Translation requests/WMF/Fundraising pages/Wikimedia potřebuje Vaši pomoc

Vědění je síla. Pomozte uchovat ho svobodné.

V nedávné době jste si mohli povšimnout období zpomalení a někdy dokonce úplných výpadků Wikipedie a jejích sesterských projektů. Pracujeme na vylepšování efektivity našich systémů, ale provoz na serverech nadace Wikimedia se každé čtyři měsíce zdvojnásobuje. Wikipedia.org už dnes patří mezi 200 nejpopulárnějších serverů na Internetu a ještě do konce roku se pravděpodobně propracuje do první stovky.

Tento růst je nesmírně vzrušující, ale také představuje náročnou výzvu. Pro pouhé udržení současného výkonu je potřeba jen v tomto čtvrtletí nakoupit nový hardware za 55 000 USD (minulé čtvrtletí stačilo $30 000). Ale naším cílem je také postupně vybudovat výkonové rezervy a infrastrukturu pro umístění serverových clusterů na různá místa světa. To umožní, aby nám naši partneři pomohli rozložit náš exponenciálně rostoucí objem provozu a snížit naše trvale stoupající výdaje. I další náklady však neustále rostou, např. na provoz serverů v našem kolokačním centru, výdaje na správu a údržbu a kritické opravy software.

Díky štědrému příspěvku od nadace Lounsbery jsme schopni pokrýt rozpočet bez výraznějšího nárůstu potřebných sponzorských příspěvků oproti minulému čtvrtletí. Celkově budeme potřebovat na příspěvcích získat $75 000, abychom mohli v tomto čtvrtletí splnit své cíle. V naší předchozí kampani jste přispěli částkou přes $50 000. Každý drobný příspěvek pomáhá – velká většina příspěvků byla nižší než $20.¹

Máte možnost pomoci rozšiřovat svobodné zdroje informací. Děkujeme za vaši štědrost.

-- Tým nadace Wikimedia

Přispějte zde

Poznámka: Tato kampaň bude probíhat od pátku 18. února do pátku 4. března 2005. Pokud splníme cíl kampaně před oficiálním koncem, ale po jednom týdnu, budou aktuálně zobrazované zprávy o kampani odstraněny.