Fundraising 2011/Jimmy Letter 003/cs

Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Google může mít něco okolo milionu serverů. Yahoo zaměstnává zhruba 13 000 lidí. My máme 400 serverů a 73 zaměstnanců.

Přesto Wikipedia a její odnože patří mezi 5 nejnavštěvovanějších webů. Slouží 454 milionům lidí, kteří otevřou miliardu jednotlivých stránek každý měsíc.

Obecně na komerčnosti stránek ani na reklamě není nic špatného, ale sem nepatří. Ne na Wikimedia.

SITENAME je něco výjimečného. Je jako knihovna nebo park, jako chrám zasvěcený mysli. Je to místo, kde můžeme rozjímat, učit se a sdílet naše znalosti s ostatními.

Když jsem zakládal Wikimedia, mohl jsem z nich vytvořit výdělečnou společnost s reklamními bannery, ale rozhodl jsem se pro něco jiného. Mnoho let jsme tvrdě pracovali, abychom je udrželi čistě bez reklamy. Plníme své cíle, a balast v podobě reklamních bannerů necháváme ostatním.

Kdyby každý, kdo si přečte tento dopis, daroval 5$, stačilo by vybírat jen jeden den v roce. Ale ne každý může a nebo chce přispět, což je v pořádku. Každý rok se najde dostatek lidí, jež nás podpoří.

Zvažte prosím, zda tento rok přispějete 5$, 10$, 20$ či jakoukoliv částku, kterou můžete podpořit a pomoci udržet projekt Wikimedia.

Děkuji,

Jimmy Wales
Wikipedia Founder