Wikimedia Foundation elections/Board elections/2007/Candidates/Oscar/pl

User:Oscar edit

Użytkownik Oscar
Imię i nazwisko Oscar van Dillen
 
Lokalizacja Rotterdam, Holandia
Wiek 49
Strony User:Oscar, foundation:User:Oscar, commons:User:Oscar, nl:User:Oscar, de:User:Oscar, en:User:Oscar, es:User:Oscarami, fr:User:Oscar, it:User:Oscar, tr:User:Oscar, zh:User:Oscar, i inne; także strony na holenderskim wikibooks, wikinews itd.
Udział w projektach Wikimedia od lutego 2004
Projekty w których biorę udział Wiele projektów, ale najwięcej edycji wykonałem na holenderskiej Wikipedii i Meta.
Języki projektów w których biorę udział Znam biegle holenderski, angielski, niemiecki i francuski, znam także inne języki, lepiej lub gorzej, jednak większość moich edycji została wykonana w holendersko-języcznych projektach oraz w metawiki.
Linki do stron z edycjami Kilka bezpośrednich linków do moich głównych projektów: edycje na nlwikipedia, rejestr operacji na nlwikipedia, edycje na metawiki, rejestr operacji na metawiki, edycje na nlwikimediawiki, rejestr operacji na nlwikimediawiki, ale także edycje na enwikipedia, edycje na commonswiki...
Prezentacja Jestem profesjonalnym kompozytorem oraz nauczycielem w rotterdamskim konserwatorium. Podczas mojej kariery zawodowej działałem jako tymczasowy menedżer, zostałem też w głosowaniu w grudniu 2006 wybrany przez społeczność do rozszerzonej Rady Powierniczej, gdzie miałem zaszczyt służyć Fundacji przez sześć miesięcy (więcej szczegółów tutaj). Po zdobyciu doświadczenia w projektach, w maju 2004 zostałem administratorem holenderskiej Wiki, w kwietniu 2005 na meta, a od lipca tego samego roku jestem stewardem. Założyłem i byłem pierwszym przewodniczącym wikimedia nederland, członkiem chwilowo uśpionego komitetu do spraw projektów specjalnych, a obecnie przewodniczę komisji audytowej. Starałem się przy tym jak mogłem, by cały czas być na bieżąco z jak największą ilością podstawowych działań projektów, co nie jest kwestią aż tak łatwą dla zajętego członka Rady.

Podczas spotkania Rady w 2006 roku we Frankfurcie (patrz stworzony przeze mnie raport) porównałem Wikipedię do giganta o glinianych stopach, co stanowiło moje główne zmartwienie, to: konsolidacja organizacji składającej się z ochotników (takich samych jak ja) wraz z wysoko-wykwalifikowanymi, zatrudnionymi na stałe ludźmi, którzy stanowili by trzon naszej organizacji, wspierali jej dalszy rozwój i zapewnili jej niezależność. Skoro udało się to tylko częściowo osiągnąć, chciałbym kontynuować moje działania, które będą stymulować nasz wzrost i zwiększanie zasięgu, naszą jakość i stabilność, naszą niezależność i odpowiedzialność.

Wierzę, że jesteśmy pokoleniem encyklopedystów dwudziestego pierwszego wieku, zbierających coś więcej niż tylko wiedzę - edito ergo sum (quotation).

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Oscar/questions