Викимедија ЛГБТ+/Ресурси

This page is a translated version of the page Wikimedia LGBT+/Resources and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Esperanto • ‎dansk • ‎emiliàn e rumagnòl • ‎español • ‎français • ‎lietuvių • ‎português do Brasil • ‎suomi • ‎svenska • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎اردو • ‎中文 • ‎日本語

Ова се ресурси поврзани со „Викимедија ЛГБТ+“ и други од можен интерес за учесниците и поддржувачите.

Ресурси

Сродни проекти

  • Queer Wikimedians — место на заинтересирани за помош во застапувањето и унапредувањето на интересира на ЛГБТ+-заедницата на Викимедиините проекти.
  • Проект за ЛГБТ-активнсоти — претходник на проектов.