Вибори Фонду Вікімедіа/2021/Волонтери на виборах/Інструменти комунікації

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Election Volunteers/Communication Tools and the translation is 100% complete.
Волонтери на виборах 2021
Запрошення волонтерів
Головна сторінка
Запишіться тут
Список завдань
Ресурси/Посібники
Команда фасилітаторів
Цей блок: перегляд · обг. · ред.

Ви хочете прорекламувати вибори до Ради у своїй спільноті?
Хочете дізнатися більше про те, як зацікавити людей?
Які інструменти існують і для чого їх можна використати?

Зображення для повідомлень

Зображення завжди роблять повідомлення цікавішими. Команда фасилітації радить оці іконки Elegant Circle.

Ось деякі улюблені зображення команди фасилітаторів:

Інструменти для оголошень

Початкове і найбільш важливе комунікаційне завдання — щоб люди дізналися про вибори, кандидатів і свою можливість проголосувати. Тому публікація оголошень про вибори надзвичайно важлива.

І це просто! Фасилітатори дадуть вам шаблони оголошення. Перекладіть їх своєю мовою чи мовами, змініть тональність відповідно до своєї спільноти і поширте їх вашими каналами — у цьому полягає важливість вашої роботи як волонтера на виборах.

Які канали підходять для оголошень? Їх є багато:

Соціальні мережі

Вікімедійці присутні на соціальних платформах по всьому світі. Найвідомішими є:

  • Telegram
  • Whatsapp
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

та багато інших… Просто дізнайтеся, яка найбільш популярна у вашій спільноті. Деякі з них є групами для локальних спільнот або груп користувачів за інтересами — це чудові місця для поширення інформації. Деякі є окремими обліковками, якими керують члени спільноти чи афіліатів — попросіть їх, чи не могли б вони підтримати вибори, поширивши ваше повідомлення.

Списки розсилки

Списки розсилки мали неймовірне значення для руху на початках, але їхнє використання значно зменшилося за останні кілька років. Деякі групи в русі все ще ними користуються — тож перевірте, чи у вашої спільноти є розсилки, і напишіть оголошення туди.

Дошки оголошень

Якщо у вашій спільноті є дошка оголошень, розмістіть на ній інформації про події виборів. Завжди важливо повідомляти людей про точний графік того, що відбувається.

Повідомлення на сторінках обговорення

Дописування на сторінках обговорення у проєктах — дуже ефективний спосіб тримати людей в курсі: ви одночасно інформуєте тих, хто проходить повз. Однак, залежно від вашої спільноти, повідомлення на СО може буди достатньо чутливою темою, коли мова йде про неформальні групи користувачів, проєкти і портали чи СО користувачів. Будь ласка, переконайтеся, що такі повідомлення будуть прийнятні для спільноти. Ми дуже рекомендуємо уникати масових розсилок!

Редакторські інструменти

Якщо ви б хотіли обговорити тему детально і заглибитися в тему виборів, можливо, вашій спільноти підійде один із цих форматів?

Ресурси, подібні на Signpost

Деякі проєкти мають спеціальну сторінку, подібну на журналістське середовище, як-то англійський Signpost чи німецький Kurier. Редакторські колонки, репортажі з проєкту чи руху — ось що тут є. Якщо у вашому проєкті уже є така сторінка, може бути корисно розмістити матеріал там. Якщо ні, але ви думаєте, що це може бути корисно, то може варто було б започаткувати щось таке?

Публікації в блозі

У русі є чимало блогів. Деякі з них належать окремим членам спільноти, деякі ведуться афіліатами — як щодо того, щоб запитати, чи не могли б ви написати для них публікацію? Також існує блог Фонду Вікімедіа (“Diff”), де ви можете публікувати свої міркування. Він відкритий для усіх волонтерів і доступний багатьма мовами; якщо ви хочете дізнатися про нього більше, то перегляньте https://diff.wikimedia.org/about/ — або ж зв'яжіться з фасилітаторами.

Короткі відео

Створювати відео — гарний спосіб візуалізувати інформацію і презентувати її у простий, доступний і дружний спосіб. Однак треба докласти багато зусиль; тому якщо ви зацікавлені у відеоматеріал, то команда фасилітації готує деякі відео — ви могли б перекласти ці відео своєю мовою. Якщо вас це цікавить, будь ласка, зв'яжіться з фасилітатором.

Інструменти для обговорення і дискусії

Кнайпи і форуми

Майже усі проєкти мають таку сторінку: місце, де спільнота збирається, балакає, обговорює питання і повідомляє іншим про новинки. Вони мають різні назви й оформлення — ми впевнені, ви знаєте, де це у вашій спільноті… Багато людей беруть участь, але ще більше просто читають. Тому це чудовий спосіб інформувати вашу спільноту про те, що відбувається під час виборів, й обговорювати з нею питання.

Відеоспілкування

Відеоспілкування (через Google Meet чи Zoom) — це чудова нагода донести інформацію до тих, хто зацікавлені в темі. Таку зустріч легко почати і в ній будь-хто може взяти участь, ставити запитання й одразу ж обговорювати. І вона доступна з будь-якого місця, потрібне тільки стабільне інтернет-з'єднання. Подумайте над тим, щоб поговорити з членами спільноти у цей спосіб, а якщо вам потрібна допомога, то попросіть фасилітатора.

Зустрічі

Зустрічі наживо — класика нашого руху. Через пандемію можливість зустрітися, на жаль, зараз дуже обмежена. Але ситуація трохи кращає, тож якісь можливості для зустрічі можуть бути. Під час зустрічі ви можете мати нагоду поговорити й обговорити вибори, відповісти на запитання і заохотити людей взяти участь як виборець.

Інструменти сповіщень

Інструменти сповіщень — потужні та ефективні, оскільки вони видимі багатьом членам спільноти проєкту одночасно. Їхнє використання, однак, часом видається набридливим і знеособленим, тому ними треба користуватися обережно. Більше того, їхнє використання є обмеженим у деяких випадках і часом може бути складним.

SiteNotice

SiteNotice (сповіщення на сайті) — це можливість розмістити повідомлення угорі усіх сторінок певного вікіпроєкту для усіх відвідувачів. Його можна налаштувати багатьма способами. Більше інформації: Manual:Interface/Sitenotice

WatchlistNotice

WatchlistNotice (сповіщення у списку спостереження) — це розміщення повідомлення угорі сторінки списку спостереження для користувачів, що увійшли в систему.

Більше інформації: Wikipedia:Watchlist_notices

GeoNotice

GeoNotice (сповіщення за розташуванням) — це приблизно те саме, що WatchlistNotice, але його поява обмежена до певних територій. Цей особливий інструмент сповіщення доступний лише в англійській та арабській Вікіпедіях. Якщо ця функція необхідна деінде, замість цього можна використати CentralNotice.

Більше інформації: Wikipedia:Geonotice

MassMessage (списки розсилки масових повідомлень)

MassMessage (списки розсилки масових повідомлень) — це інструмент, який дозволяє користувачам надсилати повідомлення на визначений перелік сторінок у будь-якій кількості вікіпроєктів.

Більше інформації: MassMessage