Miesiąc ukraińskiej dyplomacji kulturalnej 2021

This page is a translated version of the page Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2021 and the translation is 100% complete.

Dodatkowo konieczne jest wpisanie się na listę uczestników i uczestniczek. UWAGA: osoby biorące udział w konkursie poprzez pisanie artykułów lub tłumaczenie na język ukraiński biorą udział w oddzielnej sekcji konkursu - inny sposób naliczania punktów. Więcej szczegółów na stronie konkursu w ukraińsko-języcznej Wikipedii.

Miesiąc ukraińskiej dyplomacji kulturalnej

10 lutego – 10 marca 2021    

[Media społecznościowe: #UCDMonth] · [Kliknij tutaj: ucdm.wikimedia.org.ua]    Witamy w konkursie edycyjnym, który ma na celu poprawę opisania ukraińskiej kultury w Wikipedii!


  • Co: Jest to otwarty konkurs edycyjny, którego celem jest stworzenie oraz ulepszenie istniejących artykułów o ukraińskiej kulturze w jak największej liczbie wersji językowych Wikipedii. Lista artykułów do napisania i edycji została opracowana przez organizatorów konkursu z Ukrainy. Na zwycięzców czekają nagrody.


  • Kiedy: Konkurs - wyzwanie edycyjne - trwa od 10 lutego 00:01 (UTC) aż do 10 marca 2021 23:59 (UTC).


  • Jak: Konkurs ma bardzo proste zasady. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy przejść przez 4 kroki:
  1. Wybrać artykuły, nad którymi będziemy pracować,
  2. Zdobyć punkty za swoją pracę,
  3. Celować w jak największą liczbę punktów,
  4. Zdobyć nagrody za swój wkład!


  • Kto: Pisać i/lub tłumaczyć artykuły związane z ukraińską kulturą może każdy w dowolnym języku pod warunkiem posiadania - bądź założenia konta użytkownika (Wikipedysty lub Wikipedystki).


  • Dlaczego: Konkurs organizowany jest przez Wikimedia Ukraina we współpracy z Instytutem Ukraińskim oraz ukraińskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Wikipedii brakuje artykułów na wiele tematów. Mamy nadzieję, że ten konkurs pomoże w ulepszeniu artykułów o kulturowych zjawiskach ważnych dla Ukraińców i Ukrainek. Poprawa obecności tematyki ukraińskiej kultury w Wikipedii jest ważna dla zapewnienia czytelnikom i czytelniczkom Wikipedii dostępu do informacji najwyższej jakości.