Соопштение за последниот чекор во спроведувањето на еднокорисничката најава/Соопштение по преименувањето

This page is a translated version of the page Single User Login finalisation announcement/Post-rename notice and the translation is 67% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Bahasa Melayu • ‎Canadian English • ‎Deutsch • ‎Deutsch (Sie-Form) • ‎English • ‎Esperanto • ‎Interlingue • ‎Latina • ‎Lëtzebuergesch • ‎Malagasy • ‎Nederlands • ‎Nordfriisk • ‎Sunda • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎asturianu • ‎azərbaycanca • ‎bosanski • ‎català • ‎eesti • ‎emiliàn e rumagnòl • ‎español • ‎français • ‎galego • ‎italiano • ‎latviešu • ‎lietuvių • ‎magyar • ‎norsk bokmål • ‎occitan • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎sardu • ‎shqip • ‎suomi • ‎svenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎беларуская • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎עברית • ‎اردو • ‎العربية • ‎فارسی • ‎مصرى • ‎پښتو • ‎नेपाली • ‎मराठी • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ଓଡ଼ିଆ • ‎தமிழ் • ‎ไทย • ‎አማርኛ • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어

Направено е преименување

Сметкава е преименувана како дел од последниот чекор на спроведувањето на еднокорисничката најава. Доколку ја поседувате оваа сметка, можете да се најавите со претходното корисничко име и лозинка за да добиете повеќе информации. Ако не ви се допаѓа новото име на сметката и сакате да го смените, најавете се, па послужете се со образецот „Барање за преименување на обединувањето “. -- Keegan (WMF) (разговор)