Alt-texty ve Structured Commons

This page is a translated version of the page Alt-Texts in Structured Commons and the translation is 100% complete.

Nadcházející: Připojte se k našemu setkání na Wikimanii: Představte si všechny popsané obrázky: Alternativní text k obrázkům jako soudržně strukturovaná data na Commons.

Aby byla Wikipedie přístupná nevidomým, je nutné opatřit její obrázky krátkými alt-texty a postupně i delšími popisy obrázků. Předpokládá se, že tomu každý rozumí a každý s tím souhlasí. Ale opatřit každý jednotlivý obrázek odpovídajícím alt-textem zabere spoustu času. Každý alt-text znamená několik minut práce.

Práce navíc. Je třeba vědět a ocenit, že všichni, kteří již tráví čas ve Wikimedia-Projektech, se snaží o svobodné vědění.

To znamená, že jsme vděční za každou pomoc:-)

Úvod

Základní otázky

Jak můžeme zapojit část komunity do psaní alternativních textů:

  • prostřednictvím osvětové kampaně
  • prostřednictvím soutěže
  • prostřednictvím čeho jiného? Děkujeme za vaše návrhy.

Zaměření

Ale vzhledem k velikosti úkolu - mluvíme o 70 milionech obrázků - se v našem konkrétním projektu v de:wp plánuje od zájemců oslovit školy, univerzity, komunitní vysoké školy atd., aby jejich studenti umění, dějin umění, německého jazyka, tvůrčího psaní atd. psali a upravovali alt-texty a popisy obrázků pro Wikipedii.

zdůvodnění

Ve všech těchto předmětech jsou stejně v učebních osnovách popisy obrázků. Existují dobré pedagogické důvody, proč to posílit. Popsat obraz s ohledem na osobu, která jej není schopna vidět, nás nutí dívat se pozorněji a zostřuje naše vnímání. Snaha o jeho přesný popis rozvíjí naši výřečnost. A vědomí, že pomáháme nevidomým, je další pobídkou. Studenti jsou také velmi dobří popisovači obrázků. Pokud je to součástí učebních osnov, jakmile to dělají, mají to dokonce rádi. Je to příjemný úkol.

prospect

Je možné oslovit technologické společnosti, které vyvíjejí umělou inteligenci pro popis obrázků. Dříve nebo později budeme potřebovat umělou inteligenci pro popis obrázků, abychom mohli trvale popisovat všechny obrázky. V současné době je AI popisu obrázků daleko pozadu za AI rozpoznávání obrázků a AI překladu, ale pokud chceme, aby byly všechny obrázky popsány, budeme potřebovat automatické popisy.

Wikimedia Commons

Pro usnadnění takové spolupráce bude nutné strukturovat naše alt-texty a popisy obrázků. Proto je třeba velmi schválit projekty jako Structured Data a Structured Commons. Ty navíc umožní kombinaci s umělou inteligencí překladu, která je mnohem lépe rozvinutá než umělá inteligence popisu obrázků a může také pomoci k jejímu dalšímu rozvoji.

Projekt by měl podpořit zřízení oddělení přístupnosti ve WMF.

Navrhl

Alternativní názvy

Související projekty/návrhy/podpora

Odkazy na e-mailovou konferenci

Průzkumy Společenství

Zájemci