Новини Вікімедіа, лютий 2014

This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, February 2014 and the translation is 100% complete.

Новини зі звіту Фонду Вікімедіа і технічного звіту Вікімедіа за лютий 2014 року з вибіркою інших важливих подій руху Вікімедіа

Новини Фонду Вікімедіа

 
Логотип нового Фонду Вікі-освіти

Виконавчим директором нового Фонду Вікі-освіти, що підтримує курси Вікіпедії у США і Канаді, стане Франк Шуленбурґ

Освітня програма Вікіпедії, в ході якої студенти університетів отримують бали за дописування у Вікіпедію у рамках дисциплін, виникла у 2010 році як пілотний проект Фонду Вікімедіа («Ініціатива громадської політики», яка зосереджувалась на громадській політиці США). З тих пір програма поширилась по всьому світу. Лише у Сполучених Штатах і Канаді понад 6 тисяч студентів зробили внесок у Вікіпедію в рамках програми, додавши у Вікіпедію матеріалів, еквівалентних 36,6 тис. друкованих сторінок, і значно підвищивши кількість високоякісного контенту.

Глобальна Освітня програма Вікіпедії продовжує отримувати підтримку від Фонду Вікімедіа. Однак у 2012 році Фонд Вікімедіа почав налагоджувати співпрацю з освітянами та інституціями у США і Канаді через нову неприбуткову організацію, «Фонд Вікі-освіти», створену у кінці 2013-го. У лютому нова організація затвердила свого першого виконавчого директора: це Франк Шуленбурґ, досвідчений користувач німецької Вікіпедії та Вікісховища, який для нової роботи залишив свою посаду голови програмного відділу Фонду Вікімедіа.

 
Переглядач медіа (ранній ескіз, яка пояснює як він працює)

Новий Переглядач медіа: Кращий спосіб переглядати зображення

Команда мультимедіа запросила членів спільноти протестувати бета-версію Медіапереглядача, нового інструменту для перегляду зображень та іншого мультимедійного вмісту. Зараз, коли читач натискає на мініатюру у статті, відкривається окрема сторінка із зображенням середнього розміру, оточеним великою кількістю інформації, що може збити читача з толку. Медіапереглядач відображає зображення більшого розміру з допомогою накладання на поточній сторінці.

У кінці лютого, коли були розіслані запрошення, понад 12 тисяч бета-тестерів уже активувати Медіапереглядач в рамках програми Бета-функції. Розгортання Медіапереглядача на перших вікі заплановане на квітень.

Обговорення вимог розкриття інформації про оплачуване редагування та нової політики конфіденційності

Юридичний відділ Фонду Вікімедіа готує проект пропонованої поправки до Умов використання стосовно подальшого нерозкритого редагування за гроші. Дописування у проекти Вікімедіа в інтересах клієнта, який платить гроші, і приховування цього призвело до проблематичних, на думку спільноти, ситуацій. Команда юридичного захисту (LCA) опублікувала чернетку для обговорення спільнотою. Обговорення отримало значний відгук і продовжувалось до 21 березня 2014 року.

Відділ також оголосив висновок із консультацій зі спільнотою щодо нової Політики конфіденційності (після дискусій, що тривали понад 8 місяців), разом із супутніми Настановами зберігання даних та Правилами доступу до непублічної інформації, консультації щодо яких тривали понад 5 місяців. Ці політики буде розглянуто Радою у квітні 2014.

Дані та тенденції

 
Загальне число активних редакторів Вікісловника, Вікімандрів та Вікіджерел, 2002-2013 (з слайдів презентації)

Глобальних унікальних відвідувачів за січень:

495 мільйонів (+1,05% у порівнянні з груднем; +1,41% порівняно з попереднім роком)
(дані comScore для усіх проектів Фонду Вікімедіа; comScore надасть дані за лютий пізніше у березні)

Запити сторінок у лютому:

21,001 мільярдів (+1,6% у порівнянні з січнем; -3,5% порівняно з попереднім роком)
(Серверний журнал даних, усі контентові проекти Фонду Вікімедіа включно з мобільним доступом, але без Вікіданих та головної сторінки Вікіпедії.)

Активні зареєстровані редактори за січень 2014 (>= 5 редагувань в основному просторі за місяць, не рахуючи ботів):

81 821 (+8,24% у порівнянні з груднем / -2,92% порівняно з попереднім роком)
(Дані з бази даних, усі проекти Фонду Вікімедіа.)

Карта звіту (інтегровані різні статистичні дані та тренди по проектах ФВМ):

http://reportcard.wmflabs.org/

(Визначення)

Фінанси

 
Доходи та витрати Фонду Вікімедіа в порівнянні з планом станом на 31 січня 2014 року
 
Витрати Фонду Вікімедіа за групами за станом на 31 травня 2014 року

(На момент складання звіту фінансова інформація була доступна лише за січень 2014 року.)

Уся фінансова інформація представлена у вигляді звітів за місяць та за рік станом на 31 січня 2014 року.

Доходи 38 169 215
Витрати:
 Група розвитку 9 278 563
 Група збору коштів 2 535 021
 Ґрантодавча група 951 930
 Група програм 1 044 778
 Ґранти 2 378 690
 Група управління 415 129
 Група права/пропаганди спільноти/комунікацій 2 057 675
 Група фінансів/кадрів/адміністрування 4 084 665
Загальні витрати 22 746 451
Загальний залишок (15 422 764)
у доларах США
  • Доходи за січень складають 3,42 млн доларів США у порівнянні з запланованим 0,01 млн доларів США, приблизно на 3,41 млн доларів США, або 58335%, більше плану.
  • Дохід з початку року становить 38,17 млн доларів США замість запланованих 45,04 млн доларів США, тобто приблизно на 6,87 млн доларів США, або 15%, менше плану.
  • Видатки за січень становлять 3,97 млн доларів США проти запланованих 4,53 млн, що приблизно на 559 тис., або 12%, нижче плану, в основному завдяки нижчим витратам на персонал, капітальним затратам, платою за інтернет-хостинг, податки, ґранти та покриття відряджень, що частково компенсувало вищу плату за зовнішні послуги за контрактами та комісію за обробку платежів.
  • Витрати з початку року становлять 22,75 млн доларів США проти запланованих 27,39 млн, що приблизно на 4,64 млн, або ж 17%, нижче плану, в основному завдяки нижчим витратам на персонал, капітальним затратам, платі за інтернет-хостинг, оплаті юридичних послуг, комісії за обробку платежів, витратам на розвиток персоналу, ґрантам та оплаті відряджень, що частково перекривається вищими видатками на оплату зовнішніх послуг та рекрутинговими зборами.
  • Залишок готівки становить 54,67 млн доларів США на 31 січня 2014.
Відео зі щомісячної зустрічі з питань показників та діяльності Фонду Вікімедіа за лютий (6 березня 2014)

Інші новини руху Вікімедіа

 
Вікімедійці та політики на «фото-станції» у Європарламенті
 
Логотип «Вікі любить парламенти»

Вікімедисти відвідують Європейський Парламент з метою створення фотографій політиків

У проекті під назвою Вікі любить парламенти, 50 вікімедійців з дев'яти країн відвідали Європейський парламент. За чотири дні у лютому вони сфотографували 319 із 764 членів, а також декількох членів комісії ЄС. Проект отримав фінансову підтримку від Фонду Вікімедіа та кількох регіональних відділень. Він заснований на подібних ініціативах, що проводяться у німецькому та австрійському парламентах з 2009 року.

Відео «Open up!»

Нове відео, створене з наміром мотивувати GLAM-організації відкрити їх колекції

Вікімедіа Німеччина випустила промо-відео, що має на меті мотивувати інституції GLAM відкривати їх цифрові колекції для повторного використання. Його зняли на GLAM-конференції у Берліні і назвали «Den Zugang öffnen» («Відкрийте доступ»). Регіональне відділення планує створити версію з англійськими субтитрами, щоб інші також могли використати відео у своїй роботі.

Марафон редагування «Мистецтво+Фемінізм» проти гендерного розриву у Вікіпедії

1 лютого відбулися марафони редагування «Art+Feminism» у понад 30-ти місцях у Північній Америці, Європі та Австралії. Мотивовані гендерним розривом у Вікіпедії, учасники працювали над покращенням розкриття теми жінок і мистецтва у Вікіпедії. За оцінками, подію відвідали понад 600 осіб, які створили разом щонайменше 101 нову статтю і покращили не менше 90 існуючих.

 
Редактори, що працюють на марафоні редагування «Мистецтво+Фемінізм» у Нью-Йорку

Див. також