Privacy policy/2008/fa

This version of the Privacy policy was approved in October 2008 by the Board of Trustees. Next version was approved in the June 2014.

دیدگاه کلی edit

این سیاست در پی آن است تا شیوه برخورد بنیاد ویکی‌مدیا با اطلاعات شخصی قابل شناسایی کاربران را مشخص کند. این اطلاعات از طریق وبگاه ویکی‌مدیا یا یکی از پروژه‌های وابسته به آن جمع‌آوری می‌شوند. بنیاد ویکی‌مدیا که از این پس بنیاد نامیده می‌شود، می‌کوشد تا با تکیه بر سیاست نگهداری داده‌ها، تا حد ممکن از کاربران خود اطلاعات کم‌تری را طلب کرده و در میزبان‌های اینترنی خود ذخیره سازد. ضمناً از این اطلاعات صرفاً برای اهداف اجرایی بنیاد استفاده خواهد شد.

طبیعت عمومی و مشارکتی پروژه‌ها edit

تمام پروژه‌های بنیاد توسط کاربران آن‌ها به طور مشارکتی و با استفاده از نرم‌افزار مدیاویکی توسعه می‌یابند. هر فردی که به اینترنت دسترسی داشته باشد به شرط این که پیش از آن از ویرایش مقاله‌ها منع نشده باشد می‌تواند با ورود به سیستم (یا حتی بدون این کار)، صفحه‌هایی را که به طور عمومی قابل ویرایش هستند ویرایش کند. با این کار، ویرایش‌کنندگان، یک سند منتشرشده ایجاد می‌کنند و از هر واژه‌ای که می‌افزایند، می‌کاهند یا تغییر می‌دهند، یک تاریخچهٔ عمومی بر جا می‌گذارند. این یک عمل عمومی (و آشکار برای عموم) است و ویرایش‌کنندگان به طور مشترک به عنوان مؤلف این تغییرات شناسایی می‌شوند. همهٔ مشارکت‌های انجام شده در هر از یک پروژه‌ها و همچنین تمام اطلاعاتی که دربارهٔ این مشارکت‌ها به طور عمومی قابل دسترسی هستند، تا ابد تحت اجازه‌نامه قرار خواهند گرفت. اشخاص دیگر می‌توانند این اطلاعات را با رعایت برخی محدودیت‌ها کپی، نقل، اقتباس و یا مورد استفادهٔ دوباره قرار دهند.

فعالیت در پروژه‌های بنیاد edit

به طور کلی، این سیاست تنها بر اطلاعات خصوصی ذخیره شده و نگهداری شده توسط بنیاد که به طور عمومی قابل دسترسی نیستند اعمال می‌شود.

قابلیت‌های گوناگون پروژه‌ها که تحت پوشش این سیاست نیستند شامل جنبه‌های مختلف مرور و ویرایش صفحه‌ها، استفاده از کارکرد «پست الکترونیکی به کاربر»، عضویت و ارسال نامه به فهرست‌های پست الکترونیکی میزبانی شده در بنیاد و ارتباط با افراد داوطلب از طریق سامانهٔ پاسخ به پرسش‌های بنیاد (OTRS) و غیره می‌باشند. این قابلیت‌ها ممکن است نشانی اینترنتی یک مشارکت‌کننده و احتمالاً بخشی دیگر از اطلاعات شخصی وی را برای عموم یا برای گروه‌های مشخصی از افراد داوطلب که به طور مستقل از بنیاد فعالیت می‌کنند آشکار سازند.

هم‌چنین کاربران می‌توانند خارج از وبگاه‌های بنیاد، از طریق پست الکترونیکی، IRC یا دیگر روش‌های گفتگو و یا وبگاه‌های مستقل با هم در ارتباط باشند. با این حال بهتر است پیش از استفاده از این وسایل، خطرات احتمالی مربوط به حفظ اسرار شخصی را شخصاً برآورد کنند.

حساب‌های کاربری و تالیف edit

بنیاد الزامی ندارد که ویرایش‌کنندگان در یک پروژه ثبت نام کنند. هر کسی می‌تواند بدون آن که ثبت نام کاربری‌ ویرایش کند. در این صورت توسط نشانی اینترنتی‌اش شناسایی خواهد شد. اما کاربرانی که ثبت نام می‌کنند توسط نام کاربری‌شان شناسایی می‌شوند. هر کاربر یک گذرواژه برمی‌گزیند که محرمانه است و تنها برای اطمینان از درستی حساب کاربری وی به کار می‌رود. به جز در شرایطی که توسط قانون الزام شده، هیچ کس نباید گذرواژه یا کوکی‌های ایجاد شده برای شناسایی یک کاربر را فاش سازد یا آگاهانه در معرض دید عموم قرار دهد. حساب‌های کاربری بعد از ایجاد شدن، حذف نخواهند شد. امکان تغییر نام حساب کاربری بنابر سیاست‌های موجود در هر پروژه وجود دارد. با این حال بنیاد هیچ تعهدی در رابطه با تغییر نام حساب کاربری افراد حتی با تقاضای ایشان ندارد.

هدف از جمع‌آوری اطلاعات شخصی edit

اهداف بنیاد از جمع‌آوری اطلاعات قابل شناسایی شخصی اعضا، نگهداری و بهینه‌سازی پروژه‌ها است. این اهداف شامل موارد زیر و غیره می‌شوند:

تقویت میزان اعتماد عمومی به پروژه‌ها. بنیاد این مطلب را می‌پذیرد که سامانه‌هایی که اجازه‌ی مشارکت عمومی به شکل آزاد را به همگان می‌دهند، در معرض انواع سوءاستفاده و رفتارهای خرابکارانه قرار خواهند داشت. بنیاد و جوامع متشکل در پروژه‌ها، چند سازوکار برای جلوگیری و جبران فعالیت‌های خرابکارانه ایجاد کرده‌اند.برای نمونه، هنگامی که جامعه ویکی به دنبال منشأ سوءاستفاده از پروژه‌ها همچون حساب‌های زاپاس (حساب‌های تکراری)، خرابکاری، تهدید کاربران یا رفتار اختلال‌آمیز می‌گردد می‌تواند با مراجعه به نشانی اینترنتی کاربر مظنون، وی را شناسایی کند. ممکن است این اطلاعات با کاربرانی که دارای اختیارات مدیریتی هستند و از طرف جوامع هر پروژه برای محافظت از آن مسئول شده‌اند به اشتراک گذاشته شود.
آمارگیری از وبگاه. بنیاد به طور آماری نمونه‌هایی از داده‌های خام سیاههٔ بازدید کاربران می‌گیرد. این سیاهه‌ها برای ایجاد صفحه‌های آمار وبگاه به کار می‌روند؛ خود اطلاعات خام سیاهه به طور عمومی منتشر نمی‌شوند.
رفع مشکلات فنی. ممکن است اطلاعات سیاهه مذکور توسط توسعه‌دهندگان به منظور رفع ایرادهای فنی و ردگیری برنامه‌های مخربی که در پی تخریب وبگاه هستند، مورد استفاده قرار گیرند.

جزئیات نگهداری داده‌ها edit

انتظارات عمومی edit

نشانی اینترنتی و دیگر اطلاعات فنی edit

هنگامی که یک کاربر، صفحه‌ای را درخواست می‌کند یا می‌خواند، یا به یکی از
 میزبان‌های ویکی‌مدیا نامهٔ الکترونیکی ارسال می‌کند، بنیاد هیچ گونه 

اطلاعاتی به جز آن چه که معمولاً توسط وبگاه‌ها ذخیره می‌شود، جمع‌آوری نمی‌کند. ممکن است بنیاد ویکی‌مدیا سیاهه‌های خام این تراکنش‌ها را نگهداری

کند، اما این اطلاعات هرگز منتشر نمی‌شوند و برای ردگیری کاربران درستکار 

مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

وقتی صفحه‌ای توسط ویرایش‌کننده‌ای که وارد سیستم شده است ویرایش می‌شود،
میزبان پروژه به طور محرمانه نشانی اینترنتی مرتبط با وی را برای مدت 

محدودی ثبت می‌کند. این اطلاعات پس از مدت مشخصی به طور خودکار حذف می‌شوند. در مورد ویرایش‌کنندگانی که به سیستم وارد نشده‌اند، نشانی اینترنتی آن‌ها به طور عمومی و همیشگی به عنوان مؤلف آن ویرایش ثبت می‌شود.

افراد دیگر می‌توانند با استفاده از این نشانی اینترنتی و اطلاعات دیگر به
شناسایی مؤلف اثر بپردازند. ورود به سیستم با یک نام کاربری امکان حفظ 

بهتر هویت را فراهم می‌کند.

کوکی‌ها edit

هنگامی که صفحه‌ای از یک پروژه باز می‌شود، وبگاه مربوطه یک کوکی موقت روی رایانهٔ بازدیدکننده ایجاد می‌کند. خوانندگانی که نمی‌خواهند به سیستم وارد شوند یا ویرایش کنند، می‌توانند این کوکی را رد کنند؛ این کوکی در انتهای نشست کاربری توسط مرورگر حذف خواهد شد. وقتی کسی وارد سیستم می‌شود کوکی‌های بیشتری برای حفظ وضعیت ورود به سیستم تنظیم می‌شوند. اگر کسی نام کاربری و گذرواژهٔ خود را در مرورگر خود ذخیره کند، این اطلاعات به مدت ۳۰ روز ذخیره می‌شوند و با هر بار بازدید از همان پروژه، دوباره به میزبان فرستاده می‌شوند. مشارکت‌کنندگانی که از یک رایانهٔ عمومی استفاده می‌کنند و می‌خواهند که نام کاربری آن‌ها برای کاربران بعدی آن دستگاه نمایش نیابد، باید کوکی‌ها را پس از استفاده پاک کنند.

تاریخچهٔ صفحه edit

به طور کلی تمام ویرایش‌ها و دیگر مشارکت‌هایی که روی مقاله‌ها، صفحه‌های کاربری و صفحه‌های بحث یک پروژه انجام می‌شوند تا ابد نگه داشته می‌شوند. در سیستم‌های مبتنی بر ویکی هیچ متنی را نمی‌توان برای همیشه حذف کرد. معمولاً هر کسی در پروژه‌ها می‌تواند به نسخهٔ قبلی یک مقاله نگاه کند و ببیند که در آن چه چیزی وجود داشته‌است. کاربرانی که دارای سطح دسترسی بالاتر هستند حتی می‌توانند محتویات مقاله‌های «حذف» شده را که از دید عموم پنهان هستند مشاهده کنند. کسانی که دسترسی بالا به میزبان‌های بنیاد دارند می‌توانند مطلبی را برای همیشه حذف کنند، اما به جز در موارد نادر همچون اجرای احکام قضایی، حذف دائم رخ نخواهد داد.

مشارکت‌های کاربر edit

مشارکت‌های کاربران نیز جمع‌آوری می‌شوند و به طور عمومی قابل دسترسی هستند. مشارکت‌های کاربران مطابق با ثبت نام آن‌ها و وضعیت ورودشان به سیستم جمع‌آوری می‌شوند. اطلاعات مربوط به مشارکت کاربران، نظیر زمانی که کاربران ویرایش کرده‌اند و تعداد ویرایش‌هایی که انجام داده‌اند، از طریق فهرست مشارکت‌های کاربر به طور عمومی قابل دسترسی هستند و توسط وبگاه‌های دیگر به شکل متراکم منتشر می‌شوند.
خواندن پروژه‌ها edit
از کاربران و دیگر بازدیدکنندگانی که صفحه را می‌خوانند، اطلاعاتی بیشتر از آن چه معمولاً در سیاههٔ کارساز وبگاه‌ها ذخیره می‌شود، مورد جمع‌آوری قرار نمی‌گیرد. به جز اطلاعات خام سیاهه که برای اهداف عمومی جمع‌آوری می‌شود، بازدید از صفحه‌ها هویت بازدیدکننده را به طور عمومی نمایش نمی‌دهد. نمونه‌های گرفته شده از داده‌های خام سیاهه می‌تواند شامل نشانی اینترنتی هر کاربر باشد، اما به طور عمومی گزارش نمی‌شود.
ویرایش پروژه‌ها edit
ویرایش در صفحه‌های یک پروژه با نام کاربری یا نشانی اینترنتی ویرایش‌کننده قابل شناسایی است و تاریخچهٔ ویرایش‌های یک کاربر در فهرست مشارکت‌های وی جمع‌آوری می‌گردد. این اطلاعات برای همیشه در پروژه‌ها قابل دسترسی خواهند بود.
کاربران وارد شده به سیستم:
کاربران وارد شده به سیستم نشانی اینترنتی خود را به جز در موارد سوء استفاده، نظیر خرابکاری در یک صفحهٔ ویکی توسط کاربر یا توسط کاربری دیگر با همان نشانی اینترنتی، برای عموم آشکار نخواهند ساخت. نشانی اینترنتی هر کاربر برای یک مدت مشخص در میزبان‌های ویکی ذخیره می‌شود که طی آن توسط مدیران میزبان و کاربرهایی که دسترسی «بازرسی کاربر» دارند قابل دیدن خواهد بود.
اطلاعات نشانی اینترنتی و ارتباط آن با کاربرانی که آن نشانی را به اشتراک استفاده می‌کنند، ممکن است در شرایط خاصی منتشر شود که پایین‌تر توضیح داده شده‌اند.
ویرایش‌کنندگانی که از یک میزبان پست الکترونیکی شرکتی در منزل یا از طریق یک اتصال کابلی اینترنت از نوع DSL استفاده می‌کنند، معمولاً به سادگی از طریق نشانی اینترنتی‌شان قابل شناسایی هستند؛ در این صورت ممکن است که تمام مشارکت‌های انجام شده در پروژه‌های مختلف توسط آن نشانی اینترنتی مورد شناسایی قرار گیرد. استفاده از یک نام کاربری راهی بهتر برای حفظ اسرار در این شرایط است.
کاربران ثبت نام کرده که به سیستم وارد نشده‌اند و کاربران ثبت نام نکرده:
ویرایش‌کنندگانی که به سیستم وارد نشده‌اند ممکن است از طریق نشانی اینترنتی شبکه‌شان قابل شناسایی باشند. بسته به نوع اتصال فرد به اینترنت، ممکن است که این نشانی اینترنتی تا حد یک ارائه کنندهٔ خدمات اینترنتی، یا به طور معین‌تر تا یک مدرسه، محل کار یا منزل قابل ردگیری باشد. ممکن است بتوان از این اطلاعات در کنار اطلاعات دیگر، نظیر شیوهٔ نگارش یا ترجیحات، برای شناسایی کامل یک نویسنده استفاده کرد.
بحث‌ها edit
در صفحه‌های بحث ویکی
هر صفحهٔ قابل ویرایشی می‌تواند مکانی برای یک بحث باشد. به طور کلی، بحث در پروژه‌های بنیاد در صفحه‌های بحث کاربری (مرتبط با هر کاربر خاص)، صفحه‌های بحث مقاله (مرتبط با هر مقالهٔ خاص) و یا در صفحه‌هایی که عمداً به شکل تالارهای اینترنتی عمل می‌کنند (نظیر قهوه‌خانه) صورت می‌پذیرد. انتظارات حفظ اسرار در مورد صفحه‌های بحث هم مانند دیگر جاها اعمال می‌شوند.
از طریق پست الکترونیکی
کاربران در زمان ثبت نام ملزم به ثبت یک نشانی پست الکترونیکی نیستند. کاربرانی که نشانی پست الکترونیکی معتبر خود را وارد می‌کنند می‌توانند به دیگر کاربران وارد شده به سیستم اجازه دهند که از طریق ویکی برایشان نامهٔ الکترونیکی بفرستند. زمانی که یک کاربر از طریق این سامانه نامهٔ الکترونیکی دریافت می‌کند، نشانی پست الکترونیکی‌اش برای دیگران نمایش داده نمی‌شود. هنگامی که یک کاربر از طریق این سامانه نامهٔ الکترونیکی ارسال می‌کند، نشانی پست الکترونیکی‌اش به عنوان فرستنده نمایش می‌یابد.
نشانی پست الکترونیکی تنظیم‌شده در ترجیحات یک کاربر ممکن است توسط بنیاد برای تماس با آن کاربر استفاده شود. کاربرانی که حساب کاربری‌شان حاوی نشانی پست الکترونیکی معتبر نباشد نمی‌توانند گذرواژهٔ خود را در صورت فراموش کردن تجدید کنند. با این حال، در چنین مواردی کاربران می‌توانند با یکی از مدیران میزبان ویکی‌مدیا تماس بگیرند تا نشانی پست الکترونیکی جدیدی برایشان وارد کند. هر کاربر می‌تواند نشانی پست الکترونیکی را در هر زمان از ترجیحات حساب کاربری خود حذف نماید تا از استفاده شدن آن جلوگیری کند. ارتباط خصوصی بین کاربران ممکن است به صلاحدید ایشان ذخیره شود و این امر تحت تسلط سیاست بنیاد ویکی‌مدیا نیست.
در فهرست‌های پست الکترونیکی
نشانی پست الکترونیکی که برای عضویت و ارسال نامه به فهرست‌های پست الکترونیکی یک پروژه استفاده شده، برای دیگر اعضا نمایش می‌یابد. بایگانی اکثر این فهرست‌ها، عمومی است و جستجو در بایگانی‌های عمومی ممکن است از طریق وب انجام گیرد. نشانی پست الکترونیکی اعضا هم‌چنین ممکن است در پیغام‌های دیگر اعضا نقل شود. این نشانی‌های پست الکترونیکی و هر پیغامی که به فهرست پست الکترونیکی ارسال شود ممکن است بایگانی شوند و برای همیشه در دسترس عموم باقی بمانند.
از طریق OTRS
برخی از نشانی‌های پست الکترونیکی (نظیر info-en at wikimedia dot org) نامه را به تیمی از داوطلبان مورد اعتماد بنیاد، نظیر OTRS، ارجاع می‌کنند تا پاسخ داده شوند. نامهٔ فرستاده شده به این سامانه برای عموم قابل رویت نیست، اما افراد داوطلب انتخاب شده توسط بنیاد می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. گروه سامانهٔ پاسخ به پرسش‌ها ممکن است برای پاسخگویی موثر، دربارهٔ محتوای ارسال شده در نامهٔ دریافت شده با دیگر مشارکت‌کنندگان گفتگو کند. این پیغام‌ها و نشانی‌های پست الکترونیکی ممکن است توسط اعضای تیم OTRS و هر سامانهٔ پست الکترونیکی که از آن استفاده می‌کنند ذخیره شوند و ممکن است برای آن‌ها قابل دسترسی باقی بمانند.
روی IRC
کانال‌های IRC به طور رسمی جزئی از بنیاد ویکی‌مدیا نیستند و روی میزبان‌های تحت کنترل ویکی‌مدیا اجرا نمی‌شوند. نشانی اینترنتی کاربرانی که روی چنین شبکه‌هایی گفتگو می‌کنند ممکن است برای دیگر مشارکت‌کنندگان نمایش یابد. حفظ اسرار کاربران IRC روی هر کانال تنها مطابق با سیاست‌های خدمات و کانال مورد بحث است. کانال‌های مختلف سیاست‌های مختلفی در مورد انتشار سیاهه‌ها دارند.

دسترسی به اطلاعات قابل شناسایی شخصی و منتشر ساختن آن edit

دسترسی
پروژه‌ها در درجهٔ اول توسط مشارکت‌کنندگان داوطلب اداره می‌شوند. برخی از کاربران که خود را وقف پروژه کرده‌اند توسط جامعهٔ آن پروژه انتخاب می‌شوند تا به آن‌ها دسترسی ویژه‌ای داده شود. برای نمونه، در مورد یک کاربر ویکی‌پدیای انگلیسی، سطح دسترسی کاربر به وسیلهٔ حضور او در «گروه‌های کاربری» مختلف مشخص می‌شود. اختیارات گروه‌های کاربری و اعضای گروه‌ها از طریق صفحهٔ Special:ListGroupRights در هر پروژه قابل دسترسی هستند.
کاربران دیگری که ممکن است به اطلاعات قابل شناسایی شخصی دسترسی داشته باشند، شامل کاربرانی که به OTRS یا عملکردهای بازرسی کاربر یا نظارت دسترسی دارند، کاربرانی که توسط جامعهٔ هر پروژه به عنوان ویکیبد یا داور انتخاب شده‌اند، کارکنان، معتمدین، گماشتگان و پیمان‌کاران بنیاد ویکی‌مدیا و توسعه‌دهندگان و دیگر کسانی که دسترسی سطح بالا به میزبان‌ها دارند می‌شود.
دسترسی به چنین اطلاعاتی و نشر آن‌ها توسط سیاست دسترسی به اطلاعات غیر عمومی و سیاست‌های اختصاصی دیگری که برخی از عملکردهای مربوطه را پوشش می‌دهند، کنترل می‌شود. اشتراک این اطلاعات با دیگر اعضایی که دارای سطح دسترسی بالاتر هستند به معنی «توزیع» آن‌ها نیست.
انتشار — سیاست نشر اطلاعات
سیاست ویکی‌مدیا بر این است که اطلاعات شخصی قابل شناسایی که در سیاهه‌های میزبان جمع‌آوری شده‌اند، یا از طریق قابلیت بازرسی کاربر در پایگاه داده ثبت شده‌اند و یا با استفاده از سایر روش‌های خارج از دسترس عموم ذخیره شده‌اند را می‌توان تحت یکی از شرایط زیر توسط یکی از داوطلبان یا کارکنان ویکی‌مدیا منتشر کرد:
  1. در پاسخ به احضاریهٔ معتبر یا هر نوع درخواست الزام‌آور دیگر از سوی مجریان قانون،
  2. با اجازهٔ کاربر مربوطه،
  3. هنگام بررسی شکایات مربوط به سوء استفاده،
  4. زمانی که اطلاعات در ارتباط با بازدیدهای انجام شده توسط یک ربات یا برنامهٔ رایانه‌ای باشند و نشر آن برای روشن کردن یا حل مشکلات فنی لازم باشد،
  5. هنگامی که کاربری مقاله‌ای را خراب می‌کند یا به طور مستمر در کار پروژه اخلال ایجاد می‌کند، می‌توان اطلاعات شخصی وی را به ارائه‌دهنده خدمات اینترنی، یا هر شخص ثالثی داد تا ایشان را در شناسایی وی یاری رساند و یا ایشان را در تنظیم شکایت بر علیه کاربر مظنون یاری نمود.،
  6. وقتی که منطقاً لازم باشد تا از حقوق، دارایی‌ها و یا امنیت بنیاد ویکی‌مدیا، کاربران آن یا همگان صیانت شود.
سیاست ویکی‌مدیا به جز در موارد بالا اجازهٔ انتشار اطلاعات قابل شناسایی شخصی را به هیچ عنوان و در هیچ شرایطی نمی‌دهد.
دسترسی شخص ثالث و مطلع کردن کاربران ثبت‌نام کرده در زمان دریافت یک روند قانونی
به عنوان یک اصل کلی، دسترسی به اطلاعات قابل شناسایی و نگهداری آن در تمام پروژه‌ها باید در کمترین حد ممکن باشد و تنها باید به صورت داخلی برای خدمت به بهینه‌سازی آن پروژه استفاده شود. با این وجود، گهگاه ممکن است بنیاد یک احضاریه یا نوعی درخواست الزام‌آور دیگر از طرف یک مجری قانون یا یک دادگاه یا یک ساختار حکومتی مشابه دریافت کند که درخواست آشکار ساختن اطلاعات در مورد یک کاربر ثبت شده را بنماید و توسط قانون ملزم به برآوردن این درخواست شود. در مورد چنین درخواست‌های الزام‌آور قانونی، بنیاد تلاش می‌کند که کاربر مربوطه را ظرف سه روز اداری از زمان دریافت این احضاریه، از طریق ارسال یک اعلان به پست الکترونیکی که کاربر در ترجیحات خود وارد کرده (در صورت وجود)، آگاه سازد.
بنیاد نمی‌تواند کاربری که چنین اعلانی را دریافت کرده در مورد قانون یا پاسخ مناسب به احضاریه‌ی مذکور راهنمایی کند. با این حال بنیاد توجه دارد که چنین کاربرانی ممکن است این حق قانونی را داشته باشند که با ثبت درخواست نقض احضاریه در دادگاه، دسترسی به آن اطلاعات را محدود یا از آن جلوگیری کنند. کاربرانی که مایلند با یک احضاریه یا هر درخواست الزام‌آور دیگر مخالفت کنند باید در خصوص حقوق مرتبط با آن و روندهای موجود راهنمایی قانونی بجویند.
اگر بنیاد در خصوص نقض یا محدود کردن احضاریه در نتیجهٔ درخواست کاربر یا وکیلش یک دستور قانونی از دادگاه دریافت کند، اطلاعات درخواست شده را آشکار نخواهد کرد مگر آن که چنین دستوری را از دادگاه دریافت کند.
کاربران ثبت‌نام کرده ملزم نیستند که نشانی پست الکترونیکی وارد کنند. با این وجود، زمانی که یک کاربر ثبت‌نام کرده تحت تاثیر چنین شرایطی باشد و نشانی پست الکترونیکی وارد نکرده باشد، بنیاد قادر نخواهد بود که کاربر یادشده را در مورد درخواستی که از مجری قانون در خصوص فاش کردن اطلاعات قابل شناسایی شخصی دریافت کرده آگاه کند.

تکذیب‌نامه edit

بنیاد ویکی‌مدیا بر این باور است که نگهداری و حفظ مصونیت اطلاعات کاربری ارزش زیادی دارد. این سیاست حفظ اسرار، همراه با دیگر سیاست‌ها، راه‌حل‌ها و فعالیت‌های بنیاد، نمایانگر یک تلاش متعهدانه برای ایمن نگاه داشتن اطلاعات محدودی است که از کاربران جمع‌آوری و روی میزبان‌های ما نگهداری می‌شود. با این وجود، بنیاد نمی‌تواند تضمین کند که اطلاعات کاربر مخفی باقی خواهند ماند. ما تصدیق می‌کنیم که با وجود تمام تلاش متعهدانهٔ ما در مخفی نگاه داشتن اطلاعات کاربری، افراد مصمم هنوز ممکن است بتوانند روش‌های استخراج اطلاعات و غیر از آن ایجاد کنند تا چنین اطلاعاتی را کشف و منتشر سازند. به همین خاطر، بنیاد نمی‌تواند در مقابل دسترسی غیر مجاز به اطلاعاتی که طی مشارکت در پروژه‌های بنیاد یا جوامع مرتبط تهیه می‌شوند تضمینی بدهد.