WikiGap

This page is a translated version of the page WikiGap and the translation is 93% complete.
Outdated translations are marked like this.

WikiGap

WikiGap.svg

Vítejte na WikiGapu! Wikimedia Sverige a švédské ministerstvo zahraničních věcí plánují během roku 2022 uspořádat několik editačních akcí Wikipedie po celém světě ve spolupráci švédských velvyslanectví, místních poboček Wikimedia a dobrovolníků. WikiGap se pořádá již pátým rokem. Předchozí akce naleznete na stránkách 2018, 2019, 2020 a 2021.

#WikiGap vyzývá k široké a rozmanité účasti a umožňuje místní úpravy celkového tématu, kterým je odstranění rozdílů mezi pohlavími a dalších rozdílů týkajících se rozmanitosti na Wikipedii.

Pobočky Wikimedia se mohou připojit k WikiGapu a spolupracovat se švédským velvyslanectvím ve své zemi a podporovat editační akce zaměřené na odstranění genderových rozdílů ve Wikipedii v různých jazycích. Kontaktujte Erica na Wikimedia Sverige. Podívejte se také na naše Často kladené otázky o WikiGapu a dokumentaci z akcí.

Vypracovali jsme také návod, jak dobře vést virtuální akce WikiGap. Přečtěte si více!

Řada skupin Wikimedia ve městech po celém světě naplánovala akce WikiGap. Seznam celosvětových akcí, které jsou součástí kampaně WikiGap, najdete na seznam akcí a pokud jste organizátorem akce WikiGap, podělte se o podrobnosti o své akci, abychom se s vámi mohli spojit.

Abychom ukázali náš vliv, je na Panelu programů a akcí k dispozici 'kampaň WikiGap, která usnadňuje spuštění a sledování všech akcí v různých jazycích. Chcete-li se ke kampani připojit, vytvořte program pro svou místní akci, čímž se všechny vaše aktivity přidají do WikiGapu. Nastavte stránku svého programu na domovské wiki a přidejte popis ve svém jazyce. Účastníci se mohou přihlásit kliknutím na sdílený odkaz přihlásit se.

Abychom vám pomohli najít inspiraci, připravili jsme průvodce, který vám pomůže identifikovat důležité články, které ve Wikipedii ve vašem jazyce chybí. Najdete zde také několik tematických a vybraných seznamů článků!

Exkluzivně pro WikiGap byl vyvinut 'WikiGapFinder! WikiGapFinder vám pomůže objevit články o ženách, které existují v jednom jazyce, ale chybí v jiném. Přejděte na nástroj.

Existuje celá řada dalších skvělých iniciativ, jejichž cílem je zlepšit pokrytí významných žen ve Wikipedii. Obsáhlý seznam způsobů, jakými hnutí Wikimedia oslavuje ženy, najdete zde. Mezi některé příklady patří např:Countries where WikiGap has been organized