Wikimania 2006 Call for Participation/pl
W I K I M A N I A 2 0 0 6
August 4 – August 6
Main | Talk Attendees Team & Volunteers Meetings & Planning Program & Events Venue News & Announcements +/-
O Wikimanii
editWikimania to doroczna, międzynarodowa konferencja poświęcona Wikipediii i innym projektom Fundacji Wikimedia. Wikimania, koferencja naukowa i zarazem wydarzenie społeczne, jest otwarta dla każdego. To miejsce, w którym mogą spotkać się użytkownicy i edytorzy projektów z całego świata, pragnący wymieniać się pomysłami, przedstawić raporty i badania na temat tych projektów.
Tegoroczna konferencja odbędzie się 4-6 sierpnia w Cambridge, Massachusetts, na kampusie Wydziału Prawa Uniwersytetu Harvarda .
Przyjmujemy zgłoszenia publikacji, posterów, prezentacji, warsztatów i grup dyskusyjnych. Przyjmujemy także propozycje dotyczące prelegentów i paneli z wykładami, a także wszelkie sugestie innych działań. Mile widziane są wszystkie streszczenia i pomysły. Śmiało przysyłaj swoje zgłoszenia!
Ważne daty
edit- 15 kwietnia 2006 : Termin nadsyłania propozycji warsztatów i szkoleń
- Informacja o akceptacji: do 30 kwietnia
- 30 kwietnia 2006 : Termin nadsyłania abstraktów paneli, publikacji, posterów i prezentacji
- Informacja o akceptacji: do 15 maja
- 4-6 sierpnia 2006 : Wikimania
Tematyka konferencji
editZgłoszenia powinny dotyczyć jednego lub więcej spośród następujących tematów:
- Infrastruktura techniczna - zagadnienia związane z rozwojem Mediawiki i jego rozszerzeń; struktura sprzętowa Wikimedia; nowe pomysły na rozwój (łącznie z analizami z innych wiki i podobnych projektów).
- Projekty Wikimedia i ich zawartość - prezentacje interesujących projektów i ich rezultatów; przyszłe cele projektów i sposobów ich dystrybucji; metody poprawiania jakości zawartości. Nowe zastosowania dla zawartości projektów: w edukacji, dziennikarstwie, badaniach, itp.
- Wolna wiedza i dostęp do informacji - teraźniejszość i przyszłość inicjatyw wolnej wiedzy; podobne projekty biblioteczne i archiwistyczne z całego świata i wpływ tych projektów na społeczności bibliotekoznawców i archiwistów; sposoby gromadzenia i dystrybucji wiedzy.
- Nauki społeczne na temat Wiki - twórcy i uczestnicy (kim są, skąd pochodzą); kwestie reputacji i tożsamości; konflikty i dynamika społeczności; zakres wielkości wirtualnych społeczności; języki, kultury i ich interakcje on-line; wielojęzyczność poprzez wiki; badania językowe nad społecznościami wiki
- Prawo i zasady - copyleft, grupowe prawa autorskie, szczegółowe kwestie dotyczące grupowego edytowania i dystrybucji; inne zagadnienia prawne interesujące z punktu widzenia projektów Wiki[mp]edia; tworzenie zasad wewnątrz poszczególnych projektów.
Zgłoszenia
editRodzaje zgłoszeń
edit- Panele - (Zaproponuj grupę 2-5 prelegentów dla określonego tematu)
- Warsztaty (od 30 do 120 minut)
- Prezentacje (10-30 minutowe prezentacje/publikacje)
- Postery - (drukowane lub elektroniczne prezentacje, stanowiące odrębną całość)
- BOFs (grupy spotkaniowe/sesje dyskusyjne - 45-60 minut na dyskusje grupowe)
Przyjmujemy także zgłoszenia o charakterze artystycznym, zwłaszcza wizualizacje i inne sposoby prezentacji rozmaitych aspektów projektów.
Format zgłoszenia
editWszystkie zgłoszenia muszą zawierać tytuł i streszczenie liczące od 100 do 300 słów. Powinny także zawierać listę pełnych nazwisk (oraz w stosownych przypadkach, wiki-loginów) osób zgłaszających, z danymi kontaktowymi i afiliacją. W zgłoszeniu należy zaznaczyć szczególne wymagania dotyczące potrzeb sprzętowych. Abstrakt powinien być dostarczony jako "plain text" - a nie jako załącznik do e-mailu.
- Zgłoszenie warsztatu powinno zawierać 1-2 stronicowy opis dziedzin, któych ma dotyczyć.
- Zgłoszenie paneli z wykładami powinno zawierać krótkie biografie każdego z wykładowców.
- Zgłoszenie publikacji i prezentacji może zawierać link do wstępnej ich wersji o ile to możliwe. Określ jasno czy zgłoszenie dotyczy konretnego projektu wiki i podaj prawdopodobny czas prezentacji.
- Propozycje BOF-ów powinny opisywać znaczenie i zainteresowanie społeczności jego tematem, a także nazwisko proponowanych liderów spotkania.
Aby wysłać zgłoszenie wejdź na stronę: the Wikimania website.
Pytania można kierować na adres: cfp <at> wikimedia.org
.
Zgłoszenie ostateczne
editOstateczne zgłoszenie musi być dostarczone w jednym z otwartych formatów (OpenOffice, LaTeX sources, HTML…) i objęte jedną z wolnych licencji (GFDL or CC-BY-SA).
Stypendia
editDostępna będzie ograniczona liczba stypendiów dla tych uczestników, którzy nie są w stanie zdobyć funduszy na udział w konferencji. Osoby, których zgłoszenia zostały przyjęte, zachęcamy do zgłoszenia się po stypendium, jeśli tego potrzebują.
More helpful pages: Wikimania 2005 | 2005 website +/-