Abstract Wikipedia/Updates/2021-07-22/uk

This page is a translated version of the page Abstract Wikipedia/Updates/2021-07-22 and the translation is 79% complete.
Other languages:
716-newspaper.svg Оновлення Абстрактної Вікіпедії Translate

Абстрактна Вікіпедія (список розсилки) Абстрактна Вікіпедія в ICR Абстрактна Вікіпедія в Телеграм Абстрактна Вікіпедія у Твіттері Абстрактна Вікіпедія у Фейсбуці Абстрактна Вікіпедія на Ютубі Сторінка проекту Абстрактні Вікіпедії Translate

Булева логіка у Вікілямбді

За останні кілька тижнів прототип Вікіфункцій пройшов кілька критичних етапів. Ми значно покращили перевірку нашої кодової бази та підвищили надійність наших тестів. Залишається ще багато чого зробити, але, враховуючи подальший розвиток, обнадійливо бачити, як код стає надійнішим.

Ще одним кроком є ​​те, що перші частини оцінки складених функцій зараз працюють. Ми можемо акуратно компонувати будь-яку комбінацію вбудованих програм, реалізацій на основі коду та інших композицій.

Я відчув себе досить весело, працюючи з прототипом. Минулого тижня, щоб охопити деякі можливості, я зробив відео, де створив новий екземпляр Вікілямбди та визначив кілька функцій для булевої алгебри. Логічні типи — це один із типів, який попередньо завантажується з екземпляром Вікілямбди. Основна причина попереднього завантаження цього типу полягає в тому, що він необхідний для вбудованої функції If, а функція If надзвичайно корисна.

У демонстраційному відео я визначив функцію Negate, яка приймає одне з двох булевих значень (тобто True або False) і повертає інше. Потім я реалізував функцію Negate, використовуючи функцію If: If true then false else true. Я продовжив розробку, реалізувавши кілька інших булевих функцій із двома параметрами, такими як функція And (І, кон'юнкція), функція Or (Або, диз'юнкція), функції Nand та Exclusive or. Деякі функції реалізовані з використанням виключно вбудованої функції If; інші поєднують раніше складені функції разом (наприклад, Nand, реалізована як Not And).

У відео також показано, як викликати ці щойно створені функції та переконатися, що вони працюють. У відео ви помітите ряд помилок. Більшість з них вже подані й над ними працюють; деякі з них навіть вже вирішені. Ряд робочих процесів, які ви бачите, уже вдосконалено, наприклад, створення реалізації безпосередньо з нещодавно визначеної функції тощо. Також пам’ятайте, що інтерфейс UX все ще навмисно неробочий, і перед початком роботи ми його повністю переглянемо.

Відео триває 24 хвилини та доступне на Вікісховищі.

Щиро дякуємо команді за те, що поки що отримали прототип! Я дуже пишаюся і з нетерпінням чекаю наступного.


Ми наймаємо на роботу! Ми шукаємо технічного керівника. Our hires can be based remotely.

The next opportunity to meet us and ask us questions will be at Wikimania. On 14 August, at 17:00 UTC, we will host a 1.5 hour session on Wikifunctions and Abstract Wikipedia. This year, Wikimania will be an entirely virtual event and registration is free. Bring your questions and discussions to Wikimania 2021.

And a reminder that all Wikimedians are invited to register to the Grammatical Framework Summer School from 26 July to 6 August 2021 for free.