Meta:Ders/Öğrenciler için/Tartışma sayfaları

This page is a translated version of the page Meta:Training/For students/Talk pages and the translation is 100% complete.

  Wikimedia Ders Sayfa düzenleme Menü · Resources Page 11 of 21

Tartışma sayfalar nasıl kullanılır?

Tartışma sayfalarının nasıl kullanılacağı hakkında bir fikre sahip olmak isterseniz, bu videoyu izleyebilirsiniz. Türkçe altyazı seçeneği mevcuttur.

}}

Vikipedide bulunan her sayfanın bir de tartışma sayfası vardır. Bir maddenin tartışma sayfasına örnek, Kullanıcı sayfalarının tartışma sayfalarıdır. Her hangi bir sayfanın sol üst köşesindeki "Tartışma" kısmına tıklayarak tartışma sayfasına ulaşabilir veya tartışma sayfası oluşturabilirsiniz.

Bir çok tartışma, kullanıcıların tartışma sayfalarında ve maddelerin tartışma sayfalarında yer alır. Vikipedistler bu sayfalar aracılığıyla birbirleriyle veya konuyla ilgili kişilerle iletişime geçebilirler ya da konu hakkındaki görüşlerini belirtebilirler.

Mesajlara cevap yazmak istediğinizde, ilgili mesajın altında ":" (iki nokta üst üste) kullanarak bir girinti oluşturabilirsiniz ve mesajınızı yazabilirsiniz. Mesajın sonuna dört tilde (~~~~) koyarak imzanızı ve mesaj zamanını belirtmeyi unutmamalısınız.

:Örneğin bu şekilde mesajınızı bırakabilirsiniz.--~~~~

önceki sayfa   sonraki sayfa