Wikimedia Czech Republic/Presentation & Outreach/Technika a pomůcky pro výstavní činnost

ŽádostEdit

NázevEdit

Technika a pomůcky pro výstavní činnost

Kdo žádáEdit

Pavel Hrdlička – Packa

Cíl a rozsah projektuEdit

Cílem je podpora činnosti sdružení na výstavách a podobných akcích.

Tablet

V žádosti o prezentační notebook bylo počítáno s tím, že zapůjčený notebook (od Okina) by se použil k promítání a nakoupený HP by sloužil k individuálnímu prezentování Wikipedie. Zapůjčený notebook však již prý není k tomu vhodný a prezentační notebook je tedy třeba používat pro promítání. Navíc někdy ho nejde prakticky otáčet k návštěvníkům (nejde jednoduše obejít stůl jako v Ostravě 2013, jsou krátké šňůry jako v HB 2012...) Limo proto na výstavě v Ostravě navrhl nákup prezentačního tabletu, se kterým by bylo možné být trvale mezi návštěvníky.

Pro předvádění Wikipedie by měl mít větší displej (aspoň 9") a 3G modem s kartou na mobilní internet. Nemusí mít vysoký výkon ani velkou paměť, ale pro univerzálnost použití by k němu byla třeba kompatibilní klávesnice a pro rozšíření paměti micro SD karta 32 GB.

Tablet splňující uvedené požadavky je Samsung N8000 Galaxy Note 10.1, 3G s klávesnicí Samsung EKD-K14A Keyboard Dock Galaxy Note 10.1. Myslím, že by nutně nebyl třeba takto výkonný tablet, takže pokud někdo zná levnější spolehlivý komplet, sem s ním (spíš tedy do diskuse než sem :-) Ještě mi doporučovali Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, ale rovnou přiznali, že to je už trochu starší model.

Brašna pro projektor

Současná brašna není příliš polstrovaná pro bezpečné převážení projektoru a hlavně není v ní dost místa pro datový kabel, napájecí kabel a prodlužovačku. Při plném naplnění vypadává dálkové ovládání.

Výstavní tašky

Navrhuji pořídit:

  • větší pevnou tašku především na převážení letáků a ukázkových knih,
  • univerzální menší tašku na reklamní předměty apod.

Současná zapůjčená taška se již trhá (byla určena pro 3kg projektor a ne pro 10 kg papíru). Navíc by bylo vhodné vozit relativně křehké reklamní předměty v jiné tašce, než těžké knihy a letáky. Větší taška by měly mít oddělené prostory pro letáky a pro knihy, protože se při společném převážení letáky mačkají, a měla by vydržet větší zátěž. Nemusí však být polstrovaná. Menší taška může být jednodušší a levná.

 
Stánek Wikimedie na výstavě v Havlíčkově Brodu 2012
Stolek pro projektor

Na výstavách máme obvykle jen nevelký stůl, na který se projektor nevejde, a pokud ano, jsou zde problémy s kabely, otřesy nebo nízkou polohou projektoru. Např. v Havlíčkově Brodu našel Chmee2 krabicí od banánů (detail na interní, stránka Havlíčkův Brod 2012/Foto), ale neřešilo to problémy se stabilitou nebo nízkou polohou projektoru.

Bylo by třeba stabilní, skládací, dobře převozný stolek, aspoň o trochu vyšší než běžný stůl. Navíc by bylo víc něž dobré, aby pod stolkem byl prostor přístupný jen zezadu (pro reklamní předměty, pití apod. – tedy pro věci, které by návštěvníci neměli vidět).

Zatím jsem nalezl jen širší prezentační pulty (dva příklady). Pro naše účely by stačil pult poloviční šířky, navíc by se mnohem lépe převážel. Zatím jsem jej však nenašel – možná by se musel použít nějaký modulární program. Po schválení bych se poptal na optimální řešení u odborníků (jako vhodné jsem našel firmy DIS Media, HSW Signall nebo AV Media).

Náhradní baterie pro notebook

U notebooku se již evidentně zkracuje výdrž baterie. Navrhuji proto zakoupit náhradní už teď. Stahuji, oko mě přesvědčilo, že to není nutné.

Prospěch projektuEdit

Jednodušší činnost sdružení na na výstavách a podobných akcích, řešení aktuálních problémů s "odcházejícími" pomůckami.

Požadovaná částka a rozpočetEdit

Celkem asi 22 500 – 25 000 Kč

  • Tablet 16 700 Kč
tablet 13 500 Kč i s kartou operátora, klávesnice 1 500 Kč, pouzdro 1 000 Kč, SD karta 700 Kč
  • Brašna pro projektor: 1 300 Kč
  • Výstavní tašky: 600 + 300 Kč
  • Stolek pod projektor: 4 000 – 6 500 Kč

Další (nefinanční) požadavkyEdit

Další poznámkyEdit

V případě schválení tabletu bych prezentační notebook později předal do správy někomu jinému. Pokud by se však uskutečnilo skenování diapozitivů, byl by notebook pro tuto akci potřebný.

Stanovisko OkaEdit

PoznámkyEdit