Wikimedians of Khmelnytskyi User Group/uk

Other languages:

Вікімедійці Хмельницького – група учасників руху Вікімедіа, яка цікавиться історією та культурою міста Хмельницького та Хмельницької області, бере активну участь у розвитку проектів фонду Вікімедіа. Хмельницький – місто в історичній та географічній області Поділля в Україні. Група Вікімедійців Хмельницького формувалась протягом 6 років. Ми проводили майстер-класи по роботі з Вікіпедією та Вікісховищем для початківців, допомагали організовувати регіональні етапи вікімарафонів в україномовному розділі Вікіпедії, підтримували проведення у нашому місті виставок фотографій-переможців конкурсу «Вікі любить пам’ятки», організували вікі-клуб на базі бібліотеки для об’єднання вікімедистів міста Хмельницького і для навчання початківців. Ми розповідаємо про нашу діяльність у ЗМІ для привернення більшої уваги до поширення вільних знань та популяризації Вікіпедії. Але ми також відчуваємо, що наш внесок буде більшим, якщо у нас з’явиться більше можливостей для розповсюдження вільних знань на міському, національному та міжнародному рівні. Тому, напередодні 16 Дня народження україномовного розділу Вікіпедії, ми хочемо зареєструвати юзер-групу.

Вікімедійці Хмельницького.

Цілі та задачі edit

 
Валентина Міхалевська навчає жінок-бібліотекарів редагувати Вікіпедію
  • Об’єднання вікімедійців міста Хмельницького для реалізації проектів по поширенню вільних знань.
  • Популяризація руху Вікімедіа в місті Хмельницькому.
  • Просування та розповсюдження вільних знань про Хмельницький.
  • Залучення нових людей до діяльності Вікімедіа та нових активних редакторів у Вікіпедію.

Діяльність edit

  • Організація семінарів та проведення майстер-класів по роботі з Вікіпедією, Вікісховищем та іншими Вікі-проектами.
  • Розвиток діяльності хмельницького вікі-клубу та залучення нових редакторів.
  • Участь і підтримка тематичних проектів та конкурсів, які проводяться в українській Вікіпедії та інших мовних розділах.
  • Організація та проведення конкурсів статей та фотоконкурсів краєзнавчої тематики про місто Хмельницький і регіон Поділля для збільшення кількість якісного вільного контенту.

Історія edit

2014-2015 edit

 
Тренінг по роботі з Вікісховищем для бібліотекарів міста Хмельницького

В 2014-2015 роках вікіпедисти Хмельницького почали брати участь і перемагати у вікіпедійних конкурсах краєзнавчої тематики в україномовному розділі Вікіпедії. Серед них був і WikiDay, конкурси статей «Вікіпедія любить пам’ятки» та «Пам’ятки природи у Вікіпедії». В 2014 році одна з учасниць нашої групи вперше брала участь у фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки», а в 2015 році вже увійшла до десятки учасників, які сфотографували найбільшу кількість природоохоронних об’єктів в українській частині конкурсу «Вікі любить Землю».

2016 edit

Вікімедійці Хмельницького взяли участь у всеукраїнській щорічній вікі-конференції і з цього часу почалась більш активна участь у русі Вікімедіа. Одна з хмельницьких вікіпедисток знову увійшла до десятки переможців, які сфотографували найбільшу кількість пам'яток природи і архітектури в конкурсах «Вікі любить Землю» та «Вікі любить пам'ятки». 21 грудня 2016 року ми організували перший тренінг по роботі з Вікісховищем «Бібліотекарі ілюструють Вікіпедію». Протягом 3 годин 19 бібліотекарів навчались користуватись Вікісховищем, створювали свої облікові записи в проектах Вікімедіа, додавали фотографії з життя бібліотеки і розміщували їх у статтях. Більше фото.

2017 edit

 
Учасники Вікімарафону-2017 у місті Хмельницькому

30 січня 2017 року хмельницькі вікімедисти підтримали проведення регіонального етапу всеукраїнського вікімарафону. Ми допомагали новачкам реєструвати облікові записи у Вікіпедії, обирати теми статей та робити перші правки. Вікімарафон відвідали мешканці Хмельницького, бібліотекарі, вчителя, робітники сфер культури. Замість запланованих 5 годин, марафон тривав 7 годин через велику кількість учасників.

 
Валентина Міхалевська та Аліна Возна під час Вікімарафону 2017 у місті Хмельницькому

Більше фото. Аліна Возна взяла участь у Всеукраїнській вікі-конференції в Херсоні в 2017 році, підготувала доповідь та розповіла про проведення Вікімарафону у Хмельницькому та співпрацю з засобами масової інформації (практично усі місцеві телеканали робили інформаційні сюжети про проведення Вікі-марафону).

2018 edit

В 2018 році вікімедисти Хмельницького взяли участь к конкурсі «Культурна спадщина та видатні постаті краю». Валентина Міхалевська стала куратором всеукраїнського Вікімарафону у Хмельницькому, а Аліна Возна відвідала міжнародну конференцію Вікіманію у Кейптауні. Вікімедисти Хмельницького брали участь в CEE meeting у Львові і українській вікі-конференції. Один з наших учасників увійшов до десятки переможців, які сфотографували найбільшу кількість об’єктів у конкурсі «Вікі любить Землю».

2019 edit

Аліна Возна взяла участь в міжнародному молодіжному освітньому форумі «Сэлэт», де поділилась з дітьми та підлітками своїм досвідом редагування Вікіпедії,

 
Аліна Возна розповідає про Вікісховище на IT BILER FORUM 2019

Вікісховища та відвідання міжнародних вікімедійних подій.

Також вона відвідала Вікіманію 2019 у Стокгольмі. Хмельницька вікіпедистка брала участь у триденному семінарі «Літні дні Естонської Вікіпедії 2019» в Нарві та Тойла,

 
Аліна Возна в Естонії

тематика якого була присвячена обговоренню стратегії руху Вікімедіа 2030.

 
Хмельницькі вікіпедистки відвідали українську Вікіконференцію 2019 у Харкові

Валентина Міхалевська відвідала в Києві тренінг для тренерів Вікімарафона для покращення проведення публічних заходів по редагуванню Вікімедії, провела Вікімарафон в Хмельницькому в 2019 році, а також самостійно реалізувала декілька проектів-тренінгів для жінок з Вікіпедією та Вікісховищем у Хмельницькому. Також, Валентина займалась у Хмельницькому організацією виставки робіт-переможців «Вікі любить пам’ятки». Після відкриття була організована зустрів з фотографами та людьми, які займаються охороною пам’яток природи та архітектури у Хмельницькому. Ця зустріч відбулась у рамках Хмельницького вікі-клубу – об’єднання вікімедистів Хмельницького, перші зустрічі якого на початку 2019 року. Вікі-клуб став потрібен для обговорення питань, пов’язаних з Вікіпедією, навчанню початківців та обміну досвідом. Аліна Возна стала членом журі румунської частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки».

 
Валентина Міхалевська (праворуч) під час виставки "Вікі любить пам'ятки" у Хмельницькій міській центральній бібліотеці
 
Валентина Міхалевська на відкритті фотовиставки у Хмельницькому

2020 edit

Аліна Возна провела вебінар для проекту «Дірект Академія» для бібліотекарів та викладачів, для того, щоб навчити їх користуватись пошуком вільного контенту на Вікісховищі. Слухачами стали більше 60 людей. Валентина Міхалевська відвідала тренінг для вікіпедистів, які збираються проводити Вікімарафон в своєму місті, для того, щоб покращити навички проведення Вікімарафону в Хмельницькому, який відбудеться 27 січня 2020 року в центральній міській публічній бібліотеці. Також, Валентина взяла участь у прямому ефірі ранкового шоу "Твій гість", де розповіла про відготовку до Вікімарафону.

Наші плани edit

  • 14 березня 2020 року Вікімедійці Хмельницького долучаться до проведення Вікітренінгу, який організовують бібліотекарі Вінницького державного педагогічного університету (Дата проведення заходу перенесена через запровадження карантину в Україні через коронавірус).
  • Вікіекспедиція Хмельницький-Красилів-Антоніни. В кінці березня – на початку квітня планується проведення вікі-експедиції за маршрутом Хмельницький – Красилів – Антоніни (села Хмельницької області) для створення якісних фотографій об’єктів природно-заповідного фонду та памяток культури та археології, будинків, побудованих в 19 столітті, які мають важливе історичне значення. За результатами подорожі, фотографії будуть додаватись до Вікісховища, буде створено декілька нових статей, покращено вже існуючі.
  • Середина квітня – кінець квітня – вікіекспедиція в Меджибіж: дослідження замку, стародавнього єврейського кладовища, руїн Троїцького костелу та інших важливих місць. За результатами подорожі будуть доповненні статті в українській Вікіпедії та завантаженні фотографії на Вікісховище.
  • Липень-серпень. Проведення двотижневого конкурсу з написання статей про Хмельницький та Хмельницьку область у Вікімандрах, для залучення нових користувачів до наповнення вікіпроектів, та збільшення туристичної привабливості регіону. Найкращих та найактивніших авторів буде нагороджено сувенірами.

ЗМІ про нас edit

Публікації edit

Контактна інформація edit

Зацікавлені в участі edit