Election candidates 2006/Oscar/Cs

OscarEdit

-Potvrzeno. --BradPatrick 12:53, 22 August 2006 (UTC)

Uživatel Oscar
Skutečné jméno Oscar van Dillen
Bydliště Rotterdam, Nizozemí
Věk 48
Uživatelská stránka (stránky) meta, nizozemská wikipedie, nizozemské projekty, commons; jinak mám prakticky všude uživatelské stránky odkazující na metu. kromě několika projektů, kde bylo jméno už použito, jsem všude user:oscar.
Účastník projektů Wikimedia od 23. února 2004 (jako registrovaný)
Projekty, kterých se účastním nizozemská wikipedie a další nizozemské projekty, například wikinews; pár příspěvků na anglickou, francouzskou a německou wikipedii a také (podle jednoho uživatele čínské wikipedie) "nejpahýlovatějšího pahýlu vůbec": nushu ;-)
Jazyky, ve kterých přispívám můj mateřský jazyk je nizozemština, ale umím anglicky a německy na úrovni mateřštiny, mluvím plynně francouzsky a dokážu se dorozumět španělsky, švédsky a italsky. mám základní znalost turečtiny, mluvené čínštiny a egyptských hieroglyfů. moje uživatelské jméno na všech projektech je oscar, kromě španělštiny, kde jsem oscarami.
Odkaz(y) na seznam příspěvků stručný přehled:
 • editor a byrokrat na nizozemské wikipedii a dalších nizozemských projektech, mám také pár editací v různých dalších projektech.
 • od května 2005 se jako steward, snažím pomáhat a radit mnoha projektům v mnoha jazycích; mám například dobrý kontakt s tureckou vikipedií a její komunitou a mám ji rád
 • jsem členem komise pro zvláštní projekty a v současné době také předseda nizozemské pobočky Wikimedia Foundation. mluvil jsem však se členy této pobočky a dohodli jsme se: pokud budu zvolen, z předsednictví odstoupím.
Prohlášení
 1. termín pro napsání prohlášení je pro mě kapku nepříjemný, píšu ho z kempování v auvergne ve francie.
 2. je mi líto, že jsem byl svědkem angeliny rezignace, opravdu oceňuji její přínos projektům a jsem rád, že hodlá přispívat i dále. myslím však, že její rychlé nahrazení v radě nadace je absolutně nutné, proto jsem se rozhodl i přes své pracovní vytížení kandidovat. je tu hodně práce, kterou je třeba udělat a také mnoho problémů, které rada wikimedia potřebuje vyřešit; a dle mého skromného názoru se musí pevná rozhodnutí dělat rychle. rozhodl jsem se kandidovat až po diskusi s několika dalšími wikipedisty, jejichž komentáře a názory hluboce oceňuji a respektuji, takže tady jsem: moje kandidatura snad nebyla úplně nečekaná.
 3. jestli chcete vědět něco o mých osobních názorech, podívejte se prosím na moji nizozemskou uživatelskou stránku; berte však na vědomí, že nejsem žádný vědec (ani technik: přiznávám, že někdy mám stále problemy s wikikódem), ale spíš umělec...
 4. profesí jsem skladatel a učitel na rotterdamské konzervatoři. i přesto nevěřím v copyright, zvláště ne v copyrightování myšlenek, a dlouho jsem se nechtěl připojit k copyrightovým organizacím, jejichž členy musí skladatelé být. na konci jsem to však musel udělat, protože jsem zjistil, že bez členství v těchto organizacích je prakticky nemožné publikovat jakékoliv díla, obzvlášť na cd. všeobecně pevně věřím v copyleft.
 5. před tím, než jsem se stal profesionálním skladatelem, jsem pracoval jako manažer výdělečných i nevýdělečných nizozemských organizací ('87-'95). v roce 1968, když mi bylo 10, jsem objevil kouzlo encyklopedie britannicy (ech, měl jsem to tu vůbec zmiňovat??) a celý život jsem miloval získávání a šíření informací :-)
 6. jsem zastáncem "skutečného" setkávání wikipedistů, což se v mé zemičce ukázalo jako docela snadno proveditelné (v září 2004 jsem organizoval rotterdamské wikisympozium, kde se podruhé v životě sešli jimbo, anthere a angela), a dokonce věřím tomu, že při současném stavu věcí by se měla rada nadace, aby její práce měla skutečný smysl, kromě pravidelných IRC mítinků skutečně setkávat alespoň třikrát ročně (nepočítaje v to wikimanii).
 7. docela rychle se učím jazyky a rozhodně by mi nevadilo naučit se nějaké další...
 8. to, jestli stavíme noemovu archu lidského poznání nebo "jen" pracujeme na postupné stavbě babylónské věže musí ukázat čas, ale věřím, že je to v našich rukou víc, než si myslíme. právě z tohoto důvodu naprosto pevně věřím v důležitost mise nadace wikimedia. zasvětil jsem 2,5 roku práci na projektech a v komunitách této nadace a jejich vývoji. ať už tyto volby dopadnou jakkoli, nehodlám v tom přestat.
Dotazy pokládejte zde diskusní stránka na Metě nebo email na oscar<tečka>wiki<zavináč>gmail<tečka>com.