GDJGdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Jak?

GDJ: Gdzie? Dokąd? Jak? – to hasło pojawiło się po raz pierwszy jako motto spotkania roboczego w Częstochowie w 2007 roku, jakie zorganizowali polskojęzyczni wikipedyści. Także w tym roku zaplanowano spotkanie pod tym hasłem i to już po raz trzeci. Wszystkim, którym leży na sercu przyszłość polskojęzycznej Wikipedii spotkają się w dniach 11-13 września 2009 w Sopocie.

Podobnie jak w poprzednich latach, jego celem jest określenie bieżących, najgorętszych problemów polskojęzycznej Wikipedii, kierunków jej rozwoju i sposobów realizacji problemów, jakie pojawiały się w trakcie dyskusji.

GDJ jest spotkaniem roboczym, dlatego od uczestników oczekujemy konkretnych propozycji do przedyskutowania, a także dobrze jest przedstawić jakiś „materialny” wkład w postaci: wygłoszenia wykładu, opracowania bota, przygotowania materiałów promocyjnych, itd. Oczywiście samo uczestnictwo w dyskusji jest mile widziane również bez tego typu wkładu.

Planujesz uczestniczyć? – dopisz się na listę

Rys historyczny :)

edit

Do tej pory odbyły się dwa tego typu spotkania. Na pierwszym w Częstochowie zarysowaliśmy aktualne problemy i spróbowaliśmy ustalić sposób ich rozwiązania. Następnego roku w Poznaniu, mimo ograniczonego czasu przedstawione zostały kwestie, które przyczyniły się do powstania wersji przejrzanych. Również na tym spotkaniu dokonana została ocena prac wykonanych przez zawiązaną w roku 2007 grupę roboczą. Nie zostały jednak tak szeroko, jak rok wcześniej zdefiniowane problemy do rozwiązania. Natomiast po spotkaniu pojawiło się kilka inicjatyw pod wpływem dyskusji.

Miejsce spotkania i czas spotkania

edit
 
 
Molo w Sopocie
 
Miejsce GDJ 2009 – Hotel Haffner

GDJ 2009 odbędzie się nad polskim morzem, w sercu Trójmiasta – Sopocie (54°26'41" N 18°34'06" E). Miejsce to jest nieprzypadkowe, gdyż w sąsiednim Gdańsku w przyszłym roku odbędzie się Wikimania 2010 – coroczne spotkanie ludzi z całego świata zafascynowanych zagadnieniami Wiki.

Spotkanie będzie trwało 3 dni, od 11 do 13 września. Jednakże pierwszy dzień, a właściwie popołudnie ograniczy się do luźnych rozmów. Warsztaty rozpoczną się w sobotę, 12 września 2009 i potrwają do niedzieli, 13 września. Sesje będą odbywały się w godzinach rannych i popołudniowych.

Miejscem spotkania będzie sala konferencyjna w **** Hotelu Haffner, Sopot, ul. J.J. Haffnera 59, 81-715 Sopot [1]. Uczestnicy GDJ będą mieli możliwość bezpłatnego korzystania w hotelu z bezprzewodowej sieci lokalnej z dostępem do Internetu.

Uwagi: Ze względu na to, że rok temu dysponowaliśmy tylko 8 godzinami, przydałoby się, aby na następnym spotkaniu tego czasu było więcej. W Częstochowie 2 dni po 7 godzin to było za mało (jeszcze TV chciała z nami rozmawiać - przeciągało się). Dobrze byłoby mieć tego czasu jednak więcej. 7 godzin x 2 dni to jest minimum.

Dojazd/Dojście

edit

Miejsce roboczego spotkania GDJ – Hotel Haffner znajduje się w Dolnym Sopocie na północ od popularnego Monciaka, przy ulicy Haffnera, pośród wielu potoków (Sopot z tego słynie, ale mało kto o tym wie), w okolicach Parku Północnego i Grodziska, 200 metrów od plaży. Nieopodal sławne molo i Grand Hotel.

Dojście

W celu dojścia z miejsca noclegu – Domu Studenckiego nr 8 Uniwersytetu Gdańskiego (ul. 1 Maja 12) – do Hotelu Haffner (ul. J.J. Haffnera 59), należy iść ulicą 1 Maja, przejściem podziemnym pod aleją Niepodległości, przejściem podziemnym pod torami kolejowymi, ulicą Bohaterów Monte Cassino, a następnie przy sklepie "Sieci 34" skręcić w lewo w ulicę Haffnera, hotel będzie znajdować się po lewej stronie ulicy. Długość dojścia wynosi około 1,5 km, szacowany czas dojścia 12 min. (Jeśli ktoś chce iść na skróty, musi z akademika kierować się w stronę ulicy Goyki.)

Od stacji kolejowej PKP/SKM należy kierować się na ulicę Bohaterów Monte Cassino, a następnie tak jak to jest opisane powyżej.

Osoby dojeżdżające komunikacją miejską od strony Gdyni powinny wysiąść na przystanku "Malczewskiego", przejść na drugą stronę alei Niepodległości i kierować się nią w stronę Gdańska, a następnie skręcić w lewo w ulicę Goyki, przechodząc na początku pod wiaduktem kolejowym. Na skrzyżowaniu ulicy Goyki z Haffnera należy skręcić w lewo i iść jeszcze kawałek, hotel będzie znajdować się po lewej stronie ulicy.

Dojazd

Zarówno jadąc aleją Niepodległości od strony Gdańska jak i Gdyni należy dojechać do skrzyżowania z ulicą Haffnera, a następnie jechać tą ulicą, hotel będzie znajdować się po prawej stronie ulicy.

Hotel posiada duży, płatny parking. Jest także możliwe parkowanie "na ulicy", okolice hotelu znajdują się w sezonowej strefie parkowania – we wrześniu już nieobowiązującej (tzn. parkowanie jest bezpłatne).

Program

edit
godz. 11 września
piątek
12 września
sobota
13 września
niedziela
8-9   śniadanie
(we własnym zakresie)
śniadanie
(we własnym zakresie)
9-10
GDJ – sesja poranna
GDJ
10-11
11-12
12-13
13-14 przerwa obiadowa
14-15
GDJ – sesja popołudniowa
powrót do domów
15-16 przyjazd,
zwiedzanie z aparatem,
nieformalne spotkanie (do dyspozycji świetlica w akademiku lub wyjście na miasto)
16-17
17-18
18-... 19:00 - ognisko w Grodzisku w Sopocie (na tyłach Hotelu Haffner, patrz mapka), szczegóły na Talk:GDJ_2009#Ognisko

W trakcie trwania GDJ będzie zapewniona kawa, herbata i woda.

Propozycje tematów do dyskusji

edit

Aby przeprowadzić dyskusję dokąd zmierzamy i jak rozwiązywać różnego typu problemy, podobnie jak rok temu potrzebne są raporty pokazujące gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy i jak tam dotrzemy. Raport może odnosić się do tego, co było przedstawione na poprzednich edycjach GDJ, ale warto też by były nowe zjawiska, albo takie, których wcześniej nie zauważaliśmy. Mamy już prawie 50% przejrzanych haseł, postępuje przenoszenie grafik na Commons, pojawiają się nowe pomysły i akcje w Wikipedii. raport wstępny można przygotować na stronie GDJ 2009/raport. Oczywiście każdy może coś na tej stronie zgłosić - propozycję tematu do omówienia lub własną prezentację, która chciałby rozpocząć dyskusję.

Zobacz też: GDJ 2007, GDJ 2008, GDJ/co zrealizowano, GDJ 2008/Sprawozdanie

Proponując temat do dyskusji, przedstaw raport na podstronie

* [[GDJ 2009/Proponowany temat]] - ~~~~

i dodaj link na stronie GDJ 2009/raport

Gdzie jesteśmy?

edit

Tutaj jakieś ogólne kwestie (np. statystyki) w odniesieniu do wybranych/ważnych problemów (kiedyś były to wioski, porównania z innymi Wikipediami itp.) teraz można wykorzystać ankietę fundacji, ewentualnie inne publikacje na temat polskiej Wikipedii lub Wikipedii w ogóle w odniesieniu do polskiej.

Prezentowany raport Kto omawia i prowadzi dyskusję Uwagi (czas, potrzebny sprzęt itd.)
Ocena jakości Leafnode raczej nie da rady, żeby przygotować raport :( Leafnodektoś chętny do przejęcia tematu? - Leafnode 17:05, 21 August 2009 (UTC) - mogę ja to wziąć Polimerek 10:52, 24 August 2009 (UTC)[reply] Rzutnik, ale i bez tego da radę
Wersje przejrzane – sukces czy porażka? Leinad
Powitania, czyli czy jeszcze umiemy myśleć nieschematycznie? Viatoro Mógłby być rzutnik do wykresów, ale można i bez niego
GDJ 2009/Długość nowych artykułów może tylko do przejrzenia?
GDJ 2009/Proponowany temat ??

Dokąd idziemy?

edit

Tu wrzucamy coś, co pokazuje zmiany w ostatnim czasie - można odnieść się do raportów z poprzednich lat. Można pokazać, jak zaczynamy się różnicować jako społeczności, może ktoś bardziej aktywnie działa w innych Wikipediach i widzi jak w jakim kierunku one idą - za którą Wikipedią my kroczymy - niemiecka (jakość), angielską (ilość), francuską (gadżety), inną?

Prezentowany raport Kto omawia i prowadzi dyskusję Uwagi (czas, potrzebny sprzęt itd.)
Strona główna Przykuta
"Czy polskie muzea mogą pokochać Wikipedię?" Leinad? (bodziec)
GDJ 2009/Wiki na UG Airwolf
GDJ 2009/Bariery wejścia na Wikipedii Karol007 Rzutnik.
GDJ 2009/książka z artykułami na medal... a może coś więcej? Wpedzich -
Informacja ze spotkania europejskich chapterów Wikimedia w/s ochrony własności intelektualnej Drozdp -
GDJ 2009/Proponowany temat ??

Jak?

edit

Podczas konferencji Ency zaprosił wikipedystów do stołu, aby porozmawiać na kilka ważkich tematów, które sam wybrał, ale liczba zagadnień jest do dyskusji otwarta, przy czym sam był moderatorem dyskusji. Niektóre problemy łatwiej rozwiązać, gdy podczas nieskrępowanej burzy mózgów mogą padać swobodne wypowiedzi. Dalsza dyskusja może prowadzić do konkretyzowania danych rozwiązań. ta forma, zapożyczona od rosyjskich wikipedystów mogłaby być korzystna podczas GDJ.

Dyskusja/okrągły stół Kto moderuje dyskusję Uwagi (czas, szerszy opis problemu)
Jak się robi wikiekspedycję? i Jak to zrobić lepiej? Przykuta rzutnik, dostęp do sieci
Edytowanie w szkole na zaliczenie – czy to ma sens, a jeśli tak to jak ma to wyglądać? joystick ??? Dyskusja nad zagadnieniem na przykładzie pilotażowego projektu polsko-litewskiego
Wikimania 2010 - jak ją zorganizować? ??? sprawozdanie z dotychczasowych prac, wnioski z wyjazdu na Wikimanię 2009, zaplanowanie dalszych działań
GDJ 2009/Proponowany temat

Kto będzie? - lista zgłoszonych

edit

Uwaga: Jeśli chcesz podpisać się z poziomu zalogowanego użytkownika, to do tego celu najlepiej mieć włączone konto uniwersalne, które można włączyć za pomocą strony w:pl:Specjalna:Łączenie kont (wtedy nastąpi automatyczne zalogowanie się).

Przy wpisywaniu się na listę prosimy o zaznaczenie czy rezerwujecie miejsce noclegowe w Domu Studenckim nr 8 w Sopocie.

 1. Przykuta 17:12, 8 May 2009 (UTC)(noclegi dla jednej osoby - z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę)[reply]
  i Pleple2000 Już wiem, że na 100% będę nieobecna :( Pleple2000 10:13, 31 August 2009 (UTC)[reply]
 2. Leinad 18:45, 8 May 2009 (UTC)[reply]
 3. Wojciech Pędzich Talk 19:20, 8 May 2009 (UTC) Pojawię się w sobotę. Śpię w domu.[reply]
 4. Ency 19:37, 10 May 2009 (UTC) (z noclegiem - Ency 16:28, 23 August 2009 (UTC))[reply]
  Leafnode 08:47, 18 May 2009 (UTC) w miarę możliwości Niestety, możliwości nie będzie --Leafnode 17:05, 21 August 2009 (UTC)[reply]
 5. Polimerek 09:37, 29 May 2009 (UTC) (nocleg dla jednej osoby piątek/sobota i sobota/niedziela)[reply]
 6. Ala_z (z noclegiem)
 7. Monika B. (z noclegiem)
  Mareklug in spiritu
 8. Sp5uhe (z noclegiem)
 9. Szwedzki
 10. Bukaj - w sumie bliżej już być nie może :) PS: bez noclegu
 11. Hołek (z noclegiem)
  Filip em 21:08, 7 July 2009 (UTC)[reply]
  Picus viridis 11:37, 8 July 2009 (UTC) Roumiem, ze na noc z neidzieli na poniedziałek da się zostać? Mam od poniedziałku wieczorem konferencję w Elblągu. Picus viridis 19:20, 26 July 2009 (UTC) Niestety. Picus viridis 20:47, 27 August 2009 (UTC)[reply]
  Zwiadowca21 - poproszę nocleg :) Sorry Winetoo. :( Zwiadowca21 18:28, 9 September 2009 (UTC)[reply]
  Matekm 22:22, 19 July 2009 (UTC)[reply]
  Nux (talk) 23:56, 19 July 2009 (UTC) Mogłoby być bliżej ;-), ale pewnie będę (PS: Nocleg mam własny) Niestety złapało mnie coś za gardło, ale będę z Wami myślami - jeśli tylko umysł mój wznieść je będzie w stanie ;-) --Nux (talk) 18:34, 11 September 2009 (UTC)[reply]
 12. Masti 20:07, 20 July 2009 (UTC) (z noclegiem)[reply]
 13. Airwolf 22:28, 20 July 2009 (UTC) 2010 robimy w Gdańsku, a 2011 w Gdyni.[reply]
 14. Psychology
 15. Viatoro 19:36, 23 July 2009 (UTC) Proszę mnie nie liczyć do rezerwacji miejsc, nocuję u rodziny :)[reply]
 16. Zielonooki 00:07, 24 July 2009 (UTC) Proszę mnie nie liczyć do rezerwacji miejsc, bo mam coś na oku ;)[reply]
 17. Jos. 9:42, 24 July 2009 (UTC) z noclegiem na 2 doby dla 2 osób; pokój dwuosobowy prosiłabym ;)
 18. olonr1 12:03 24 July 2009 - serwis internetowy Związku Zawodowego Pracowników Warsztatowych www.warsztat.info - bez rezerwacji noclegu. Proszę o kontakt czy możliwe jest nagranie video w jakości HD spotkania. Mój email olonr1(@)tlen.pl - jestem ze śląska to może ktoś pojedzie pociągiem z Was? Miło by było razem z kimkolwiek porozmawiać już na wstępie. tylko wiedza mnie zadowoli, nie potrzeba mi papu a co tym bardziej kimanka ... tylko coś nowego, coś niespotykanego .. dużo nagyrwać, jeszcze więcej pokazywać i to bez żadnych reklam. Dla Was Wszystkich, w całym świecie ...
 19. Wanted 13:34, 24 July 2009 (UTC) Jako lokalny wikipedysta nie potrzebuję noclegu, wyżywienie zapewne tak.[reply]
 20. Mejdrzer 19:49, 26 July 2009 (UTC) Jako wikipedysta FF (fascynat-fenomenolog) by Was poznać przybędę choćby nie było gdzie spać i co jeść![reply]
 21. Lisarlena 20:21, 26 July 2009 (UTC) - bez noclegu bom z Gdańska, proszę tylko o wyżywienie[reply]
  Sir Lothar 15:56, 27 July 2009 (UTC) Jak Bukaj :) Brak czasu :(, Sir Lothar 12:41, 4 September 2009 (UTC)[reply]
  Pablo000 19:19, 28 July 2009 (UTC) Na 30% niestety. Nocleg we własnym zakresie (na 95%) :)--83.15.234.242 15:50, 1 September 2009 (UTC) Niestety nie dojadę i bardzo żałuję. --212.5.195.59 18:12, 10 September 2009 (UTC)[reply]
 22. Grupa3majaca
 23. Tamarat 11:02, 31 July 2009 (UTC) bez noclegu, jestem z Gdyni[reply]
 24. joystick 00:51, 1 August 2009 (UTC) jak się uda i z noclegiem[reply]
  Rdrozd 11:48, 1 August 2009 (UTC) z noclegiem. no to jest jakieś fatum. trzeci raz z rzędu?[reply]
 25. Wladek 19:00, 1 August 2009 (UTC) bez noclegu[reply]
 26. Magalia - pokój dwuosobowy poprosimy :)
 27. Awersowy - jw.
  Maire 19:27, 2 August 2009 (UTC) - z noclegiem; jeszcze nie wiem na 100%, czy dam radę przyjechać Tym razem tylko duchem :(. Maire 21:55, 7 September 2009 (UTC)[reply]
 28. Elfhelm 20:30, 2 August 2009 (UTC) bez noclegu[reply]
 29. --Szczepan talk 22:02, 4 August 2009 (UTC) +nocleg (w pokoju razem z tym pode mna)[reply]
 30. Herr Kriss 22:04, 4 August 2009 (UTC) Jeśli dostanę dofinansowanie i wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przyjadę. Chciałbym z noclegiem.[reply]
 31. Żbiczek 16:43, 8 August 2009 (UTC) Na sobotę i niedzielę; nocleg (w pokoju z tymi dwoma nade mną)[reply]
 32. MZM
  Pundit 15:16, 12 August 2009 (UTC) mam nadzieję, że dam radę, i wtedy z noclegiemech, straszna lipa - przerastają mnie zakupy terakot :/[reply]
 33. Julo 11:33, 13 August 2009 (UTC) - jest śladowa szansa, że także i mnie uda się przyjechać (razem z żoną), wówczas interesują nas dwa dwuosobowe noclegi (od piątku do niedzieli)[reply]
  każde z Was w dwójce osobno? :) Pundit 07:04, 22 August 2009 (UTC)[reply]
  zgadnij Julo 20:30, 22 August 2009 (UTC)[reply]
  "dwa dwuosobowe noclegi" - zarezerwowałam dwa pokoje dwuosobowe ale chyba Julo myślał na myśli jeden dwuosobowy pokój?. Bardzo proszę o potwierdzenie rezerwacji Ala z 08:19, 25 August 2009 (UTC) wyjaśnione Ala z 12:50, 25 August 2009 (UTC)[reply]
  Ciacho5. Przyjazd na jakieś 80%, z noclegu, o ile jeszcze będzie, chętnie skorzystam. Niestety, inne obowiązki. Ciacho5 08:35, 6 September 2009 (UTC)[reply]
 34. Karol007 16:24, 24 August 2009 (UTC) z noclegiem[reply]
 35. Lukaszeq (bardzo chciałbym przyjechać w sobotę, aby Was posłuchać - jak mnie puszczą z roboty, więc niepewne) 19:58, 24 August 2009 (UTC)
 36. Yarl 11:19, 25 August 2009 (UTC)[reply]
 37. Drozdp 13:24, 26 August 2009 (UTC)[reply]
 38. Ludmiła Pilecka 20:06, 27 August 2009 (UTC) nocleg z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.[reply]
 39. The boss 19:34, 28 August 2009 (UTC) na 95 %. 2 noclegi z piatku na sobote i z soboty na niedzielę[reply]
  Patrol110 będę z Wami duchem
 40. Mat86 00:09, 6 September 2009 (UTC) (z osobą towarzyszącą, noclegi)[reply]
 41. Mintho 18:01, 6 September 2009 (UTC) Chyba że niebo spadnie nam na głowy.[reply]
 42. tsca [re] (na 50%, w zależności od obłożenia pracą, bez noclegu)
 43. Sebk. 18:46, 6 September 2009 (UTC) z noclegiem na 2 doby[reply]
 44. Yves6 18:57, 6 September 2009 (UTC) (nocleg z soboty na niedzielę)[reply]
  Kala Nag ~~ (na 50% – nocleg z soboty na niedzielę; ostateczna decyzja: w poniedziałek) Niestety nie da rady...
  Agunia777 15:37, 7 September 2009 (UTC) - bez noclegu sorry, ale nagła zmiana planów:([reply]
  DanSSokal 15: 38, September 2009 (UTC) - bez noclegu
 45. Upior_polnocy + Natangel - 19:46, 8 September 2009 (UTC) - bez noclegu
 46. PMG z noclegiem pio/sob + sob/nie
 47. Gdarin - bez noclegu
 48. Rafał Charłampowicz z fundacji "Keja", prawdopodobnie z osobą towarzyszącą
 49. Michalgarbowski 14:10, 10 September 2009 (UTC)[reply]

Sprawy organizacyjne

edit

Dofinansowanie

edit

Przewidywana jest możliwość dofinansowania dojazdów w ramach budżetu przeznaczonego na organizację GDJ 2009 (patrz UCHWAŁA Nr 29/2009 ZARZĄDU STOWARZYSZENIA WIKIMEDIA POLSKA). W tym celu należy się kontaktować z użytkownikiem Leinad lub Przykuta.

Noclegi

edit

Uniwersytet Gdański, Dom Studencki nr 8, ul. 1 Maja 12, Sopot

   
Zdj. Dom Studencki nr 8, Sopot

Pokoje 2 i 3-os. łączone w segmenty 4-pok. z aneksem sanitarnym. W pokojach znajdują się: tapczan, biurko, szafy ubraniowe. W miejscu zakwaterowania nie ma ręczników, naczyń szklanych i kuchennych oraz sztućców. Na każdym piętrze zlokalizowana jest kuchnia z lodówką. Na terenie Domu Studenckiego znajduje się sala telewizyjna. Doba pobytowa trwa od godz. 12:00 do 10:00 dnia następnego.

Liczba miejsc noclegowych jest ograniczona do 38. Osoby które zechcą skorzystać z noclegu po wykorzystaniu limitu muszą go sobie załatwić we własnym zakresie.

Na terenie Domu Studenckiego znajduje się parking.

Informacja o miejscu noclegu: dom czynszowy nazywany "Domem Mieszczańskim", w okresie 1918-1935 siedziba dwóch loży wolnomularskich - "Pod Gwiazdą Wschodu" (Zum Stern im Osten) i "Pod Słońcem Pokoju" (Zur Friedenssohne), po wyzwoleniu Szkoła Milicji, następnie akademik Wyższej Szkoły Ekonomicznej, od 1970 Dom Studencki nr 8 Uniwersytetu Gdańskiego, ul. 1 Maja 12. Nieopodal, w pobliskim lesie znajduje się Opera Leśna.

Noclegi u wikipedystów

edit

Jeśli posiadasz możliwość przenocowania kogoś, napisz o tym tutaj.

Transport

edit

Jeśli możesz kogoś zabrać ze sobą samochodem, napisz skąd jedziesz i ile masz miejsc. Jak ktoś szuka towarzystwa w pociągu, to też może napisać ;)

 • Awersowy & Magalia - piątek, Poznań Główny, 12:23 pospieszny do Sopotu. Chętnie pojechalibyśmy w towarzystwie :-).
 • Autem z Łodzi - 3 miejsca wolne. Są dwie opcje drogi: Łódź - Konin - Inowrocław - Bydgoszcz - Świecie lub Łódź - Włocławek - Toruń - Grudziądz. Planuję wyjazd w piątek po pracy - czyli koło 15 i powrót w niedzielę po obiedzie. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priv. na polimerek@gmail.com. - jest jeszcze jedno miejsce wolne.
 • Pociągiem Katowice - Gdynia - przydałoby się towarzystwo. Wyjazd do uzgodnienia. olonr1@tlen.pl
  • Yarl i Karol007: jedziemy w piątek pociągiem, odjazd 10:10, relacja Katowice-Sopot.
  • Dosiadam się o 11.30 w Częstochowie (zajmijcie miejsce :D) Przykuta
  • Ludzie dajcie jakieś namiary na mój e mail. Pojedziemy razem! olonr1@tlen.pl

Posiłki

edit

Śniadania, kolacje oraz niedzielny obiad uczestnicy organizują we własnym zakresie.

W ramach programu warsztatów uczestnicy mają zapewniony sobotni obiad - jeśli wolisz danie wegetariańskie, proszę uprzedzić o tym organizatorów.

Opłaty

edit

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

Osoby nocujące w Domu Studenckim nr 8 w Sopocie, przy meldowaniu się, będą musiały uiścić opłatę miejscową (tzw. klimatyczną) w wysokości 3,60 PLN/osoba/doba. Opłata za samo zakwaterowanie jest w pełni dofinansowana.

Kontakt

edit

Wszelkie pytania można zadawać w dyskusji tej strony lub do użytkowników: Leinad i Ala z.

Sprawozdanie

edit

Zapraszamy do lektury sprawozdania z GDJ 2009.

Zobacz też: GDJ 2009/info dla prasy, GDJ 2008/Sprawozdanie (2008), GDJ 2007/Wnioski końcowe (2007)

Zobacz też

edit