Translation requests/WMF/Fundraising pages/Wikimedia potrzebuje Twojej pomocy

Wiedza jest potęgą. Pomóż ją zachować darmową.

Z pewnością zauważyliście ostatnie spowolnienia w działaniu Wikipedii i jej siostrzanych projektów. Czasami nie pozwalały one nawet dostać się Wikipedystom na nasze strony. Pracujemy nad ulepszeniem systemu i jego optymalizacją, ale ruch na serwerach Wikimedii podwaja się średnio co cztery miesiące. Wikipedia.org staje się coraz bardziej znana i pewnie do końca obecnego roku znajdzie się na stałe w pierwszej setce najpopularniejszych stron na świecie.

Ten wzrost popularności to dla nas dobra wiadomość, ale również i wyzwanie, któremu musimy sprostać. By nie zostać w tyle musimy zebrać $55,000 (€42,500) na nowy sprzęt w tym kwartale (ostatnio potrzebowaliśmy $30,000). Ale ponadto, chcemy stworzyć rezerwę dla naszych stron i infrastukturę dla rozmieszczenia naszych serwerów na całym świecie. Dzięki temu partnerzy hostingowi mogliby nam pomóc w podzieleniu coraz większego obciążenia łącz, zmniejszając nasze wydatki na ich utrzymanie. Zwiększają się także inne koszta, np. utrzymanie serwerów w naszej głównej serwerowni, prace administracyjne i konserwacyjne oraz dokonywanie krytycznych zmian w naszym oprogramowaniu.

Dzięki hojności fundacji Lounsbery, możemy opłacić większość naszego budżetu bez konieczności zebrania dużo większej kwoty niż w ostatnim kwartale. W sumie musimy uzbierać $75,000, aby zrealizować nasze cele w tym kwartale. Pomogliście nam zebrać ponad $50,000 podczas naszej ostatniej akcji. Każda kwota pomoże - większość dotacji, które otrzymujemy wynosi $20 lub mniej.¹

Możecie pomóc nam w utrzymaniu naszych wolnych źródeł. Dziękujemy Wam za waszą hojność.

-- Fundacja Wikimedia


Wesprzyj nas

Uwaga: Nasza obecna akcja będzie trwać od piątku 18 lutego, do piątku 4 marca 2005 roku. Jeśli zbierzemy całą potrzebną kwotę przed zakończeniem obecnej akcji, ale po okresie jednego tygodnia, wtedy wszystkie informacje o dotacjach zostaną usunięte z projektów Wikimedia.