקי, וצברה למעלה מ-70,000 עריכות במיזמים השונים מאז התחילה לערוך, בשנת 2011. היא יודעת איך פועלות קהילות, ומה המשמעות של פעולה בארגון ויקימדיה -- תכונות שראוי שתהיינה לכל חברי חבר הנאמנים.
  • חשיבה אסטרטגית: בעבודתה עם ויקימדיה אוקראינה, כמו גם בשיתוף הפעולה האיזורי (CEE), תמיד ידעה להתמקד בתמונה הרחבה ולהרים תרומה אסטרטגית לדיונים שחסרו אותה. אנו מאמינים שחשיבה אסטרטגית היא רבת ערך בגוף המפקח על כל ארגון, ותגביר את ערך תרומתה בחבר הנאמנים.

לסיכום, ויקימדיה אסטוניה משוכנעת שמועמדותה של נטליה טמקיב ראויה מאוד לאמון, ושלא זו בלבד שטמקיב תהיה תוספת רבת ערך לחבר הנאמנים של קרן ויקימדיה, אלא גם שהיא תיטיב לבטא את ויקימדיה אסטוניה עצמה ואת שאר גופי התנועה.

1 במארס 2016
הועד המנהל של ויקימדיה אסטוניה
על החתום
--דניאל חארמס (משתמש:Daniel Charms) (talk) 06:25, 2 March 2016 (UTC)[reply]

עמיתים יקרים,

הועד המנהל של ויקימדיה אוקראינה שמח להביע תמיכה אמיצה במועמדותה של נטליה טמקיב (משתמשת:Antanana) למושב בבחירת-הצ'פטרים בחבר הנאמנים של קרן ויקימדיה. אנו מאמינים שכישוריה, תכונותיה, והמחויבות שלה עושים אותה נכס לכל קהילת ויקימדיה, ויסייעו להתמודד עם האתגרים העומדים בפני תנועתנו בשלוש השנים הקרובות.

נטליה טמקיב הובילה שינוי בארגון שלנו, כחברת ועד מנהל מאז 2012, והחל משנה זו, כסגנית יושב ראש הועד המנהל וכגזברית הארגון. היה לה תפקיד מכריע בהנהגת מנהל תקין ותהליכי תכנון מסודרים, שיפור השקיפות והגברת התועלת בפעילויותינו. היא הוכיחה את עצמה כחברת ועד חרוצה וחזקה, שמוכנה להשקיע הרבה מזמנה ולהוביל את הועד בהתמודדות עם אתגרים מורכבים, החל מתכנון שיטות הדיווח הכספי שלנו בשנת 2012, ועד לשכירת עובדים ראשונים עד לשלושה עובדים בשנת 2016. אנו בטוחים שיכולתה לחולל ולהוביל שינוי תסייע לה להצליח כחברת חבר הנאמנים.

כמו כן תרמה נטליה טמקיב רבות לשיתוף פעולה איזורי ברחבי התנועה. בפרט, נטלה חלק משמעותי בריכוז פעילויות קבוצת ויקימדיה במזרח ובמרכז אירופה (CEE), ובשיפור התועלת של פעילויותיה. כמו כן, היא חברה בועדה המייעצת לתכנית המענקים השנתית הפשוטה (Simple APG) של הקרן, אשר תומכת בגופים מגוונים בתנועה. היא מצטיינת בלמידה מנסיון של עמיתים בתנועה, ובשיתוף הנסיון שלנו עם שאר התנועה. בקיאותה בצרכים של קהילות ויקימדיה מתפתחות ומפותחות תהא חיונית לפיתוח יחסים בריאים בין קרן ויקימדיה לבין שאר גופי התנועה.

דבר נוסף חשוב מאוד בעינינו הוא שנטליה טמקיב היא ויקיפדית מסורה ופעילה מאוד. על אף מחויבויות רבות בענייני הצ'פטר, היא מוצאת תמיד זמן לתרום תוכן למיזמים, במיוחד בויקיפדיה האוקראינית, שבה היא מפעילת מערכת ומפעילת בוט. היא מקפידה על תקשורת רצופה ובהירה בין הצ'פטר לבין הקהילה האוקראינית, ודואגת שיישמע קולם של המתנדבים. אנו מאמינים שהנסיון שלה כעורכת פעילה אשר משכילה לקיים תקשורת טובה עם מתנדבים אחרים תהיה חיונית לשיקום האמון בין חבר הנאמנים לבין הקהילה.

ולסיום, אנו רואים בנטליה אדם מאוד חיובי, קונסטרוקטיבי, ואכפתי. היא מצטיינת בעבודת צוות, בפיתוח רעיונות חדשים, ובביקורת עצמית. יש לה נסיון רחב בעולם המוסדות ללא כוונת רווח, ובקיום מערכות יחסים עם כל המעורבים, מתורמים ועד אנשי סגל.

אנו סמוכים ובטוחים שנטליה טמקיב (Antanana) תהיה נאמנה מצוינת בחבר הנאמנים של קרן ויקימדיה, ואנו תומכים בלב שלם במועמדותה.

בשם הועד המנהל של ויקימדיה אוקראינה,
איליה קורניקו
יושב ראש --Ilya (talk) 02:13, 4 March 2016 (UTC)[reply]