WikiWomen Erasmus+/School toolkit/Presentatie (optioneel)
Opmerking: Er is geen presentatie voor deze les, omdat de studenten hun eigen presentaties/dia's zullen geven.
Les 11: Presentatie (optioneel)
Lesdoel Bied studenten de mogelijkheid om hun artikelen te presenteren en te reflecteren op hun ervaring met het bewerken van Wikipedia. Moedig studenten aan om hun uitdagingen, successen en lessen uit het project te delen. Vier de prestaties van de studenten als beginnende Wikipedianen.
Introductie (10 minuten):
- Verwelkom de klas en geef een overzicht van de volgorde van de presentaties.
- Afhankelijk van de grootte van de klas kan de les verlengd worden of kunnen de presentaties over twee lessen verdeeld worden. Dit kan naar behoefte worden aangepast.
- Presentaties, zoals besproken in de vorige les, duren 3-5 minuten.
Reflectie en viering (aan het einde van de presentaties):
- Reflecteer op het gehele project en de groei van de studenten als bijdragers aan Wikipedia.
- Vier de prestaties van de studenten en erken hun inspanningen om vrouwen uit de geschiedenis te behouden via hun artikelen.
- Geef positieve feedback en complimenten aan elke student voor hun harde werk en toewijding.
- Vat de belangrijkste punten samen die tijdens de presentaties en klassendiscussie zijn besproken.
- Benadruk het belang van hun bijdragen aan Wikipedia en de impact die deze hebben op het behoud van vrouwen in de geschiedenis.
- Spreek waardering uit voor hun inspanningen en moedig hen aan om hun reis als kennisbijdragers voort te zetten.
Opmerking: Deze laatste les is een viering van de prestaties van de studenten en biedt hen een platform om hun ervaringen te delen. Zorg voor een positieve en ondersteunende sfeer tijdens de presentaties en discussies. Vier de groei van de studenten als Wikipedianen en hun waardevolle bijdragen aan de mondiale kennisbasis.
Ze zijn nu een groep Wikipedianen – tijd om dit te vieren!