Категорија:Википодатоци

This page is a translated version of the page Category:Wikidata and the translation is 100% complete.

Сето она што се однесува на структурираните податоци во МедијаВики или Викимедиините проекти, не ограничувајќи се на моменталниот степен на развој на проектот „Википодатоци“, чија употреба постојано се проширува низ сите Викимедиини проекти по пат на додатоци за повикување на податоци.

Pages in category "Категорија:Википодатоци"

The following 3 pages are in this category, out of 3 total.