Fundraising 2011/Brandon Letter/cs

Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Cítím, že právě žiji první řádek svého nekrologu.

Nemyslím si, že v mém životě bude ještě něco tak důležitého, jako to, co právě teď dělám pro Wikipedii. Netvoříme jen encyklopedii, pracujeme na tom, aby lidé byli svobodní. S neomezeným přístupem k vědomostem se stáváme lepšími bytostmi. Chápeme, že je svět větší než my a prostupuje nás tolerance a porozumění.

Wikipedie je pátým nejnavštěvovanějším webem na světě a já pracuji pro malou neziskovku, která ji udržuje v chodu. Nezobrazujeme reklamy, protože bychom tím obětovali vlastní nezávislost. Tyto stránky nejsou a ani by se nikdy neměly stát nástrojem propagandy.

Naše práce je možná díky darům našich čtenářů. Pomůžete nám chránit Wikipedii darováním 5 dolarů, 10 eur, 300 Kč, nebo jakékoliv jiné částky, kterou si můžete dovolit?

Pracuji pro Wikimedia Foundation, protože celou svou duší věřím, že dělám správnou věc. Pracoval jsem v mamutích společnostech, kde jsem se účastnil projektů, jejichž jediným cílem bylo obrat o peníze nic netušící děti. Vracel jsem se z práce zničený.

Možná to nevíte, ale Wikimedia Foundation je provozována opravdu malým týmem. Většina ostatních velkých webů zaměstnává desítky tisíc lidí a spolyká ohromné rozpočty, vytvoří však zlomek toho, co zvládneme my, takřka na koleně.

Darem Wikipedii podporujete svobodné vědomosti pro celý svět. Nezanecháváte tak po sobě jen odkaz svým dětem a dětem svých dětí, podporujete každého člověka, který má k tomuto pokladu přístup. Zajišťujete, že jednoho dne jej budou mít všichni.

Děkuji,

Brandon Harris
Programátor, Wikimedia Foundation