Категорија:Викимедиини проекти

This page is a translated version of the page Category:Wikimedia projects and the translation is 100% complete.
Other languages:

Во категоријава треба да ги најдете главните описни страници на постоечките Викимедиини проекти. Во неа ставајте само една страница (главната) по проект, а другите страници за проектот треба да стојат во соодветната проектна поткатегорија прикажана подолу.

Subcategories

This category has the following 14 subcategories, out of 14 total.

!

*

A

C

E

L

M

P

R

S

W

Content pages in category "Категорија:Викимедиини проекти"

The following 7 pages are in this category, out of 7 total.